מס' צפיות - 1082
דירוג ממוצע -
הקומפניון דה לה שנסון / בית צבי - ביקורת
מאת: אלעד נעים 06/08/08 (23:23)

הקומפניון דה לה שנסון הוא ערב מוסיקלי המועלה במחזור הופעות שני בבית צבי, כאשר מחזור ההופעות הראשון הועלה באוקטובר 2007. תלמידי השנה השלישית (הבנים בלבד) מארחים שלושה מבוגרי בית צבי - הילה זיתון, אוהד יהודאי ואופיר צמח - במיטב הלהיטים הצרפתיים בעיבודים מחודשים המתורגמים לעברית, ורוב הרפרטואר המוצג במופע מורכב משירים שבוצעו ע"י הקומפניון דה לה שנסון.

 

הקומפניון דה לה שנסון החלה את דרכה בשנת 1941 והורכבה מתשעה זמרים מוסיקאים, והופיעה כ- 40 שנה עד קונצרט הפרידה בשנת 1983. הלהקה שיתפה פעולה גם עם אדית פיאף והגיעה מספר פעמים גם לישראל. כמובן, שירים רבים של הלהקה זכו לגרסאות עבריות מוכרות שבוצעו ע"י טובי הזמרים בארץ.

 

את המופע ערך וביים אילן שטורם, ועל הניהול המוסיקלי הופקד עידו מנור, אשר עיבד את כל השירים בצורה ראויה להערכה ולשבחים, במיוחד אלו המותאמים למקהלה. כל השירים הושרו בהרמוניה מושלמת, והביצועים לא נפלו מהמקוריים, אלא להיפך. התלבושות היפות אשר עוצבו ע"י אירנה שר הוחלפו כמעט מידי שיר.

 

המופע מורכב מ- 27 שירים אשר מחציתם תורגמה ע"י אלי ביז'אווי, וכאן בהחלט המקום לציין לחיוב את התרגומים המצוינים שלו. כמו כן, תורגמו שירים (לפי סדר הופעתם) ע"י דניאל אפרת, ע"י אלון אופיר, ע"י תרצה אתר, ע"י אבי קורן, ע"י נעמי שמר, ע"י דודו טופז, ע"י דפנה ערוד, ע"י אהוד מנור, ע"י עידו מנור, ע"י משה בן שאול, ע"י צרויה להב וע"י דורי פרנס.

 

אמנם הרפרטואר בעיקר כולל שירים בביצוע כלל הזמרים-השחקנים, אולם נראה כי אין עוררין על כך כי כוכבת המופע היא הילה זיתון, כאמור בוגרת בית צבי, אשר כיכבה בתפקידים ראשיים במחזות זמר רבים שהועלו בבית צבי ובתיאטרון הספרייה (אוויטה ב"אוויטה", אמנריס ב"אאידה", גריזבלה ב"חתולים", סאלי בולס ב"קברט" ועוד רבים אחרים). בכל הפקה והפקה היא כובשת את הבמה בנוכחותה, בקול הנפלא והעוצמתי שתענוג להאזין לו ובמשחק מצוין שהופך כל ביצוע וביצוע לחגיגה אמיתית. כמו כן, הצליחה לסחוף ולרגש את הקהל בשירה בכל השירים שביצעה כסולנית : "בלבך" (tu te reconnaitras), "פדאם פדאם" (padam padam) ו"סימון" (simon).

 

בנוסף, מופיעים שני בוגרים נוספים של בית צבי - אוהד יהודאי ואופיר צמח. אוהד יהודאי משתתף כיום ב"כנר על הגג" בקאמרי, והוא נתן ביצע היטב את השירים כסולן, ובייחוד את "שאנז אליזה" (les champs elysees). אופיר צמח, לעומת זאת, בעיני היה פחות טוב, והשירים שביצע כסולן כדוגמת "שלכת" (effeuillaqison) ו"יופיה" (elle e'tait si jolie) היו לטעמי זוכים לביצועים טובים יותר ע"י כמה וכמה מתלמידי השנה השלישית.

 

מתלמידי השנה השלישית בלטו במיוחד מספר סולנים : ניר שיבר נתן ביצועים מעולים ומרגשים לשני שירים - "מאמא" (la mamma) ו"הצוענים" (les gitans). עמרי גילאון שניחן בקול נפלא ומצטיין גם במופעים המוסיקליים וגם בתפקידים דרמטיים, ביצע במסגרת מופע זה את "חם בכל מקום" (je reviens chez nous). אמיר הלל הצטיין במיוחד במספר ביצועים - "ונוס" (venus) ו"טיקו טיקו" (tiko tiko). אדיר מור נתן ביצועים משובחים ל"לב אל לב" (bras dessus, bras dessus) ול"השחקנים" (les comediens) . לירון לוי נתן ביצוע מרגש ל "שדות ירוקים" (verte campagne) שהבליח דמעות.

 

יצוין, כי ביצוע משותף של הילה זיתון ושל זמרי "הקומפניון" ל"שלושת הפעמונים" (les trois cloches) היה נפלא, ייחודי והרמוני במיוחד. כמו כן, משתתפים במופע שחקנים-זמרים נוספים שכולם היו נפלאים : אברי ארבל, תדהר יששכר, עמירם אדרעי (שלושתם גם ביצעו שירים כסולנים), שי ארזואן, ערן יוסף, יובל מור, סער צליח, דותן רמות, תמיר שגיא ולאוניד שניידרמן.

 

את המופע ליוותה תזמורת חיה מצוינת : יובל שפירא (פסנתר), אסף דגן (תופים), גילי רוזנברג (בס) ועדי וייזר (חליל).

סיכום : מעולה! ביצועים מופלאים לשירים המוכרים, ובעידן של "כוכב נולד" אפשר לראות ולשמוע את הכוכבים האמיתיים בבית צבי, ורובם ככולם מתגלים כזמרים מוכשרים ביותר. המלצתי היא גם להפיק אלבום עם כלל שירי המופע.

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תגובה למופע הקומפניון
שרה אדמשטיין 02.09.11 (00:48)