מס' צפיות - 455
דירוג ממוצע -
סוף “חלום ארץ ישראל השלימה” אהוד?
מאת: חץ בן חמו 16/09/08 (01:48)

שלום אדוני ראש הממשלה.

 

שמעתי שאתה ימים ספורים לפני שאתה מתחפף מהכסא של ראש הממשלה. אז ראשית, רציתי לאמר לבורא עולם "אלוהים, תודה לך!" שנתן לך טיפ טיפה שכל להבין בסוף שהעם פשוט נמאס לו ממך יותר מאשר נמאס לו כל ראש ממשלה אחר, ושוב, תודה לאל, ראשי ממשלה גרועים לא היו חסרים לנו, אז תרשה לי, בשביל החגיגה, לקרוא לך בשמך הפרטי, אהוד.

היום הודעת ש"נגמר חלום ארץ ישראל השלימה". אולי בשבילך היא נגמרה, ואולי אתה עסוק בשכנוע עצמי (אני מכיר כמה מיסטיקנים מומחים בזה, רוצה טלפונים?), אבל אני רוצה לאמר לך כמה דברים אדוני.

 

אתה יודע, אהוד, הרי כל העסק עם הפלסטינים התחיל אי שם בסוף שנות ה-80, תחילת שנות ה-90 (ההסכם נחתם רק ב-93) כאשר אחד בשם ד"ר רון פונדק יחד עם ד"ר יאיר הירשפלד התחילו לשוחח עם אש"ף באוסלו (ועוד לפני כן בתוניס, אם זכרוני אינו מטעני) על הגשמת הפנטזיה של ערפאת: לחתוך בערך חצי מהמדינה שלנו ולתת אותה לפלסטינים, עם שלא היה קיים מאז ומעולם רשמית וש-21 מדינות ערביות השתדלו להרוג, לזרוק ולחסל אותו: ירדן, סעודיה, תימן, לבנון, ועוד "חשודים" אחרים, אבל אז הגיע לערפאת מתנה שהוא לא יכל לחלום עליה: הצעה מצד השמאל ההזוי בישראל לחזור לכאן, ולהקים פה מדינה פלסטינית.

 

האם ידעת אהוד, שבמהלך כל אותם "הסכמים" אומללים דווקא נדפקו האזרחים הפלסטיניים עד העצם? לפני ההסכמים האלו, היו הפלסטינים עובדים פה בישראל בלי הרבה בעיות והיו מרוויחים לא רע בהשוואה להיום. היתה עבודה, היתה פרנסה, ואז הגיעו ההסכמים האלו, ואותם אזרחים אומללים נדפקו גם בגלל השמאל וגם בגלל ערפאת, שגנב מכל סכום שהגיע לרשות הפלסטינית אחוזים, וכמובן שחבריו גם גנבו. הגיעו 100 מיליון שקל? שהם יגיעו לקופת הרש"פ, זה היה נס אם נשארו 50 מיליון.

 

עברו להם 15 שנה מאז. 15 שנה של דמים מ-2 הצדדים, ובגלל כל מיני פנטזיות של כל מיני גורמים צבאיים וגופים מהשמאל, יש לנו עכשיו ממש "לתפארת" 2 מיני-מדינות: חמאסטן, ועוד איזה רש"פ שמי שעומד בראשה יותר חלש מהחתולה שלי! פרס והשמאל תמיד החשיבו את עזה כ"כאב ראש" שצריך להיפטר ממנו, ותראה מה קרה: יותר מ-8000 קסאמים וחייל חטוף, בתור "מתנה" על כך שעזבנו נקודה קריטית. החמאס ממשיך להבריח נשק מתחת לאף של המצרים (שבין כה לא ממש עושים משהו חוץ מלתפוס איזה משלוח אחד לכמה חודשים ו-99% "לפספס") מצד אחד, ומהצד השני השפנה ציפי ליבני, יחד איתך עושים כל מיני "הסכמים" שלא שווים אפילו את הנייר, כי אין שום הרכב שיצליח לאשרר אותם לא בממשלה ולא בכנסת.

 

אהוד, האם אין לך יועץ פוליטי אחד שיודע לקרוא מפות או תחזיות? האם אינך יכול ללמוד ולהבין שהפלסטינים לא רק שלא רציניים אלא שהם שוב יתכחשו לכל ההסכמים כמו בדיוק שהם התכחשו לקודם? זוכר את וואי, אוסלו? עזה? קהיר? מה קרה לכל ההסכמים האלו? פוף! התפוגגו 2 דקות אחרי שנחתמו. אולי כדאי ללמוד מזה משהו?

 

לי אין כדור בדולח אהוד, ואני לא נביא ואין לי שום כוחות על, אבל אני יכול לנחש בסבירות לא רעה את העתיד. תן לי לנסות:

  • לא הממשלה ברשותך, לא הממשלה ברשות השפנה ליבני, בטח שלא ברשות מופז או שטרית - יצליחו לאשרר הסכם כלשהו, גם אם האמריקאים יבואו וילחצו וקונדוליזה תבוא לתת את מנת הצעקות החודשית שלה (לאשה בלי עין הרע יש חתיכת גרון!). למה? כי יש ש"ס, ועם כל כמה שש"ס חובבי כספים ומינויים (חוקיים ולא חוקיים כאחד), בקטע הזה הם לא יוכלו לעמוד בלחץ והם יאלצו לפרוש מהממשלה. הבדיחה שנקראת "מרצ" לא תוכל להציל את הקואליציה והממשלה תתפזר, ויהיו בחירות תוך 90 יום, כפי שיקבע בחוק.
  • לשמאל הפעם אין סיכוי להיבחר להיות קואליציה. מה לעשות שמפלגת העבודה הדגימה חרקירי מתמשך במשך כל הקדנציה במספר דוגמאות, החל מחינוך ורווחה (שר בטחון חברתי, אחלה בדיחה, אהבתי!), ועד זיגזג מתמשך בבטחון, תקציבים ועוד. אין ספק שמפלגת העבודה "בורכה" בתכונה מעניינת: כל מה שיכול להידפק, אצלם זה נדפק. חתום וסגור.
  • הימין, ש"ס ועוד כמה מפלגות יקימו קואליציה ברשותו של הסיוט שלך ושל השמאל בארץ... כן, ביבי. לא צריך להיות נביא בשביל לדעת את זה אלא פשוט להעיף מבט בסקרים שאתה משלם עבורם כל שבוע וגם בסקרים שמפרסמים פוקס וחבריו: זוכר שפעם הסקרים חייכו אליכם? אחר כך הסקר דפק לכם מוחטה בפרצוף, ויש עוד כמה סקרים שמראים שמפלגות השמאל צונחות יותר מהר מהמניות של AIG שנפלו בסוף השבוע האחרון (30% ביום!), עד כדי כך שקיים חשש שמפלגת העבודה תהיה בגודלה של מפלגה כמו ש"ס או ישראל-ביתינו.
  • ביבי, גם אם ירצה מאוד, לא יוכל להעביר הסכם כלשהו שהמילה "ירושלים" נמצאת בו, ושוב, כמה שילחצו האמריקאים (מקיין? אובאמה? ה"מכשפה"-הצבועה פאלין?) אין פשוט רוב להעביר הסכם כזה, מה שכמובן לא יתקבל בהבנה ובחיוב על ידי הפלסטינים.. מה שאומר... איך נקרא לזה בעדינות.. מתיחות מחודשת.

בקיצור אהוד, הכנסתם אותנו לברוך. לא רק אתה והשפנה, אלא גם האהוד השני, זה שאף אחד לא מבין אותו ומומחה בבריחה ממצבים קשים, אהוד ברח ברק.

 

וכל זה למה? בגלל הפנטזיות של השמאל שהיה בטוח שאפשר לסגור איזה "עיסקת שלום" כאילו הפלסטינים הם כמו הירדנים שיודעים לעמוד במילתם וניתן למצוא איתם פתרונות יצירתיים לבעיות בהסכמים. אז זהו, שלא, כי הפלסטינים תמיד היו ותמיד יהיו שקרנים בכל הנוגע לביצועי הסכמים, רק שכאן במפלגות השמאל וקדימה, מעדיפים לעצום עיניים ולפחד מקונדוליזה.

 

איפה האומץ? איפה ההחלטיות? איפה הדפיקות על השולחן אהוד? איפה הגאווה שלך במדינה? נראה לי שהם נשארו אי שם בשנות ה-70, כי כיום, לך, אין כלום מזה.

 

אתה פשוט נמושה אהוד, ונמושה גם ציפי ואהוד השני, שהביאו עלינו אסון מתממש. שאלוהים יעזור לנו.

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר