מס' צפיות - 507
דירוג ממוצע -
א' א' אישה אלימה - מאת ניקו ניתאי בתיאטרון קרוב
פגישה מקרית בין 5 זוגות של צעירים פנויים וזוג מבוגרים נפגשים במקרה כל אחד בנפרד בתחנה המרכזית. לאחר היכרות נוצרים זוגות, מתחתנים, נולדים ילדים ובהמשך מתחילים החיכוכים בין הגבר והאישה. זאת ההצגה "א' א' אלימה" של ניקו נתאי - הצגה שובבה, רעננה ומשעשעת.
מאת: elybikoret 27/07/08 (12:29)

תיאטרון קרוב שוכן בקומה 4 של התחנה המרכזית החדשה של תל אביב. ניקו ניתאי המנהל האמנותי של התיאטרון כתב וביים מחזה בשם " א"א: אישה אלימה " שתחילתו במקום שכל כך מוכר לו דהינו התחנה המרכזית.

 

זאת גם הסיבה שתחילתו של המחזה בה אך המפגש יכול היה להתרחש בכל מקום ששם זרם העוברים ושבים רב. זאת הצגה מאוד שובבה, רעננה, מבדרת ולמרות הנושא גם משעשעת, בביצוע צוות צעיר ומוכשר רובו בוגרי בית צבי בשנים עברו-7 מתוך 12 משתתפים.

 

פגישה מקרית בין 5 זוגות של צעירים פנויים וזוג מבוגרים נפגשים במקרה כל אחד בנפרד בתחנה המרכזית. לאחר היכרות נוצרים זוגות, מתחתנים, נולדים ילדים ובהמשך מתחילים החיכוכים בין הגבר והאישה. לאורך ההצגה החיננית שזורות בדיחות ידועות וחדשות על חיי הנישואין, על יחסי גבר ואישה ושירים ערבים מאוד לאוזן שהולחנו ע"י הבמאי.

 

מפעם לפעם הזוגות אומרים משפטים הקשורים במוסד הנישואין הנשמעים לעתים כסיסמאות. אנו רואים מריבות בתוך הזוגות על חוסר האמון ההדדי בין הבעל לאישה, אלימות במילים ומעשים, בעיקר של האישה, שאינה מעריכה את השתדלות הגבר לספק את צרכיה השונים ושאינו מרגיש כבעל הבית האהוב. כל בגידה מתחילה בשקר אחד קטן.

 

מתגלה לפנינו חוסר אמון של האישה כלפי בעלה בדבריו הכנים על אהבתו, נאמנותו ודאגתו למשפחה ואשתו. יחסי האישה והגבר אחד כלפי השני שונה.אומרת האישה: "אני שונאת אותך" עונה הגבר "אני אוהב אותך" "אתה גנב" עונה הגבר "אני אוהב אותך".

 

האם המסקנה בהצגה היא שבאלימות אשמה האישה. הגבר מספר על הפנטזיות שלו בעסקים על "קומבינות"  שלו אך הוא אינו זוכה לכל עידוד על כך. היש משהו יותר אלים מבכי. איך התינוקות מנצחים אותנו?-בבכי. איך הנשים עושים זאת-בבכי.

 

ככתוב בתכניה השחקנים שיתפו פעולה בעריכה הסופית של ההצגה ושולבו רעיונות שהועלו בזמן החזרות. ההצגה מורכבת מסדרת דיאלוגים בין הבעל לאישה, על המריבות שלהם, על חוסר האמון, על אי הפרגון ולפעמים על עשית דווקא בכוונה וללא סיבה נראית לעין. הכול מוגש בכנות לפעמים במעמדים לא קלים בבוז ושנאה החשים אחד לשני ובמשחק מרגש וטוב. בזכות הבימוי הנבון והקצבי הכול זורם היטב בצורה מעניינת.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר