מס' צפיות - 958
דירוג ממוצע -
ביקורת על שירי אנדריו לויד וובר-כל העולם במה בבית צבי
תמיד נעים לשמוע משיריו של אנדריו לויד וובר ואם הם מבוימים ומבוצעים בצורה לא שיגרתית ומעולה אין לי אלא להמליץ ללכת ולשמוע.
מאת: elybikoret 20/08/08 (09:19)

אינני מכיר מקום אחר בו מציגים בתקופה של כ חודשיים שישה  מחזמרים שונים בפני אולמות מלאים, במה שראיתי עד עכשיו, החל ב"קומפניון דה לה שנסון"וכלה ב "פנטזיה ואובססיה". כל המחזמרים הם בביצוע מסימי השנה של בית צבי וכולם מוצגים בתיאטרון רמת גן.  

 

קראו עוד על המחזה בפרשן

 

הפעם הגיע תורו של "כל העולם במה"-ערב חדש משירי אנדריו לויד וובר. מופע זה הועלה לראשונה במיוחד עבור פסטיבל המוסיקה בכפר בלום כפי שהמופע"הקומקום והמטאטא" הועלה במיוחד לפסטיבל ראשון לציון ולאור הצלחתם הגדולה שם והדרך המוצלחת בה התקבלו אז ,חוזרים ומציגים אותם כעת ברמת גן.  

 

הבימוי של המופע המרהיב הוא של שוקי וגנר שתמיד כדי לראות את מה שהוא מביים בגלל שפע הרעיונות המקוריים שלו,הקצב הנכון והחלוקה הנכונה של התפקידים בהתאם לאופי ,מבנה הגוף ויכולת השירה והמשחק של כל אחד. הפעם מאחר וזה אוסף של שירים ולא מחזמר שלם, הכוריאוגרפיה -עוז מורג יש לה תפקיד משני אך גם במה שיש היתה מקורית ובביצוע טוב. התלבושות-אירנה שר יפות מאוד אם כי הפאר הפעם היה במימדים צנועים יותר ולמרות זאת הן משכו תשומת לב.  

 

בכל אחד מהמופעים והמחזמרים המועלים כעת אחד אחרי השני ניתנת הזדמנות לבוגרים השונים להוכיח את יכולתם. התכניה שהיתה משותפת לארבעה מופעים שונים, בעמוד למופע של הערב לא צוינו המבצעים(כפי שנעשה בשאר המופעים האחרים)כך שהיה קושי מסויים ומאמץ,אם לא הכרת את המשתתפים, לציין את שמם. התכנית כללה 23 שירים מתוך כעשרה מחזמרים שונים. אינני יכול להתעכב על ביצוע של כל שיר ושיר אך אציין כמה.  

 

נהנתי מאוד מהשיר "בואנוס איריס" מתוך אוויטה בגלל הכוריאוגרפיה המענינת והמיוחדת בהשתתפות כל הלהקה. התרשמתי מקולו היפה מאוד,החם והחזק של אמיר הילל שביצע את "איזה קרקס" מאותו מחזמר.הוא הגיש את השיר תוך משחק נהדר שהלם להפליא את אופיו של בעל התפקיד במקור. הוא שר ברגש והורגש הצער בקולו. אניטל אלבחר הוכיחה פעם נוספת את יכולתה הגבוהה בביצוע שירים. "אל תבכי ארגנטינה" מתוך אוויטה בביצועה היה נפלא.היא היתה אישה העומדת ברגע של חולשה. למרות שמעט ולא זזה ממקומה היה זה שיר מלא רגש,הבעה, צער וביצוע נפלא. היא חזרה על כך גם "במבט" מתוך שדרות סן סט.  

 

ניר שיבר הגיש את השיר "גת שמנים" מתוך ישו כוכב עליון ו"אהבה משנה הכל" בצורה יוצאת מהכלל כמו כל השירים שהוא  מגיש ומבצע. "שרוק אל האויר" הוגש ע"י שלוש בנות.היה שילוב מעולה בין הקולות שלהן והשיר נשמע כאילו ובוצע ע"י  אחת. לצערי אינני יודע את שמות שלושתן לכן אינני מציין אף שם. גם השיר "מקאווטי" מתוך חתולים הוגש ע'י שתי "חתולות" מקסימות זריזות וסקסיות בשילוב ומשחק נפלאים ושירה נהדרת. ב שיר המפורסם "זכרונות" השתתפו בביצוע שש בחורות. כל השירים בוימו בצורה נהדרת שונה מהמקור.כל שיר בהרכבים שונים אשר היו שונים מהמקור. לדוגמה שיר סולו במקור הפך לשיר מקהלתי ושיר מקהלתי לדואט וכו'.דבר זה נתן גוון מסוים ופן אחר הן למוסיקה והן לביצוע.  

 

סער צליח ביצע שירים מתוך "יוסף וכותנת הפסים". הוא הגיש את השירים בצורה מצויינת. יש לו קול נעים וחזק ולמרות שנהנתי מביצועיו של יוסף בהפקה הרצה כעת בהבימה ,עלי לומר כי הביצוע של סער-יוסף ריגש אותי יותר. "חושבת עליך" מתוך פאנטום האופרה בוצעה בצורה יוצאת מהכלל ע"י אלינור פלקסמן.  

 

אינני יכול שלא לציין את הופעתו המרשימה של אדיר מור בפאנטום האופרה . זה היה ביצוע דרמטי,מרשים,מעולה, שלא במהרה אשכח.הוא היה אחד מכוכבי הערב מתוך רבים. השתתפו בין השאר בביצועים השונים גם כן בצורה מאוד יפה תדהר יששכר,נעה גודל,לירון מזרחי,ניצן שאול,אור אילן וג'סיקה אוזן.  

 

ברצוני לציין  את הליווי המצויין של ארבעת הנגנים שכלל לא הוזכרו בתכניה לא כמופיעים ולא בשמותיהם.   לראות או לא לראות:תמיד נעים לשמוע משיריו של אנדריו לויד וובר ואם הם מבויימים ומבוצעים בצורה לא שיגרתית ומעולה אין לי אלא להמליץ ללכת ולשמוע.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תיקון
סטודנט לתיאטרון 24.08.08 (16:30)