מס' צפיות - 1321
דירוג ממוצע -
השפעות זרות במערכת בחירות
במציאות שבה גורמים אינטרסנטיים משפיעים על תוצאות בחירות אל נתפלא שהציבור מתקשה לבחור בעד כישורי המועמד אלא מתוך שיקולים זרים.
מאת: רועי אורן 14/09/08 (22:52)

בקרוב יתבצעו חילופים בשלוש ישויות שונות: ארצות-הברית, ישראל, והרשות הפלסטינית. בארה"ב יבחר נשיא שחור (ברק אובאמה) או לבן (ג'ון מקיין) ,בישראל יפרד אהוד אולמרט מתפקידו ואותו ירשו אדם מזרחי (שאול מופז) או אשה מוכשרת(ציפי לבני), ולא ברור מי יירש את מחמוד עבאס (אבו מאזן) בסוף השנה האזרחית.

 

לאחרונה אנו עדים לגורמים חיצוניים המנסים להכריע את הבחירות במפלגת השלטון:"קדימה" שייערכו ביום רביעי הקרוב .

 

להלן שתי דוגמאות:

 

1: העיתון הכלכלי "אקונומיסט" כתב מאמר מערכת בעד שרת החוץ לבני מאחר שהיא מאמינה בפתרון שתי מדינות לשני עמים בעוד מופז מתנגד לפתרון זה .

 

2: בשתי מערכות הבחירות האחרונות בארה"ב התערב גורם רפובליקני שהוא גם ד"ר להיסטוריה בשם :"גרום קרסי" אשר בספרו משנת 2004 "לא ראוי להנהיג" חיבל בסיכויי של המועמד הדמוקרטי ג'ון קרי להבחר למשרת נשיא ארה"ב, לקראת מערכת הבחירות הנוכחית חוזר מר קרסי לדרכו הרעה וכותב ספר בשם :"אומת אובאמה" אשר מציגה את המועמד הדמוקרטי כסוחר סמים וטיפש.

 

לאחרונה אף שקל קרסי לכתוב ספר על ציפי לבני שגם אותה הוא יציג כאשה חסרת נסיון וחסרת מעוף. הגיע הזמן שבמשטר דמוקרטי הציבור יקבע את נבחריו בלי שום עזרה מצד גונבי דעת למיניהם אשר מתוך אינטרסים פרטיים מחבלים בסיכוייו של מועמד א' להבחר למשרה רמה מבלי שהם מכירים מודעים ליכולותיו הנדרשים למילוי התפקיד.

 

(תמונה: דוד שי, ויקיפדיה העברית)

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר