מס' צפיות - 167
דירוג ממוצע -
וכי מה רצינו בסך הכל ? לצלוח את האורויזיון בשלום ואם כבר, אז לנצח !!!
סיקור רופף בשלושת החלקים של התחרות הגדולה בתבל, אוריויזיון 2024
מאת: מובי דיק 13/05/24 (20:13)

   האוריוזיון השנה הפך מבלי  שנרצה לשדה קרב. הספינה הישראלית היתה צריכה לעבור משברים שלא צפינו אודותם. גלי השנאה  שהתנפצו  אל חופי ישראל הגיעו  גם למים  הטריטוריאלים,מקום שהיה מאז ומתמיד ים שקט של תרבות,מוסיקה ואחווה.  ועל אף זאת משלחת ישראל הצטיידה בנחישות ,סבלנות וכן...אהבה.

    בעצם הכל היה שואו מסביב לבמה הגדולה בעולם. שנה של פירוטכניקה ועוד פעם פירוטכניקה. התלבושות הנועזות שגבלו עד לכדי חשיפה גופנית,התנועות  הרובוטיות, המוסיקה  נעה  על ציר,טם,טם,טם,קצב מטורף מיכני שהבליע את המילים. מרבית המשלחות נוגעו בהם.

 הקהל  שתמיד שש להוציא  מרץ,הפעם   הוסיף  עוד נדבך,לזרוק את "הבוז" שלו כבליסטראות  המופנה  כלפי המשלחת שעבורו  היא המייצגת את מדיניות ישראל ומדיניותה.

   בחלק הראשון הופיעו כל הנציגים,היו בהם כמה עיצובי במה מענינים כמו אזרביז'אן  שטורס נשי ענקי עלה מהמים ועטף  את כל הרקע. אוסטרליה  הביאה אלמנטים מהעבר היבשתי שלה :רופא אליל המניף  נבוט. מי שהחליט להשתמש בסממני הפולקלור עשה זאת  ברקמות, בבגדים אופיניים או בצעדים  המזוהים עם ארץ המוצא, יוון  למשל בשיר "זארי" (קוביות) הוסיף את נפנוף

המטפחות וריקוד סיראטקי. הלהקה מפורטוגל הזכירה  לנו את  "ווקה פיפל" של ליאור כלפון .  אירלנד הפתיעה במכשפותיה  כששדים סובבים  חופשי.

   מי שלקח את   הפירוטכניקה  לקיצוניות היתה שוודיה שהכניסה את תאומיה לתוך קובית חדר שם הם   קפצו מקיר לקיר. 

ספרד בשיר "נבלוסה זורה" (כלבה) הלהיבה את הקהל שליווה במחיאות  כפיים  וקולות מעודדים.  ארמניה  ב"זאקו זאקו"עם סרטים מתנפפים  ובבגדי   הפולקלור שלהם.קרואטיה  בווסטים רקומי זהב עוררו את הקהל  בטים,טים,טים החוזר  ונשנה שפירושו (אין עלינו). גם האש על כל צורותיה שמשה נושא לכמה משלחות.צ'כיה בחרה ב"שומרת שתיקה"   כשאבוקות  אש סובבת  את הזמרת.

גאורגיה  נתנה אף שם לשיר "לוחמת האש"  כשמסביב לזמרת מעגל   אש.סן מרינו לא עברה את המשוכה הראשונית להכנס לרשימת המתמודדים הסופיים  למרות  שעל חלק מהתלבושות  שלהם  היו מצוירים  שלדים כשברקע שעון ענק, (אולי היה זה רמז לסופו של  האדם). צרפת החליטה לדבוק במסורת הסנטמנטלית. הזמר סלימאן ב"מון אמור" בחולצת רשת שקופה בשיר "אנחנו  עוד נרקוד".    

   דימוי עירום  ועירום של ממש  חביבים  אפילו על   מדינות הנחשבות לסגפניות:סלובניה  פיזרה  את   "גופות" זמריה  בבגדים שנצמדו כעור. ומי שהקצינה את   הביטוי הצילומי לעירום כפי שהוא היתה אנגליה , 5 רקדניה הפגינו מופע סקסי-אירוטי כמעט עד לכדי פורקן.

   ומי שזכה בסופם של  המופעים : נער בשם  נמו המתגאה שפיצח איזה  קוד ועכשיו הוא נחשב לא-מיני,במעיל פרווה קצר וורוד שהפגין כוח עמידה על צלחת ענקית מסתובבת, והעמיד את שוויץ  ארצו כזוכה  בקרנבל הזה של  שנת 2024.

     ומה אתנו, אנחנו שנשארנו   עם  עדן   גולן ו"הוריקן" שלה שגם הוא צריך היה לקבל הסבר על תוכנו  גם לנו המבינים עברית. כך טולטלנו מדירוג  המנחשים את התוצאות הסופיות, ירדנו מהמקום הראשון  והשני למקום החמישי. מקום מכובד גם בעת זמנים כתיקונם. נשארנו  שלמים בלי פגע עם בגד סימלי כל כך  ועדן היפה והמוכשרת  שהפגינה שקט ונחישות.

    וכך הספינה  שלנו עגנה בכבוד ובשלום בחופי הארץ.  להתראות בשנה הבאה

   

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר