מס' צפיות - 2636
דירוג ממוצע -
כנר על הגג בקאמרי - ביקורת הצגה
ערב מקסים והנאה מלאה ומובטחת גם לאלו שכבר ראו את המחזמר יותר מפעם אחת.
מאת: elybikoret 15/06/08 (09:26)

ב1964 הועלה בפעם הראשונה בברודווי המחזמר" כנר על הגג". שנה לאחר מכן הוא הועלה גם בארץ ע'י גיורא גודיק כשבתפקיד הראשי הופיעו בומבה צור ולאחר מכן שמואל רודנסקי.

 

טופול שלא נמצא אז מתאים ביותר לתפקיד בארץ הפך לכוכב בינלאומי בזכות תפקיד זה אך בארץ בקאסט הראשון הופיע רק ב 1997.  

 

הפקה זו הנה ההפקה הרביעית כמדומני של המחזמר בארץ בעברית. ראיתי את המחזמר פעמים מספר בחו"ל ועלי לומר כי הפקה זו כעת עולה על הרבה הפקות שראיתי בחו"ל.  

 

נתן דטנר מקסים בתפקיד טוביה. הוא מלא חוכמת ושמחת חיים, הומור, אנושי, אבהי, חם, תחבולן. משחקו מסוגנן, מדוד על פרטי פרטיו ותענוג לראותו משחק ושר. אושר בנותיו עומד מעל המסורת. קיבל את כל בקשותיהן אך אינו יכול לקבל בלב שלם חתן גוי. זהו תפקיד של פעם בחיים והוא השקיע בו מאמץ רב, כח ורצון.  

 

שרית וינו-אלעד כגולדה היא אישה נאמנה ההולכת אחרי בעלה. ינטה השדכנית-רמה מסינגר ולייזר וולף הקצב -איציק כהן היהודי הפשוט העסיסי, מכניסים את הצד ההומוריסטי קומי למחזמר. מוטל החייט-עידו מוסרי הוא תמים, מלא האהבה, הגינות בישנות וחריצות. פרצ'יק-יפתח אופיר הוא מהפכן המשנה את המסורת. הודל-חני פירסטנברג מקסימה. פיידקה-ניר גרינברג האהבה אצלו מעל דעות קדומות. כולם היו מצויינים וכן שאר המשתתפים הרבים.  

 

ההפקה ענקית, מושקעת ביותר ומשתתפים בה עשרות שחקנים ורקדנים ובצדק זוכה למחיאות הכפיים הסוערות תוך כדי ההצגה ובסופה. התפאורה יפה, מגוונת ומתחלפת בהתאם לתמונות הרבות 16 במספר שבמחזמר.

 

הבימוי -משה קפטן שהתמחה בעיקר במחזות זמר ביים אותו בימוי עכשווי, ניער אותו משרידי הנפטלין שדבקו בו והפך אותו למחזמר צעיר, רענן שלא איבד עם הזמן את חינו.לא היתה בו הנוסטלגיה לעיירה היהודית בגולה,אך היה בו הרבה חן ויופי.

 

עזרו בכך התרגום המחודש הנפלא של דן אלמגור, התזמור הטוב,הניצוח והניהול המוסיקלי-יוסי בן נון, התפאורה-רוני תורן, התלבושות-אורנה סמורגונסקי והכוריאוגרפיה הרעננה-דניס קורטני. במערכה השניה המתח יורד במקצת.השירים המפורסמים מרוכזים בעיקר בראשונה והשניה יותר סנטימנטלית, יותר רגועה ושקטה.

 

לראות או לא לראות: ערב מקסים והנאה מלאה מובטחת גם לאלו שכבר ראו את המחזמר פעם, פעמיים או יותר בעבר.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר