מס' צפיות - 503
דירוג ממוצע -
נשארים בתמונע - ביקורת על ארבעה מחולות בתיאטרון תמונע
ארבעה מחולות בכוריאוגרפיה שונה ומבוצעים על ידי רקדנים שונים.
מאת: elybikoret 04/09/08 (16:27)

ארבעה ריקודים קצרים הועלו ביחד בערב מחול אחד בתיאטרון תמונע תחת השם "נשארים בתמונע". כל מחול בכוריאוגרפיה שונה עם מבצעים אחרים. הראשון, הארוך מכולם ולדעתי היפה מכולם -אם כי כולם היו יפים- היה"שלישיה מכנית בארץ חמה" כוריאוגרפיה עודד גרף ויוסי ברג. שניהם כוריאוגרפים ורקדנים המשתפים פעולה כבר קרוב ל 4 שנים הן ככוריאוגרפים והן כרקדנים. היצירה הזו כמו כל היצירות האחרון כבר הוצגו בשנה שעברה בהזדמנויות שונות. מבצעים את המחול הכוריאוגרפים ביחד עם כרמית בוריאן עם פתיחת המסך(שאיננו) משלוש פינות באור צהבהב ללא מוסיקה כלל, רוקדים לבד השלושה לכוון המרכז עד שהם מתחברים לרקוד ביחד.  

 

מאותו הרגע הם לא עוזבים אחד את השני.הרבה מגעי גוף.כל צורה כל תנועה מקשרת בין השלושה. צורות שכל הזמן נפתחות ונסגרות. מגע אין סופי. צורות היוצרות תמונות נפלאות מלאות חן וענין.הריקוד מלא רגש, חיבה, קירבה ויש לך הרגשה שהשלושה מתמזגים לגוף אחד ונפרדים. יחד עם זאת כל אחד שומר על האני שלו .על חולצות כל  אחד רשום שמו הפרטי. הרגשה של חלק מנבחרת, חלק ממוסד סגור כולם-אחד- אך כל אחד הוא הוא. ביצוע מדוייק, טוב מאוד. תנועות כאילו רגילות, מקובלות וידועות אך מלאות רעננות, חדשנות מתח ודמיון. ריקוד המבוצע בתאום מלא עם הרבה חן יופי וכח. הרחבתי את הכתיבה על ריקוד זה כי לדעתי הוא היה המשמעותי מבין הארבעה.  

 

המחול השני boxerman מאת נועה צוק בוצע על ידי רייצ'ל אוסבורסן,ליאו לרוס וקרולין בוסרד עם מוסיקה מאת אוהד פישוף. זהו ריקוד עפ"י מוסיקה כאילו מתיבת נגינה אלקטרונית.ליאו לרוס כהה העור זריז גמיש מעולה .ביצוע טוב מאוד. התנועות נראות מכניות והריקוד נגמר בפתאומיות כאילו החשמל או הכסף בתיבת הנגינה נגמר.  

 

גם הריקוד one more song הנו מאת נועה צוק ומוסיקה  מאת אוהד פישוף. המבצעים אנדרסון בראז ונועה צוק. רקדן ורקדנית  בלבוש תחתון מינימלי-תלבושות שרון אייל-כאשר זנב בצבע ירוק מסתיר חריץ אחוריו החשופים של הרקדן. ריקוד עליז הנראה הומוריסטי ויפה והמבוצע היטב.  

 

הריקוד האחרון "אחרי הבולרו" מאת הלל קוגן בוצע על ידי אייר אלעזרא,ענבל יעקובי,אריאל פרידמן עודד ארנון והכוריאוגרף. זהו ריקוד עליז עם מוסיקה מגוונת שערך ג'רמי ברנהיים והכוללת אלמנטים צועניים,רומניים-מולדביים, תורקיים,בולרו מאת רוול ומה לא.

 

תנועות פשוטות, הרבה סימני ידיים, מוסיקה המחליפה קצבים שונים בהתאם גם הריקוד. זהו ריקוד של ניגודים. קצב מהיר כנגד קצב איטי כאילו טאנגו.ריקוד עם הרבה עוותי גוף ופנים. אחרי קטע סוער ריקוד איטי כמעט שלא נרקד אלא שתי המבצעות מתגלגלות על הריצפה לצלילי המוסיקה. עליז, נחמד, משעשע ומבוצע היטב.  

 

לראות או לא לראות : ערב מענין,מגוון,מבוצע טוב מאוד,חוויה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר