מס' צפיות - 312
דירוג ממוצע -
ההודעה הדרמטית של אולמרט
אני לא מבין למה כינו את ההודעה של אולמרט אתמול "הודעה דרמטית". האם מישהו באמת חשב שהוא הולך להתמודד בפריימיריז. גם לבן אדם כמו אולמרט יש גבולות, ואני לא מאמין שהוא חשב לרגע להגיש את מועמדותו.
מאת: בועז דקל 31/07/08 (15:03)

טוב, ברור שכולם יכתבו על הנושא הזה היום, אז כנראה שאני אצטרף לעדר כי יש לי מה להגיד ואי אפשר לשתוק.

קודם כל, אני לא מבין למה כינו את ההודעה של אולמרט אתמול "הודעה דרמטית". האם מישהו באמת חשב שהוא הולך להתמודד בפריימיריז. גם לבן אדם כמו אולמרט יש גבולות, ואני לא מאמין שהוא חשב לרגע להגיש את מועמדותו.

 

מה שהיה דרמטי אולי בכל ההודעה הזאת אלו ההצהרות. הרי הוא יכל פשוט לא להתמודד וזהו. אבל לא, הוא רצה להתבטא ובעיקר להלל ולשבח את עצמו. בסדר, לגיטימי. כמה מהדברים שהוא מנה שם הם באמת נכונים אם מוציאים אותם מהקונטקסט הכללי ומסתכלים פרט פרט.

 

בקונקטקסט הכללי ניתן בודאות לאמר שלא היה אף ראש ממשלה במדינה הזאת שהגיע לשפל המדרגה כמוהו. אפילו לא גולדה אחרי המחדל של יום כיפור, אפילו לא ביבי עם כל הבעיות שהיו שם (ואנחנו הולכים לקבל אותו שוב). אולמרט הצליח תוך זמן קצר לעשות את כל הטעויות האפשריות ולהמאיס עצמו על הציבור. גם הדיוטות כמונו תוהים, האם יתכן כי כל הפרשיות האלה מצוצות מהאצבע? ברור שאין עשן בלי אש, וגם אם זה לא בדיוק כמו שזה מתואר בתקשורת זה עדיין חמור. חמור מאוד.

 

הבעייה זה מה עכשיו? מה יש לנו במקום? לא הרבה כי אנחנו מקבלים שוב ושוב את אותם מועמדים: ביבי וברק. אני לא מאמין שקדימה תצליח, תחת אף אחד מהמועמדים, לזכות בבחירות הבאות.

 

אישית, אני מקווה שציפי ליבני תקח את הפריימריז ותצליח להקים ממשלה עד הבחירות הבאות. אם זה יהיה מופז המצב יהיה רע מאוד. כבר הבעתי את דעתי עליו בעבר, ואין צורך שאני אעשה זאת שוב. כמובן שבמדינה כמו שלנו כשמתודדת אישה, ולא חשוב כמה מוכשרת היא תהיה, מול רמטכ"ל לשעבר "גבר, גבר" הסיכוי שלה לנצח הוא קלוש. וזה חבל כי אם אולמרט עשה שגיאות, חכו ותראו מה מצפה לנו ממנו.

 

אבל הבעייה היותר חמורה זה שבאמת בסוף נקבל את ביבי או את ברק. כי זה מה שנשאר. אותם מועמדים, ממוחזרים, שעושים הכל כדי לשכנע אותנו שהם השתנו, וברור לכולם שהם לא.

 

אני מציע שוב, לאמץ את השיטה האמריקאית ולהגביל את הקדנציה של ראש הממשלה ל-2 בלבד למשך כל חייו. זאת הדרך היחידה להתגבר על הבעייה הזאת של חוסר מועמדים ראויים. לאנשים כאן יש זכרון מאוד מאוד קצר. האם אתם באמת רוצים של ביבי או את ברק כראשי ממשלה שוב????

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר