מס' צפיות - 432
דירוג ממוצע -
פניה פומבית למתמודדים בפריימריס על ראשות קדימה
מאת: אפRת 05/08/08 (17:22)

קראתי בעיון רב את מאמרו של ידידי האקדמאי הראל אשד. הקשבתי, רוב קשב, גם לדברים הנכוחים שהשמיע המשנה לראש הממשלה, מר חיים רמון בראיון מהערב בחדשות הערוץ הראשון.

לכאורה, אין קשר בין הדברים. למעשה הקשר בינם הדוק ואין להפרידו.

השר חיים רמון הביע בראיון פליאה על כך שאף לא אחד מהמתמודדים מציג אג'נדה. "אני נדרש להכריע בין אנשים ולא בין דעות" כך, בערך, הוא אמר.

הראל, מצידו, פונה למתמודדים ומודיע כי יצביע רק בעד מועמד שיבטיח בהבטחה פומבית ברורה ומחייבת שהשר פרופ' דניאל פרידמן ימשיך ויכהן בממשלתו כשר המשפטים.

אני, בהחלט מאמץ את כל אחד מהטעמים שנתן הראל במאמרו -

(1) תמיכה עניינית ברפורמות ההכרחיות שמוביל פרידמן

(2) הכוח האלקטוראלי של השר פרידמן הזוכה לאהדה ציבורית עצומה

(3) העובדה שכניעה לתכתיב "סילוקו" של השר (תכתיב ששמושמע מכיוון מפלגת העבודה) תהיה הכניעה השניה במספר אחרי שאהוד ברק כפה פריימריס על קדימה וסימן את קץ דרכו הפוליטית של יו"ר התנועה וראש הממשלה, אהוד אולמרט.

(ברשותכם ומפאת רגישות הדברים לא אומר את דעתי האישית על נסיבות פרישתו של אהוד - דודי - מהמרוץ והתחושות האישיות שמלוות את הקרנבל שהתחולל בתנועה ומחוצה לה בעניינו).

ובכן, השר רמון והראל מכוונים, למעשה, לאותה הנקודה : מפלגה לא קיימת רק כמועדון שנועד להעניק לחבריו ניצחון באולימפיאדה הפולטית. רובנו לא מקבלים משכורות, תפקידים או כיבודים בהיותנו חברי קדימה. רובנו הגענו לקדימה על מנת לעצב באמצעותה עניינים לאומיים, הנוגעים לכל אחד מאיתנו כאזרחים.

השר חיים רמון, שותף בכיר לייזום התנועה והקמתה בימי אריאל שרון, פוליטיקאי וותיק, מוערך ומשופשף כשלעצמו - אומר למתמודדים - הבו לנו אג'נדה !!

הראל אשד - יוצק תוכן לדבריו של המשנה לראש הממשלה ואומר - המשך מחויבותה של קדימה לרפורמות שמוביל השר פרידמן (וכמשפטן ועו"ד וותיק מי כמוני יודע עד כמה הן הכרחיות וצודקות) היא אחת מהרגליים היציבות עליה יכולה וצריכה התנועה לעמוד.

אני מצטרף לדעת שניהם ופונה למתמודדים (כולם) ואומר : מתפקדי קדימה ופעיליה אינם "הציבור הרחב". מדובר באנשים מעורבים, אכפתיים, מתעניינים ומעוניינים. קמפיינים לא יעבדו עלינו. אנחנו מחפשים את התוכן. מילים יפות לא יסמאו את עינינו. אנחנו מעוניינים לדעת לאן כל אחד מכם שואף להוביל את מדינת ישראל ואת התנועה. תתייחסו אלינו ברצינות, בבקשה.

ובהחלט - תבטיחו לנו גם שהשר פרידמן ישאר שר המשפטים של מדינת ישראל. אל תשאירו את הנושא תלוי ועומד. אל תיצרו בעניין "ערפל". הכריזו - האם אתם (כל אחד מכם) מבטיח את הישארותו של השר פרידמן במשרדו אם לאו ?

המינימום המצופה מכל אחד מכם - לנהוג באומץ וביושרה, להישיר מבט אלינו הקדימאים ולאזרחי המדינה ולומר דברו - עכשיו - בעניינו של השר פרידמן.

זה מבחן המנהיגות הקטן שאנחנו הקדימאים יכולים להציב בפניכם.

כל אחד מכם הטופח על חזהו ומכריז : "אני אמיץ, אני גיבור" נדרש לנפק לנו "קבלות" אקטואליות ולא לדלות "סיפורי גבורה" מעברו הרחוק.

אני אתמוך במי מכם שירים - ולא יתחמק, יעמעם או יגמגם - את הכפפה וכך אקרא לקרוביי, מקורביי, פקודיי (400 מתקופת הבחירות הכלליות עת כיהנתי כראש מטה רחובות) ושאר חבריי בתנועה.

בהצלחה
עו"ד יאיר אולמרט, קדימאי

 

http://www.yallakadima.co.il/article.asp?item_id=7900

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר