מס' צפיות - 505
דירוג ממוצע -
"המטבח" - סוף ההתמודדות
בסך הכל זאת הייתה תחרות ריאלטי די מכוערת - חוסר פרגון אחד לשני והמון אינטריגות בין המתמודדים. אני אישית לא הייתי רוצה לאכול במסעדת החלומות בהרודס אילת.
מאת: רינה 24/06/08 (23:49)

סהר נבחר לקבל את מסעדת החלומות. היה ברור מתחילת ההתמודדות שסהר יבחר. אין כלום נגד סהר, דווקא עושה רושם של בשלן טוב וראוי להיות שף. מרגיז אותי רק שהתוצאות היו ידועות מראש והכתובת הייתה על הקיר.

 

המתמודדים התמודדו לא רק עם בישול אוכל מקורי, הם היו צריכים להתמודד עם השף קדם הדוחה והמעצבן ששום אוכל חוץ מהאוכל שלו לא מצא חן בעיניו. שף שירק אוכל ואמר על אוכל איכס. שף שידע כי יש מספיק לחץ על המתמודדים בקטע של להגיש את הסרוויס והלחץ הזה לא סיפק אותו, אז הוא הפעיל עוד לחץ בצעקות ובביטויים שממש לא מתאימים לשף.

 

אוכל מבשלים באהבה. אוכל מבשלים ברוגע ובשלווה. גם אם האוכל לא מצליח להיות ממש גורמה, גם אם זה רק קציצות, פסטה וסלט, אם זה מוגש עם חיוך, זה טעים ביותר. אוכל שמוגש מתוך תסכול, זעם וזיעת אפיים של הטבחים, לא משנה כמה טעים הוא יהיה, עדיין אין לו את התבלין של האהבה לאוכל. 

 

נופית המסכנה חטפה פריצת דיסק. היא כל-כך רצתה את המסעדה עד שהמתח הכריע אותה. פריצות דיסק נגרמות כתוצאה ממתח ולחץ, אבל היא המשיכה להתמודד למרות שהיה ברור שסהר מקבל את המסעדה.

 

יפית שכל-כך רצתה להוכיח לאומה שגם אם גדלים בלי הורים באיזו פנימייה בערד, יכולים להצליח בגדול. יפית רצתה להוכיח שבעזרת נחישות וכוח רצון היא זכתה במסעדת החלומות. היא הגיעה לגמר, אבל ברור שסהר היה הנבחר.

 

כל אחד מהאלה שרצו ולא הגיעו טוב בשטח הזה של האוכל. אני בכלל לא מבינה בשביל מה הם היו צריכים להתמודד. כל אחד יכול לפתוח מסעדה, כן ברור שצריך הון בשביל מסעדה בסדר גודל של הרודס, אבל מצד שני אפשר להתחיל בצריף קטן ומכירה של שניצלים בבאגט עם סלטים, בסוף מגיעים למסעדת החלומות. אני לא חושבת שההשפלה שבהתמודדות עם השף קדם אכן הצדיקה את התחרות.

 

היו שם שלושה שפרשו בכבוד. אותם אני מעריכה יותר מאשר את השלושה שהגיעו לגמר. האחת אמרה, "יש לי את הבית קפה הקטן שלי ואני חוזרת אליו ואל הלקוחות המפרגנים שלי", והיא צודקת. ברור היה שהיא לא תזכה במסעדת החלומות וכל הטררם מסביב היה מיותר לה.

 

הייתה עוד אחת שפרשה בכבוד למרות שלא הייתה מועמדת להדחה. גם היא כמו הראשונה, נמאס לה מהקדם הזה ומהצעקות ההיסטריות שלו ועשתה את המעשה הנכון, החזירה את הסינר והמשיכה את החיים הלאה.

 

השלישי שפרש היה גבר. בערב הפרישה הוא הצטיין בהכנת האוכל שהוא הכין, אבל הוא אמר לשף קדם, יש לי משפחה. אישה, ילדים ואליהם אני הכי מתגעגע והחזיר את המדים לשף ופרש. קדם במחווה של רצון טוב, נתן לו את המדים במתנה וגם הביע את הערכתו.

 

אחד הודח בביזיון. הקצין מחיל האוויר שכמו אולמרט ניסה לשמור את עצמו בתחרות למרות דמעות התנין שהוא שפך כל פעם שהסתכל בתמונות של הבנות שלו ושל אשתו. הוא היה (לדעתי) הטבח הגרוע ביותר, מה כבר אפשר לצפות מקצין בחיל האוויר? אז הוא הודח בביזיון.

 

חיכיתי שידיחו כבר את הברמן שהתנהג בצורה ממש מכוערת והיה לו פה כמו ג'ורה. הוא לא הפסיק להשתחצן שהוא יקבל את המסעדה ומצד שני, עשה הכל כדי שידיחו את יפית שהגיעה לגמר, עשה הכל כדי להכשיל סרוויס שהיה למעשה הסרוויס שיקבע מי יפרוש מהצוות שלו או מהצוות המתחרה, אז הוא ניסה להכשיל את הסרוויס שלו הוא כדי שאסף יודח וזה ממש מכוער. ככה לא עושים לחבר.

 

בסך הכל זאת הייתה תחרות ריאלטי די מכוערת, בלי שום כבוד אחד לשני בלי שום קבלה את השונה והמון אינטריגות בין המתמודדים. אף אחד שם לא פרגן לאף אחד, אפילו סהר עשה שם מעשים לא יפים כדי להדיח את יפית שהגיעה יחד איתו לגמר. אני אישית לא הייתי רוצה לאכול במסעדת החלומות בהרודס אילת. אני מעדיפה לאכול את הפלאפל של מוסא שמוגש בחיוך שובה לב או בשווארמיה של דני שם דני מאכיל אנשים עוד לפני שהם קונים את האוכל.

 

גונב לאוזני שתהיה עונה נוספת של "המטבח" גם אותה אני מתכוונת לראות כדי ללמוד איך לא מתנהגים, וגם עד כמה נמוך אפשר לרדת ואולי, רק אולי לאור הביקורות שקראתי באתר של "המטבח" בעונה השניה הם יתנהגו יותר יפה אחרי שיעברו איזו סדנא בנימוסים והליכות.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
סיקור ילדותי. חבל. ל"ת
לירן 26.06.08 (23:17)