מס' צפיות - 221
דירוג ממוצע -
תפקיד התקשורת בעת מלחמה
סביר להניח שאחרי סיום המצב המלחמתי, הציבור יהיה צמא למידע והתפקיד של התקשורת יהיה לספק את זה, בשלב מסוים התכנים יהיו צריכים להשתנות כי הציבור ירצה להתרחק מכל מה שקשור למצב הביטחוני שילווה אותנו גם בשנים הקרובות.
מאת: רועי אורן 24/12/23 (19:46)

בערב שבת האחרון שאלה אחותי "מתי הטלוויזיה תהיה טלוויזיה"(פראפרזה על מה שכתב המחזאי חנוך לוין בשיר "לונדון") וגם תהיתי ביני לבין עצמי מתי מהדורות החדשות יעסקו בנושאים שלא קשורים ישירות למלחמה.

כפי שסיפר גורי אלפי בתוכניתו "מה שאפשר" בחודשיים וחצי האחרונים קרו לא מעט דברים: שנת הלימודים האקדמית נדחתה שלוש פעמים, יש מחסור ברופאים, מזג האוויר הסוער מוביל לאסונות בערים השונות, בבת-ים יקום בית-קולנוע חדש ,ועוד.

הנתון הבולט לצפייה הממושכת בחדשות היא הירידה הדרמטית בשיעור המנויים לנטפליקס ,וכן הזכייניות השונות קיצצו בשכר העובדים ואף הוציאו חלק מהם לחל"ת.

נכון לעכשיו , הערוץ היחידי שקיצץ מעט בשידורי החדשות הוא "כאן 11" ,ולפי הערכתי החזרה ללוח השידורים הרגיל יהיה באזור מרץ-אפריל.

בואו נראה מבחינת לוח השידורים מה משודר כרגע ומה עתיד להיות משודר.

                     קשת 

לוח השידורים של "קשת" מורכב מתוכניות ריאליטי וממיזמים מורכבים.

כך למשל ,לא ברור מתי ישודרו תוכניות כמו "מאסטר שף","המטבח המנצח", "חתונה ממבט ראשון", גם המיזמים "בוגדים" שצולם בטירה בצרפת בהנחיית רותם סלע ואסי עזר , ותוכנית עם חנוך דאום שצילומיה הופסקו מאחר והרבה אנשים גויסו למילואים) נדחו למועד לא ידוע .

כרגע חל שינוי בפורמט של "הכוכב הבא" ושל תוכניתו של גיא פינס שמשדר אייטמים בידוריים הקשורים למצב.

                  רשת

רשת משדרת כרגע סוג של תוכניות אירוח כמו התוכנית של יעל פוליאקוב ותם אהרון, "מה שאפשר" עם גורי אלפי ו"חזקים ביחד" שמנחה שלום אסייג.

בעוד שמה שמתוכנן להיות משודר בדומה ל"קשת" הוא תוכניות ריאליטי כמו "הישרדות","פקין אקספרס","האח הגדול" ,ועוד.

                   כאן 11

לוח השידורים של כאן 11 הוא מאוד מגוון כאשר משדרים תוכניות מותאמות למצב כמו "זהו זה","יהיה טוב" עם עמרי אסנהיים ורוני קובן, פרקים מיוחדים של "קופה ראשית" , "טיול אחרי צבא".

אחרי המלחמה מתוכננות להיות משודרות סדרות כמו "המפקדת","טהרן","היהודים באים" לצד תוכנית ריאלטי כמו "בואו לאכול אתי", ותוכניות נוספות כמו "מנאייכ","האיש שרצה לדעת הכול",ו"המזח" נמצאים עכל המדף בינתיים ולא ברור מתי ישודרו.

סביר להניח שאחרי סיום המצב המלחמתי, הציבור יהיה צמא למידע והתפקיד של התקשורת יהיה לספק את זה, בשלב מסוים התכנים יהיו צריכים להשתנות כי הציבור ירצה להתרחק מכל מה שקשור למצב הביטחוני שילווה אותנו גם בשנים הקרובות.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר