מס' צפיות - 459
דירוג ממוצע -
אופרה בפארק
עיריית ת"א גורמת לנו, מאז תחילת הקיץ, לשחרר ערב אחד בשבוע, לקחת את רכבנו ולגמוע 60 ק"מ ע"מ ליהנות מאירוע תרבותי יחיד או משולב וכל זאת חינם ונגיש לכל.
מאת: zvidoc 12/07/08 (01:29)

עיריית ת"א גורמת לנו, מאז תחילת הקיץ, לשחרר ערב אחד בשבוע, לקחת את רכבנו ולגמוע 60 ק"מ ע"מ ליהנות מאירוע תרבותי יחיד או משולב וכל זאת חינם ונגיש לכל. ביום חמישי האחרון הזמנו את עצמנו לצפות ולשמוע את האופרה המפורסמת של ורדי "לה טראוויאטה" אשר ניתנה במלוא הוד והדר בפארק הירקון.

 

בדרך הלוך, לא ראינו לחץ מכוניות מיוחד בכיוון ת"א ואמרנו לעצמנו כי בטח לא יבואו הרבה אנשים, רק לקראת גני התערוכה נוצר איזה פקק אשר הבהיר לנו כי יש סיבה לשמחה. מצאו די בקלות חנייה והלכנו למתחם האמפיתיאטרון, שם הקימו במה גדולה עם מספר רמקולים די מרשים ומסכי ענק. איזור הכיסאות הנרחב היה כבר תפוס כולו ע"י הקהל ואנו פרסנו שמיכה על הדשא בחלק העליון של המרחב.

 

הערכתנו כי עד לתחילת המופע היו כ-55 אלף איש בקהל אך בזמן והמופע כבר החל, הגיעו עוד רבים והוכרז ע"י מר חולדאי כי הערכה היא כי יש כ-70 אלף צופים. מאד מכובד לכל הדעות. הקהל היה מורכב מכל הגילאים מטף בני חודשים ספורים ועד אזרחים ותיקים מאוד.

 

בתחילת המופע היה די ברור כי לזמרים קצת קשה עם השוני של עבודה בחוץ ובלחות לעומת אולם ולקח מעט זמן עד אשר קולותיהם התחממו למרות זאת איכות המופע היה יותר מסביר ובזכות מערכת השמע המשוכללת , המסכים היעילים והכתוביות, היה קל לעקוב אחר המתרחש וליהנות מהנגינה המצוינת של התזמורת הקאמרית אשר ליוותה את הזמרים.

 

המופע הסתיים בהצגת כל האומנים ובהדרן של השיר העיקרי מלווה בזיקוקי דינור מרהיבים. אין ספק, כי גם אם זה היה מופע מאד עממי, היה כדאי לבוא וליהנות בחברת מגוון רחב מאד של קהל אשר לא בטוח כי יכול להרשות לעצמו לקנות זכות כניסה לאופרה או להרבה סוגי מופעי תרבות אחרים בגין מחירם המופרז במדינתנו.

 

אני כבר שומע את המרננים על בזבוז הכסף הנוראי ואת הקטנוניות של ספירה מי קיבל מה בעבור ערבי התרבות של ת"א, אז ירננו להם המרננים ולא יצאו מביתם אם חושבים הם כי זה לא ראוי, אך קחו בחשבון כי בתל אביב לא המציאו את הגלגל, כל עיר מכובדת בעולם המערבי פועלת בצורה דומה בחודשי הקיץ ולכך אני קורא " נתינת תמורה הוגנת על חלק המיסים המיועד לחינוך ותרבות".

 

ילמדו מכך נא כל יתר הערים והרשויות המקומיות ע"מ ויהיה מגוון לקהל בכל הארץ, זה בכלל לא לוקסוס להרים מפעלים מסוג זה ולצערי איני יכול לומר כי יש הרבה מקומות בהם מקיימים אירועים מעין אלו ובחינם בבקשה.

 

יש לומר כי המרכז לתרבות צרפתית תרם לא מעט על מנת ל"דחוף" את הכיוון הזה בת"א ולהוכחה, בערב האופרה היה אירוע מטעם אותו מרכז באזור יפו.

 

מנוסה בהרבה אירועים מעין אלו בשוויץ וצרפת, אני סבור כי על הקהל לבוא בהמוניו לכל אירוע ואירוע ע"מ להראות לפרנסי העיר כי הם עושים מעשה נכון וע"י הנוכחות המרובה , ליצור מצב בו לא יטו אותם פרנסים לסגת מביצועיהם בתחום התרבות לעם ועם איכות עד כמה ואפשר.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר