מס' צפיות - 1594
דירוג ממוצע -
מוסיקת לילה זעירה / ניסן נתיב - ביקורת
מאת: אלעד נעים 15/09/08 (20:59)

המחזמר של סטיבן זונדהיים שנכתב ע"פ המחזה השוודי של יו ווילר הינו אתגר קשה לביצוע. מדובר במחזמר עם מוסיקה נהדרת וייחודית, כאשר כל אחד ואחד מהשירים דורשים הרבה מעבר לאיכות ביצוע קולי גם יכולות משחק והגשה מצוינות.
על עלילת המחזה לא אחזור (כבר נכתבה בפורום ביקורת), אולם אציין כי המוסיקה בהחלט נפלאה והנגנים : דניאל רן (פסנתר וניצוח), שני בר (צ'לו) ודנה ברק (קלרינט) עשו עבודה מצוינת. לטעמי האישי, מעבר לשחקנים על הבמה חשוב לראות גם את התזמורת, אולם אילוצים של גודלה הפיזי של הבמה מאפשרים לקהל לצפות רק בפסנתר.

 
לצערי הרב, התאכזבתי מאוד מאיכות השירה ומאיכות המשחק. זו הייתה הפעם הראשונה שצפיתי בהצגה שמועלית בסטודיו למשחק ניסן נתיב, ולמען האמת ציפיתי לגדולות.

 
ישנם שלושה שחקנים אשר מהם התרשמתי לחיוב : איתי חיון בתפקיד הרוזן קרל מגנוס מלקולם, אשר ביצע את מרבית השירים בצורה טובה מאוד והינו בעל יכולות משחק טובות מאוד ; נעמה אמית בתפקיד דזירה ארמפלד שהינה שחקנית מצוינת אשר גילמה את הדמות היטב תוך הקפדה על הפרטים הקטנים, אם כי בסולו "מי הליצן" לא הצליחה להביא את השיר למקומו הראוי ; נטע פלוטניק בתפקיד הרוזנת שרלוט מלקולם גילמה את הדמות יפה מאוד עם הומור ועם הגינונים הדרושים.

 
לעומתם, שאר השחקנים לא ביצעו את עבודתם כנדרש, ורובם ככולם לא הקפידו על הדיקציה ובביצוע השירים היו זיופים צורמים וגם המשחק לקה בחסר. יובל שרף בתפקיד אן אגרמן לא הצליחה לשכנע במשחק שלה, והשירה לא הייתה טובה, אם כי יצוין שמדובר בשחקנית אשר מצליחה מאוד בתקופה האחרונה ואף מככבת בסרט "איים אבודים". בעיני זוהי הוכחה לכך שמה שעוד בטלוויזיה ובקולנוע לא בהכרח עובד גם בתיאטרון.

 
שלומי אברהם בתפקיד פרדריק ארגמן נמצא רוב המחזה על הבמה, ולא סיפק את מה שנדרש ממנו - המשחק היה לא משכנע ובשירה הורגשו זיופים צורמים. אלינור קלוגר בתפקיד אדאם ליאונורה ארמפלד ודנה לרר בתפקיד פרדריקה ארמפלד אמורות לגלם את שתי "הצופות מבחוץ", והן מרכיבות את תמונת הסיום, ולדעתי הן לא הצליחו להגיע למקום המתבקש.

 
ידידיה ויטל בתפקיד הנריק ארגמן היה אמור להגיע לשיאים ווקאליים בגילום תפקיד זה, אולם לא הצליח לעשות זאת, אלא ממש להיפך. החמישייה המורכבת ממונה פלאמר, דני איסרליש, עומר זוננשיין, אבי קורניק ואייל מג'ד אמורים לספק את קורט ההומור למחזמר, וגם הם לצערי לא הצליחו במשימתם. בנוסף, משחקים בהצגה אורטל חאיק בתפקיד פטרה וישי אפטרמן בתפקיד המשרת.

לסיכום : אכזבה! מחזמר עם מוסיקה מופלאה אשר לא זכה לביצוע הולם. סביר מאוד להניח שהשחקנים מצליחים להגיע למיצוי יכולותיהם בהצגות שאינן מחזות זמר.

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר