מס' צפיות - 410
דירוג ממוצע -
התפטרותו התמוהה של שאול מופז
מאת: בועז דקל 21/09/08 (02:51)

כששמעתי שציפי לבני נצחה, בתחילה "נצחון מוחץ" ואחר כך נצחון זעום, שמחתי וגם הבעתי כאן בפניכם את דעתי יותר מפעם אחת. עוד לא התאוששנו מהנושא הזה וכבר מפילים עלינו עוד פצצה מצד שאול מופז (הוא מתמחה בפצצות לא?) שהנה, הוא בכלל פורש.

 

אז מה בכלל קרה כאן? משהו מוכן להסביר לי איך בן אדם המציג עצמו כאדם שמתאים להנהיג את כולנו, והיה כל כך בטוח בזה לאורך כל הדרך עד אחרי הדקה ה-90, מחליט תוך מספר שעות שנגמר לו? השאלה הנשאלת כאן זה האם באמת נגמר לו וכל כך מהר, או שזה תרגיל. בשני המקרים הנושא מעורר תהיות לגבי השאלה, איך יתכן שאדם כזה היה כל כך קרוב להיות ראש ממשלה.

 

אם נניח שזה תרגיל, שהוא חושב שהנה הוא הולך לקחת את כל הכותרות של היום שאחרי, שכולם עכשיו ובמיוחד ציפי לבני יעלו אליו לרגל לשכנע אותו לחזור, ואז הוא יעשה קולות של מתלבט, ובסופו של דבר "יסכים" לחזור מתוך תחושת אחריות למדינה ונאמנות למפלגה, אזי אני, בועז דקל, פונה מעל במה זו לציפי לבני ולכל אנשי קדימה באשר הם, לא ליפול למלכודת הזאת. הוא החליט שהוא לוקח פסק זמן מהפוליטיקה, מעולה...תנו לו. אל תפלו למלכודת הזאת. כי אם זה תרגיל שישא בתוצאות.

 

אם נניח שזה לא תרגיל, אז הנושא תמוהה פי כמה. כי לא ברור מה גרם להחלטה הזאת מספר שעות לאחר שהוא היה מוכן להיות ראש ממשלה. האם זה בגלל שהפרש הקולות היה זעום? אז מה? זוהי דמוקרטיה ואפילו אם היה הפרש של קול אחד, עדיין ההפרש היה לרעתו. ומה אם המצב היה הפוך והוא היה מנצח בהפרש זעום? אה, אז אני מניח שלא הייתה בעייה. אנחנו לא יכולים להעמיד כמנהיג אדם ש"נעלב ונפגע" מכל שטות - קצת מזכיר את דוד לוי. שכל דבר שאינו מוצא חן בעיניו יגרום לאיום בהתפטרות או להתפטרות. אנחנו צריכים אנשים יציבים וחזקים עם אורח רוח ועור של פיל. משחקים של נעלב ונפגע אינם נחלתו של מנהיג וזאת אחת הסיבות בגללה מופז אינו מתאים להנהיג.

 

בכל מקרה, אנשי קדימה צריכים באמת להסתכל קדימה, לעזוב את שאול מופז שיעשה כרצונו ושיאכל את הדייסה שהוא בישל לעצמו. אל לה לציפי לבני להתחיל לעשות תרגילים כדי להחזיר אותו למפלגה. הוא הלך, אמר שזה רצונו אז שילך. האמת ? הוא עשה טובה לכולנו.

 

בסופו של דבר התוצאות של הפריימריז האלה היו יותר טובות ממה שחשבתי.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר