מס' צפיות - 13578
דירוג ממוצע -
מפרץ האהבה
מאת: הצופה 07/09/08 (18:08)

בדומה לצ'ילבה מקשת, "האח הגדול", גם "מפרץ האהבה", הגרסה הציונית לפרדייז הוטל, עולה לשידור בארץ הרבה אחרי שידור המקור החו"לי. בזמן ששם התוכנית באנגלית אינו מתחייב לדבר מלבד לספק מלון בתנאי גן עדן, השם העברי מרמז שהמשתתפים הולכים למצוא אהבה או לפחות לחפש.

 
אולי בתחילת דרכו של הריאליטי היינו קונים את האשליה הזו. אבל היום, אחרי כל כך הרבה ריאליטי שעבר לנו מול העיניים התגובה הראשונה שלי הייתה: אהבה? פחחח... סביר יותר שהמתחרים מעוניינים בחוזה דוגמנות, להגיש פרס או במקפצה לאיזו תוכנית בוקר. אחרי שצפיתי בפרק הראשון אני מניחה שמחוזה דוגמנות, לפחות הבנות יכולות לשכוח. אם היו מפיקים את התוכנית לפני חמש שנים, סביר שהיו מצליחים למצוא תואמת לתחת של מרינה. אבל אחרי שכל הדוגמניות הפוטנציאליות כבר לוהקו לשלוש העונות של הדוגמניות, להישרדות ולהפקות נוספות, כל מה שנותר להפקת "מפרץ האהבה" הוא עדר של בחורות ממוצעות ומטה.

 
הפרק נפתח בנעימה שהזכירה לי את זו של טיטאניק ומיד תהיתי: האם בדומה לגריז, גם ההפקה הזו של רשת הולכת לטבוע? בהתחלה הכירו לנו את המתמודדים. מהבנים עברו-חלפו במהירות איתי שאוהב בחורות מטופחות, רן שאוהב בנות, מתן שמחפש בחורה עדינה, אלבר שטוען שהוא רומנטי ומחפש אהבה ונועם שגם הוא הקפיד לדקלם שבא לחפש אהבה. מהבנות קיבלנו את טניה הרומנטית, את מגלי הפמיניסטית, כנראה זקנת השבט, שבאה כדי למצוא בעל והתאכזבה לגלות שכולם צעירים, את קארין שהעידה על עצמה שהיא דומיננטית, את נטלי, שאמרה שהיא עושה מה שהיא רוצה, ונראה שגם השיער שלה נוהג כך, את גל הגבוהה להחשיד בעלת השפתיים האימתניות, ואת דנה בעלת הקול המציק והשפתיים המתעקלות תדיר כלפי מטה.

 
חוץ מכל המשתתפים הסתובבה עוד בחורה, שנראתה גם היא כמתמודדת, אבל התברר שזו אילנית לוי, המנחה. ההנחיה שלה היתה אנמית, מפאת מחסור בפועל חיוור יותר. נוכחותה לא הורגשה וטיפת כריזמה לא זלגה ממנה. גלית גוטמן לפחות התלבשה בסטייל ונהגה במשתתפות בריחוק ובבוז, כיאה למעמדה. לוי התלבשה, דיברה ונראתה כאחת העם ולא סיפקה אף רגע מעניין.

 
אחרי שהכרנו את המנחה ואת המשתתפים הגיע הזמן להתחלק לזוגות. בהתאם לפורמט, בחורה אחת, במקרה זה גל, נשארה לבד והיה עליה לרקום מזימות ולהפריד אחד מהזוגות כדי להימנע מהדחה. היא כל הזמן אמרה שתעשה את זה בחוכמה, אבל בפועל הגישה שלה היתה ישירה עד בוטות ועדינה כשל ממותה שדוהרת בערבות סיביר. למחרת בבוקר היתה משימת חסינות ובערב דייט של גל עם בחיר לבה.

 
בעוד רוב המתמודדים התמזגו פחות או יותר עם הדשא ולא נצפו יותר מדי בפרק, מי שהשתלטה על המסך היא דנה, שסיפקה מופע אימים של פרצופים מעוקמים ממורת רוח, רוע לב, שתלטנות (תנשק אותי!) קול צפוני חורק, התנהגות ביצ'ית (כלבה!) מלאכותיות, צביעות, מניפולטיביות, סכסכנות, רכושנות (זה הגבר שלי! זה המקום שלי, לא שלך! כמעט ציפיתי שהיא תגיד "זה הסולו שלי!") ותפעול האמת לפי הצורך, וכל זה רק בפרק הראשון. מה יקרה הלאה? תעדכנו אותי אם בא לכם. אני לא מתכוונת לצפות יותר כי אין לי כוח לספוג כל כך הרבה תככים, רוע וגועל שאינם מכשיר בדרך להשגת משהו אלא הם לב התוכנית ועיקרה. מפרץ האהבה? אפילו במפרץ גואנטנמו יש יותר אהבה באוויר.

הכותבת היא מבקרת מטעם עצמה בעניינים שבתחתיתו של עולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 11 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
או שאכלתה משהו רע או שאתה במחזור
לינה 20.09.08 (23:19)
2.
מפרץ "אהבה "
רחלי 26.10.08 (15:24)
3.
נטלי את רעה!
MOR 06.11.08 (22:40)
4.
נטלי חמודה!
ז 16.11.08 (06:15)
5.
קראו
חסוי 16.11.08 (21:18)
6.
ללירון
חסוי 16.11.08 (21:21)
7.
השחורדינית איילה
מ 27.11.08 (09:02)
8.
ללירון ומורן היפים...
איריס 27.11.08 (22:50)
9.
לירוון ומורן הכי יפים בארץ
שרופה על מפרץ אהבה 29.11.08 (21:32)
10.
כפרה על מורן
שרית 03.12.08 (17:45)
11.
זה הכל שטויות
הדס 07.12.08 (08:36)