מס' צפיות - 547
דירוג ממוצע -
ביקורת: הקומפניון דה לה שנסון
משב רוח קיצי עם ניחוח צרפתי (בכורה, בית צבי, ר"ג)
מאת: חיים נוי 04/08/08 (10:33)

שנסונים צרפתיים תמיד עושים טוב על הנשמה ואם רוצים להיווכח בכך , הרי שניתן היה לחזות במאוורר התרבות הקיצי שרקחו לנו שחקני בית צבי ברמת גן, המחזור המסיים את השנה, שארחו שלושה בוגרים משופשפים. הקהל שהסב בערב הבכורה פיזם ממרומי שנותיו המדושנות מעונג את מיטב הלהיטים הצרפתיים, רובם מהקלאסיקה של הקומפניון דה לה שנסון , חבורת הזמר הנפלאה שפעלה 40 שנה ברחבי צרפת והגיחה לכל קצות תבל.

 

החבורה המקורית מנתה 9 זמרים מוזיקאים שבראשית דרכם, ב-1941 נקראה הקומפניון דה לה מיוזיק ושינתה את שמה למותג שליווה אותה 40 שנה - עד לקונצרט הפרידה מהקהל ב-1983. זכיתי לראותם עוד בבחרותי, גם באולימפיה בפריז וגם פעמיים בארץ (הם הופיעו בישראל 4 פעמים) ובהחלט אני נזכר בערגה בנועם הופעתם המלבב והכול כך צרפתי.

 

בגרסה הבית צביאית, מונה החבורה 15 זמרים ועוד 3 זמרים אורחים, בוגרי בית צבי משנים קודמות. אין ספק שכוכבת הערב היא המלכה הבלתי מעורערת של המיוזיקל שלנו, הילה זייתון, והצל"ש שמגיע לה במיוחד הפעם הוא על כך שחרף מחלה ופגיעה בקולה- עלתה הילה לבמה בערב הבכורה המחודש ושרה חלק מן השירים, בעצמה, רגש ובקול צלול ומרגש. ומי שלא ידע מה מתחולל אצלה, לא חש בדבר. היא הוכיחה שמומחיותה בשירים ממחזות זמר ובמופעים כגון אלה הם בדמה והיא ראויה לכל שבח ומחיאות כפיים.

 

בוגר נוסף שהרשים בקול הבריטון הייחודי שלו הוא אוהד יהודאי, מי שנזכור אותו כמודח הראשון מתכנית הריאליטי גריז, שנשמתה בצרור המיוזיקלס. אוהד יודע לשיר, להגיש, לרגש ולהתלוצץ עם הקהל דרך מימיקה קלה וענוגה. אופיר צמח, האורח הנוסף, יודע להגיש שיר בנינוחות ובקול חמים ונעים.

 

מבין השחקנים -הזמרים מתבלט באופן מיוחד עמירם אדרעי, שחקן מעולה שיש לו יכולת שירית, מוזיקלית והגשה נפלאה. וכאשר כל זאת מתלווה לחיוכו המפורסם, הרי שרק ספל שוקולד מהביל וקרואסון עשויים לסיים כהלכה עונג כזה בחברתו.

אמיר הלל מאופיין בחיוך הבוקע מעיניו הצוחקות, שחקן-זמר נפלא שרק חבל שגזז את מחלפות שיערו המתולתל והשופע ונותר רק בפדחת חשופה שחשפה את חיוך עיניו ופניו לאורה של החבורה. ניר שיבר הוא זמר סולן מרשים עם יכולת ווקלית מרשימה.

 

עמרי גילאון הוא זמר מחונן שהתבלט בעבר בתפקידים ששילבו משחק וזמר והוא בהחלט בעל כשרון נעים ומפתיע לטובה.

אברי ארבל המתולתל מסלסל קולו בטבעיות , יודע לרקד בחן ואין ספק שהוא מגיש הופעה טובה ביותר. גם יתר הסולנים אדיר מור, לירון לוי, תדהר יששכר ודותן רמות, שרים ומקפצים בחן צרפתי מלבב.

 

ישנם מספר שירים ידועים במיוחד שבהם הקהל מתלהב ומנעים זמירות גם כן, חלק בקולות של מקהלת בית האבות שממנו הגיעו למופע, אך זוהי בהחלט חוויה מרנינה. בקהל הבחנתי גם בשחקנים מפורסמים , חלקם אינם מופיעים יותר, אך הרוח הצרפתית הרעננה מהווה מעין או דה קולון דה לה שנסון ריחני וצרפתי שלא נס ליחו.

בימוי: אילן שטרום המוכשר.

 

הקומפניון דה לה שנסון- משב רוח קיצי עם ניחוח צרפתי (בכורה ,בית צבי, תיאטרון ר"ג)

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, לשעבר עורך ראשי של סוכנות עתים, העורך הראשי של סוכנות הידיעות הבינלאומית IPA,חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים, מומחה למיוזיקלס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר