מס' צפיות - 806
דירוג ממוצע -
אילו לא היה ערוץ 2, צריך היה להמציא אותו...
על פרק "אחד לפני הגמר הגדול" בריאליטי "המטבח" וכמה נקודות לתשומת לבכם!
מאת: הלל אקוטונס 11/06/08 (08:43)

אתמול שודר מה שאמור היה להיות -עפ"י הפרומואים- הפרק האחרון לפני "הגמר הגדול" של "המטבח". אלא שבפרומואים כמו בפרומואים, התרגלנו כבר, לאמת יש פינות עגולות/חלקלקות, שאיפות הרייטינג אינן תמיד מתיישרות עם היושר (בד"כ לא)  ו"הוצא מהקשרו" הוא בהחלט שיטת פעולה מקובלת.

 

וככה יצא, שעקבנו בדריכות אחר פרק מוזר-משהו, כולל הפסקות פרסומות בלתי נגמרות כרגיל - רק כדי לגלות, שצפוי לנו עוד פרק אחד לפחות "לפני הגמר" ובו משימת הישרדות בהמשך למשימת ההישרדות מאתמול. מבולבלים ? בצדק.

 

אז מה היה לנו? העולים הבטוחים לגמר עוד מהשבוע הקודם, סהר ויפית, נחים להם לבטח בבתיהם וארבעת הנפסלים האחרונים -רביב, נופית, גבריאלה ויוסי- זוכים בהפתעה גמורה להם ולנו, בטיול 'און-דה-האוס' לאיטליה : חבל טוסקנה ודרומה לרומא. יין משובח, גבינות איכותיות, אוכל מדהים - מה רע ? במהלך הטיול : משימות שנעות בין 'חמוד' ל'הזוי' ובסופן אמור להיבחר העולה השלישי לגמר. למה ? ככה. כי ככה זה מקובל בימינו בתכניות הריאליטי. וגם אם הספקת להדחיק שבכלל צפית בחייך במישהו רדום כמו רביב, גס-רוח כמו יוסי, שחצנית על-לא-כלום כמו גבריאלה ואחת שמדברת בלי לפתוח את הפה כמו נופית, הנה - קבל אותם לעוד כמה שעות של אושר...

 

בצד 'ההזוי' של המשימות הייתה זו ששלחה את יוסי הביתה בפעם השנייה (סופית ? לא בטוח. עפ"י החיבוקים בינו ובין שף קדם, אל תתפלאו אם תמצאו מחר את הבחור מרקד על הבר ב"ארקדיה") : חידון ילדותי שכלל מושגים בסיסיים בבישול, שכל בוגר "כלכלת בית" מכיתה ה'2 אמור לדעת וכל זה מתרחש בכיכר המרכזי של רומא לעיני עוברים ושבים סקרנים. הייתה חסרה שם איזו התפרצות בנוסח הישראלי המוכר, עם הסלולארי ביד - "אמא ! רואים אותי !"... 

 

משימה קצת יותר מתוחכמת שלחה את רביב הביתה, מאותן הסיבות שהסו-שף נפסל גם בזמנו : מקצוען בבישול, אפס בחדוות-יצירה ובמקוריות. זה, תן לו לסגור בורקסים עד סוף ימיו - הוא יהיה מרוצה וגם אנחנו. 

 

בסופו של דבר, נותרו גבריאלה ונופית, שלא הצליחו להביא את הצוות האיטלקי להכרעה ברורה במשימת הכנת "הניוקי עם הטוויסט". אך האם כך באמת קרה ? לגמרי לא בטוח : בשלב ההכרעות של הצוות האיטלקי, הושמעו דעותיהם של שני חברי פאנל בלבד (מתוך ארבעה), יצאנו לפרסומות וחזרנו - רק כדי לראות שאין יותר פאנל וששתי הגרציות יושבות כעת מול שף קדם.

 

אני לא אומר שהייתה קנוניה, אך אני בהחלט אומר, שלא צריך להעליב את האינטליגנציה של האנשים : אמנם עשר בלילה זה לא שמונה בבוקר, אבל קצת קשה להעלים דבר כזה מעיני הצופים ולקוות "שזה כבר יסתדר". בא שף קדם ואומר לנו "לא הייתה הכרעה", בחייאת דינק ! זה טלוויזיה, יא-חביבי, לא רדיו ! תגידו שבא לכם למשוך את המסטיק הזה של "משימות ההכרעה" בנוסח הפיאסקו של "הישרדות" 105 פרקים - ואנחנו כבר נחליט לבד אם בא לנו להמשיך עם הדבר הזה...

 

עוד שקר קטן לצופים (?) : ביום שני בצהרים יצא לי לגמרי במקרה לצפות ב"ערוץ הילדים" עם ילדיי. בתכנית מיוחדת לחג השבועות עם תום אבני וההיא מבית שאן (משהו לוי), הכריזו על אורחים מיוחדים באולפן - "העולים לגמר בריאליטי הנחשבת - המטבח !"... כל הקהל באקסטזה, המנחים גם ומי עולה לבמה ? יפית ו... יוסי ! איך ? מי ? מה ? האם שוב עבדו עלינו המבוגרים וצפויים לנו עוד פרקי "רכבת ההפתעות" בהמשך ? או שפשוט בחרו להסתלבט קצת על הילדים, ממילא אין להם מושג מי זה מי ובמקרה יוסי היה פנוי להובלות באותו היום ?... שווה מעקב, אני אומר !

 

וקטנה לגבי שף קדם : המלך 'שבר דיסטנס' עם המתמודדים - אבל לגמרי ! איפה ימי הצעקות ? משקפי ה'לא רואים אותי' ? אמרות השפר ? ככה יהיה לך קשה מאוד להגיע לעונה שנייה, יקירי, קבל טיפ מהניסיון : ילדים, בכל גיל, לא תתחום להם גבולות, לא יהיו גבולות...

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר