מס' צפיות - 1039
דירוג ממוצע -
ביקורת הצגה- כטוב בעיניכם, שיקספיר
הצגה מבדרת ויפה בעיבוד המעביר את העלילה לארץ.
מאת: elybikoret 08/06/08 (09:58)

לפני כ 450 שנה כתב שיקספיר קומדיה על גולים המגורשים ממקומם מסיבות שונות והנפגשים ביער ארדן שם מתאהבים זוגות זוגות שנפגשו בטרם עברו ליער.

 

העלילה סבוכה והנושא המרכזי הוא שני אחים אוליבר ואורלנדו שאביהם הוריש הכל לאוליבר הבוגר החייב לדאג לאחיו הצעיר אולרנדו. בעיקבות זאת אוליבר מנסה לחסל אותו.  

 

אורלנדו כדי להוכיח את כוחו מתאגרף ,מנצח ומתאהב ברוזלינד. שניהם מגורשים ונפגשים ביער כאשר רוזלינד מחופשת לגבר. הסוף טוב. המגורשים השונים מתחתנים ביניהם. אוליבר ואורלנדו מתפייסים וכולם שבים למקומם המקורי.

 

ביים את ההצגה בכשרון רב יובל זמיר. הוא העביר את העלילה לימינו אנו כאשר הגולים השונים הם החלוצים המגיעים לא''י.  

 

המחזה לאחר העיבוד שנעשה ע"י הבמאי שומר על הטקסט השיקספירי שתורגם בצורה מעולה ע"י דן אלמגור, שזור בשירי וריקודי א"י, הווי הארץ והופך את הקומדיה הרומנטית, החיננית והנחמדה להצגה קלילה, קיצבית ומשעשעת ביותר אם כי העיבוד אמנם אורגינלי ויפה אך אינו מתחבר בצורה טבעית לעלילה.

 

 המבצעים הם תלמידי השנה השלישית של הסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושליים.בהצגה הרבה משתתפים כאשר חלק מהם מגלמים כמה דמיות. משחקם סביר בהחלט. הכל מוגש בצורה הומוריסטית, שוטפת ומלאת חן.  

 

לראות או לא לראות: הצגה מבדרת ויפה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר