מס' צפיות - 436
דירוג ממוצע -
39 המדרגות / הבימה - ביקורת
מאת: אלעד נעים 13/09/08 (22:18)

המחזה "39 המדרגות" הוא עיבוד בימתי למותחן האימה הקולנועי הנודע של אלפרד היצ'קוק תחת אותו השם, כאשר המחזה נכתב ע"י אלפרד היצ'קוק וע"י ג'ון באקן.

 
בתיאטרון הבימה לקחו על עצמם הפקה לא פשוטה, ובחרו להציגה בעיקר ע"י משחק מעולה ויוצא מן הכלל ובמיוחד של אבי קושניר ושל מוני מושונוב, בשילוב אביזרים בימתיים ותפאורה מינמלית אשר ממחישים היטב את המקומות בהם מתרחשת העלילה - לונדון, רכבת לסקוטלנד, סקוטלנד ושוב לונדון.

 
המחזה תורגם להפליא ע"י דניאל לפין ובוים בשיתוף פעולה של מריה אטקין והאנה בריגן. התפאורה המינימלית והייחודית, התלבושות הנפלאות והאביזרים הבימתיים עוצבו ע"י פיטר מקינטוש (בישראל גונאר זטנברג וגילי כוכבי).

 
העלילה כוללת מרדף מטורף ותזזיתי, שמתחיל לאחר שריצ'ארד הנאיי (נתי רביץ) מבקר באולם קונצרטים בלונדון, ומוצא את עצמו מעורב בפרשת ריגול מסתורית. הוא נאלץ להימלט לאחר שאישה נדקרת בדירתו והמשטרה חושדת בו שהוא הרוצח. סוכני ריגול חסרי רחמים, שהם למעשה הרוצחים האמיתיים, רודפים אחריו גם כן מפני שהוא מבחינתם יודע יותר מדיי. לאור זאת, חייב ריצ'ארד הנאיי לחשוף את מזימתם של המרגלים תוך כדי המרדף הבלתי אפשרי, והכל כמובן בהומור אינסופי וגם קצת רומנטיקה...

 
כאמור, השחקנים ובעיקר מוני מושונוב ואבי קושניר עושים עבודה מאלפת. מושונוב וקושניר מגלמים תוך כדי ההצגה עשרות דמויות ולעתים אפילו באותה הסצינה בדיוק מרשים וראוי להערצה, תוך החלפה של מבטא, של קולות, של תלבושות ושל הבעות פנים - מרגלים, מוכרי הלבשה תחתונה ברכבת, סלעים ונקיקים, שחקנים בתיאטרון, בעלים של מוטל זול, זוג כפרי ועוד ועוד. נתי רביץ המגלם את ריצ'ארד הנאיי אף הוא מגלם את התפקיד היטב וברצינות הראויה, ומשתלב היטב באופי ההומוריסטי של ההצגה. סיון ששון גם היא נהדרת בגילום מספר דמויות שונות זו מזו.

 
בהצגה ניתן לראות עבודה מופלאה של כלל השחקנים עם מינימום תפאורה ומשחק מצוין שממחיש היטב את העלילה ובונה את המתח באופן מיטבי. מעבר לכך, יש בהצגה פארודיה על סרטי המתח והאימה שהיא משעשעת ומצחיקה מאוד.

 
שורה תחתונה : רוצו לראות! משחק מצוין, מצחיק, תיאטרון אחר והצגת מתח לא יוצא לראות כל יום...

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר