מס' צפיות - 917
דירוג ממוצע -
חתולים / בית צבי - ביקורת
מאת: אלעד נעים 02/09/08 (23:24)

המחזמר "חתולים" או הידוע יותר על בימות העולם כ"קטס", נכתב ע"י אנדרו לויד וובר ע"פ "ספרו של פוסום הזקן על חתולים יעילים" מאת ת.ס. אליוט. מדובר באחד ממחזות הזמר המצליחים ביותר בעולם, אשר החזיקו מעמד על בימות ברודווי והווסט אנד ערב ערב במשך כ- 25 שנים, ובעיקר מושך את תשומת הלב בשל התלבושות, הכוריאוגרפיה ובייחוד בשל השירים והמוסיקה הנפלאה.

 

תיאטרון הספרייה ובית צבי לקחו על עצמם הפקה לא פשוטה בכלל הדורשת בראש ובראשונה משאבים רבים, וליהקו שחקנים נפלאים לטובת המחזמר. הנוסח העברי הנהדר נכתב ע"י דניאל אפרת, אחד מבוגרי בית צבי המוכשרים שגם משחק במחזמר, ואין ספק שמדובר בתרגום נפלא שגם עובד נכון, כך שהמחזמר זורם, קולח ומרתק. הבימוי הראוי לציון והכוריאוגרפיה השובה בוצעו ע"י עוז מורג, שבכל פעם מפתיע מחדש. על הניהול המוסיקלי מונה אלדד ציטרין וההפקה המוסיקלית בוצעה ע"י טל פורר שעשו עבודה נהדרת. התפאורה המושלמת - אלכסנדר ליסיאנסקי, והתלבושות המהממות - אלה קולסניק.

 

מבחינת העלילה - קשה לומר שישנה עלילה מפותלת, אלא למעשה החתולים מתכנסים בלילה מיוחד וחשוב כדי לחגוג את זהותם ובסופו של דבר מנהיגם, סבא דברימימוס, יקבל החלטה מי מהם יזכה להיוולד לחיים חדשים. המחזמר משובץ בשירים נפלאים שבהם החתולים מציגים את עצמם, ומנסים להוכיח מדוע הם ראויים להיוולד לחיים חדשים. למעשה, כקהל, כל אחד מחפש מבין החתולים את החתול שמייצג אותו. השיר המוכר ביותר מתוך המחזמר הוא כמובן "זיכרונות" אשר מושר ע"י הילה זיתון בביצוע מרגש, מדויק ועוצמתי.

 

הילה זיתון, כאמור, כמו תמיד מגלמת את תפקידה נהדר, וכגריזבלה מלכת הכביש היא בהחלט מצדיקה את מעמדה כשחקנית שקוטפת תפקידים ראשיים וכזמרת מהשורה הראשונה. אין ספק, שיכולותיה הבימתיות בהחלט מיוחדות ולהערכתי עוד נשמע עליה הרבה.

 

שחר ישי כמאנקוסטראפ מבצע את השירים בצורה נפלאה (וצפוי להשתתף בריאליטי גריז המועלה בערוץ 2), דניאל אפרת (שכאמור אחראי לתרגום) כמאנגוג'רי ואור אילן כראמפלטיזר נהדרים ומקסימים בשובבותם, ניסו שלו כראם טאם טייגר ראוי לציון גם הוא, ובכלל כל צוות השחקנים והרקדנים שנתנו מעל ומעבר בהופעה (ביניהם גם זוכת נולד לרקוד 2, יוליה איגלניק) וכמו תמיד בהפקות תיאטרון הספרייה מצוינים!

 

שורה תחתונה : לרוץ לראות! מדובר באחת ההפקות הטובות ביותר בשנה האחרונה שעומדת בשורה אחת עם ההפקה בחו"ל...!

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר