מס' צפיות - 586
דירוג ממוצע -
אמרנו לכם
מאמר זה כמוהו כי ניכתב בשנת 2009 או 2010. הפריימריז לקדימה (יערכו בתוך יומים מכתיבת מאמר זה) נערכו גם חלפו ושאול מופז או ציפי ליבני כבר משמשים בשילטון כאשר מפלגת קדימה עדיין מיוצבת כמפלגת השלטון.
מאת: אהרון רול 15/09/08 (01:52)

לא, כותרת המאמר אינה בטעות.  מזה שנים שהמוכיחים בשער מפזרים אזהרות עד שגרונם ניחר ואלו נופלות על אוזנים ערלות.  כמובן כי איננו חיים בתקופת הנביאים, והשוטים של היום אינם יכולים להחשב ככאלו.  כיום, ידע מקיף בנעשה, תהליכי חשיבה מסודרים, תורות ניתוח ארועים בדוקות הם ממלאים ומחליפים בהצלחה את מקום שוטי הנבואה הצצים אי פה אי שם חדשות לבקרים.

 

מאמר זה כמוהו כי ניכתב בשנת 2009 או 2010.  הפריימריז לקדימה (יערכו בתוך יומים מכתיבת מאמר זה) נערכו גם חלפו ושאול מופז או ציפי ליבני כבר משמשים בשילטון כאשר מפלגת קדימה עדיין מיוצבת כמפלגת השלטון.  אנחת הרווחה והאופוריה הלאומית עם הסתלקותו של האולמרט כבר נישמעה מכל קצות הארץ ואף זו כבר חלפה לה.  המציאות הקשה אשר "האולמרטיזם" סימלה, עדיין שרירה וקיימת ומעצימה.

 

ההכרה כי נעשה כאן מקח טעות, כי חייבים היינו ללכת לבחירות בשלהי שנת 2008 , זו ההזדמנות שהוחמצה.  העם מכיר בכך כי השלטון ב- 2009 הוא אותה הגברת בשינוי אדרת, דבר לא השתנה.  סילקנו מושחת סידרתי אחד ובדין וקיבלנו את אותה תרבות שהעלתה אותו לשילטון במסווה רך יותר.

 

מפלגת קדימה הוקמה כמיפלגת שילטון אופורטוניסטית ותועלתית גרידא, ללא כיוון ואידאולוגיה.  מפלגה זו היוותה בית למירב מושחתי הליכוד וכלנתרי ופלילי העבודה.  מפלגה זו חייבת היתה לעבור מהעולם בבחירות 2008 אך ראו נא ראו, אנו במו ידינו הנשמנו אותה בחמצן פוליטי בכך שלא הלכנו לבחירות ד'אז וקיבלנו לכן הרבה שוב מאותו הדבר. באם ציפורה (הנקיה) ליבני יושבת בכסא הרי שקיבלנו רשימת קילקולים כאורך הזרוע בהתנהלותה שלה וממשלתה.  הגברת הזו מעולם לא הצטיינה בדבר קודם לבחירתה לכיסא, כל מערך החלטות חשובות לא נירשם על שמה, כל תעוד עבר להשגיה באי מי מתפקידיה לא קיים וכמובן שלא היה כל ספק כי תיכשל גם כאן.  בחורה טובה הציפורה, אפילו "נקיה" אך ממתי תכונות אופי אלו היכשירו אי פעם, אי מי, לעמוד בראש מדינה אשר הובלתה נחשבת למסובכות בעולמנו?

 

והיה כי שאול (האנמי) מופז יושב לכסא הרי שאול כשמו הוא.  שלטונו אופיין בסימן שב ואל תעשה.  "אל תעשו גלים רבותי, אולי כך אשרוד" כך אמר השאול.  ניסיונו של שאול אינו מחפה על נסגנותו ופשרנותו הפוליטית.  בעידן שלאחר האולמרט ניצרכה מדינת ישראל לאיש של חזון, אסטרטג וביצועיסט ממדרגה ראשונה ומופז בהחלט לא האיש, תקופת מטכ"לותו ושרותו בממשלת קדימה הוכיחה.

 

עדיין חווים אנו את אותו אהוד (הפרעוש) ברק בממשלת קדימה כבמקדמת דנא.  אהוד ב', זה אשר ישן במלונתו של האיש בכסא ונעקץ ונידבק בפרעושי ראש ממשלתו.  שוב הוא מזגזג, שוב רוקח קומבינות הזויות, שוב הוביל מפלגת עבר מפוארת עמוק יותר להתפרקות ערכית מוחלטת.  שוב אותם חשדות לכאורה המדיפות ריח גאז עזתי סובבות את אהוד ב' ואף מתעצמות.

 

אין ביננו אחד שאוהב לשמוע את המשפט המצלצל "אמרנו לכם".  אנשים אינם מחבבים "חכמים שלאחר מעשה".  לכן הבה ונהפוך את סדר הדברים, אנו נאמר לכל המוכן להסכית מבעוד מועד ולא כאקט של בדיעבד ולאחר מעשה...אמרנו לכם, אמרנו לכם מבעוד זמן, הכל היה ברי וידוע מבעוד זמן, התסריט המבהיל של מדינה בהיתדרדרות היה כתוב על הקיר, לא המצאנו דבר, לא חזינו חזיונות פורחים באויר, סרט הכשל כבר ניכתב והעם בישראל הינו אך כניצבים בו.

 

מאמר זה ניכתב כשרות לחברי כנסת ישראל אשר מועלים בשליחותם ובמו ידיהם מעצימים את התדרדרותה של מדינת ישראל במדרון החלקלק לאבדון ואשר החמיצו ההזדמנות לשינוי אמיתי בכך שמחיבים היו הליכה לבחירות בקיץ 2008.  מאמר זה ניכתב בנוסף בעבור אי מי שגורל מדינת ישראל יקר לליבו ולמרות זאת הימשיך בשיוויון נפש לבלוס "האופיום להמונים" ולזפזף ממעמקי כורסתו בתחנות "הנולדים" והריאליטי.

 

המחבר הינו יועץ אירגוני בכיר ודירקטור ניהול פרויקטים לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול

טורונטו

905-886-8998

amroll@rogers.com

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר