מס' צפיות - 461
דירוג ממוצע -
איך להצליח בעסקים בלי להתאמץ / בית צבי - ביקורת
מאת: אלעד נעים 09/07/08 (23:19)

"איך להצליח בעסקים בלי להתאמץ" הוא מחזמר מאת פרנק לסר, אשר מוכר בעיקר בזכות מחזמר אחר שלו, "ברנשים וחתיכות". דווקא הפזמונים מתוך "איך להצליח בעסקים בלי להתאמץ" פחות מוכרים לכלל, אך מדובר במחזמר קליל ונחמד, מלא הומור ומשעשע. כמו כן,  זהו מחזמר שזכה להצלחה רבה בחו"ל. בעיני יש בו שילוב מושלם של משחק ושל שירה וריקוד במינון הנכון - כלומר, זהו אינו מחזמר שעובר משיר לשיר, אולם מצד שני זהו אינו מחזמר שמופיעים בו שירים בודדים.

 

מבחינת עלילת המחזמר, פינץ' (אברי ארבל) הוא מנקה חלונות צעיר ושאפתן, אשר רוכש מדריך כיס ל"איך להצליח בעסקים בלי להתאמץ". הוא מגיע לחברה גדולה ורואה מיד כיצד הוא יכול להתקדם במעלה סולם הדרגות, ובעזרת חנפנות , תחמנות והיותו במקום הנכון ובזמן הנכון הוא מצליח להתחבב על כולם ולהתקדם במהירות. כמובן, הוא גם מספיק להתאהב ברוזמרי (נעה גודל), ובסופו של דבר התרמית מתגלה, ועליו לבחור בדרך "הנכונה". למרות התוכן הקליל, ויש שיאמרו השטחי והשטותי, בעיני יש במחזמר זה המון מהמציאות ואי אפשר לומר שאלו לא מצבים שלקוחים ממש מהחיים. באיזו חברה אין כלומניק שרק מנפילתם של אנשים אחרים זכה בכל הקופה?!

 

הבימוי בהחלט היה מרשים ומקורי - הפסקת הקפה אשר שולבה בין המערכות הייתה רעיון מצוין ובהחלט הייתה מלאת הומור. בנוסף, הזרקור שהופיע על פינץ' (אברי ארבל ) בכל פעם שקרא במדריך היה בעיני רעיון נפלא והמחיש היטב כיצד הוא מטפס במעלה הסולם. התפאורה שעוצבה ע"י ערן עצמון הייתה יפה מאוד, וכך גם התלבושות. יתר על כן, הכוריאוגרפיה ע"י מיטל דמארי הייתה טובה מאוד, ולמרות שמספר קטעי הריקוד היה קטן יחסית, הם היו מוצלחים מאוד.

לגבי השחקנים, רובם ככולם היו מצוינים מכל הבחינות, וזוהי קבוצה מוכשרת של תלמידי השנה השלישית, אשר מתגלים כמוסיקליים במיוחד, כרקדנים נפלאים וכשחקנים מוכשרים. כמו כן, נדמה כי כל אחד ואחד מהשחקנים היטיב להביא לידי ביטוי את עצמו, והתאמת התפקידים לשחקנים הייתה טובה מאוד.

 

אברי ארבל גילם את תפקיד פינץ' בהומור שמאפיין אותו ומזכיר את תפקידו ב"ליל הטעויות" שגם הועלה ע"י בית צבי לפני מספר חודשים. הוא בהחלט נכנס לדמות וגילם אותה עם הרבה חן. נועה גודל בתפקיד רוזמרי הייתה טובה מאוד, וביצעה היטב את השירים.

 

אוריה רון בתפקיד באד היה משעשע ומצחיק, אם כי מזכיר במידה רבה את תפקידו ב"ליל הטעויות" ככה שהייתי שמח לראות אותו בקשת רחבה יותר של דמויות. מירב הררי בתפקיד מיס לה רו הייתה נפלאה ונכנסה היטב לדמות ומילאה אותה בהומור ובסטריאוטיפים הנדרשים. אניטל אלבחר בתפקיד מיס ג'ונס הייתה מעולה וכרגיל מלאת הומור ו"שחקנית" במלוא מובן המילה.

 

ניר שיבר בתפקיד בראט היה מצוין ושונה לחלוטין מהדמות אותה גילם ב"שיער" (קלוד), ולדעתי שחבל שהתפקיד שלו לא כלל יותר שירה כי הוא בהחלט בעל קול מצוין. כמו כן, עמרי גילאון בתפקיד טווימבל היה מצוין במיוחד בשירה עם קול נפלא, וגם הוא חבל שלא קיבל תפקיד גדול יותר.

 

כמו כן, משתתפים בהצגה : עמירם אדרעי / תמיר שגיא, ג'סיקה אוזן, נמרוד שדות, ניצן אשל, מיכל פוליצר, שחר רז, שחר פרץ, ליאת אטלי, חדווה בדלבייב, מור בטיטו, אלינור פלקסמן, אור אילן, סער צליח, לירון מזרחי, לירון לוי, אמיר הלל, יניב הלפגוט ותדהר יששכר.

 

לסיכום : מחזמר נהדר מלא הומור ושחקנים/זמרים נפלאים. כדאי מאוד!

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר