מס' צפיות - 1357
דירוג ממוצע -
הרטיטי את לבי / הקאמרי - ביקורת
מאת: אלעד נעים 20/09/08 (23:03)

המחזה "הרטיטי את לבי" הוא המחזה האחרון לכאורה שכתב חנוך לוין ז"ל לפני שנפטר. מדובר בקומדיה שנחשפה לאחרונה ומוצגת לראשונה בתיאטרון הקאמרי.

 
במרכז העלילה עומד השופט למקה ( רמי ברוך ), אשר מחזר נמרצות מדי מוצ"ש בשמונה בערב אחרי הזמרת ללללה ( מירב גרובר ), שבגלל יבלת איומה על רגלה אינה יכולה להגיע אל הטונים הנמוכים. יום אחד כאשר למקה מחליט לבקר את אהובתו בלווית חברו הטוק פשוניאק ( גדי יגיל ), הוא מגלה לתדהמתו מחזר צרפתי, אותו מציגה ללללה כפדיקוריסט. מאוחר יותר מצטרפים מחזר אלבני, איטלקי, ספרדי, תורכי, יגוסלבי וגם שלושה כושים ( אסף פריינטא, רובי מוסקוביץ' וזיו קלייר ), כאשר כל אחד מהם "מקצועי" בתחומו : האחד פדיקוריסט, השני אינהלטור, השלישי פסנתרן, הרביעי מדריך כושר, החמישי הומופאט ועוד ועוד.

 
כדי למצוא חן בעיני אהובתו למקה מתחיל להשתלם בכל התחומים כדי לסלק את המחזרים האחרים, וכשחברו הטוב פשוניאק מחליט לנטוש את אישתו מזה 26 שנים, ככה ככה ( ג'יטה מונטה ), למקה בטוח שפשוניאק גם הוא רודף אחרי ללללה ומזמין אותו לדו קרב. עם חלוף העונות והשנים, התשוקות דועכות, פשוניאק חוזר אל ככה ככה, ללללה יוצאת לתור את העולם, רוחות דו הקרב מתפוגגות, ולמקה ממשיך לחכות מתחת לחלונה של ללללה, והכל בשביל סיכוי אחד שיום אחד היא תגיד לו כן.

 
מדובר בקומדיה שנונה במיוחד על היחסים של בינו ובינה, המציגה את השאלה מה טוב יותר - החיים בזוג או החיים לבד. כמו כן, עולה ביתר שאת הכמיהה של כל אחד לאהבה, ואיזה מחיר של השפלה ופגיעה בכבוד העצמי סופגים בשביל מעט חיבה. בנוסף, ניכר כי האהבה היא בעיני המתבונן, והמאוהב עיוור לגמרי...

 

ההצגה מבוימת באופן ייחודי ע"י אודי בן משה, תפאורה מינמלית בשילוב יכולות משחק יוצאות מן הכלל ועם מוסיקה מקורית של קרן פלס שעשתה עבודה מצוינת.

 
השחקנים בהצגה נפלאים ותפורים לתפקידים היטב, ובמיוחד רמי ברוך שבכל הצגה מגלה טפח חדש מיכולותיו כשחקן ובעיני מגלם את תפקיד חייו. אין דקה שאינו על הבמה, הטקסט השנון שוצף מפיו, והוא מעביר את הפתטיות של למקה בצורה ייחודית ונהדרת. המחזה כאילו נכתב עבורו ועבור מירב גרובר, שעושה גם היא תפקיד יוצא מן הכלל.

 
לסיכום - מצחיק, שנון, וכואב עד כמה שהכל נכון. להיט! אל תחמיצו!

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר