מס' צפיות - 264
דירוג ממוצע -
שינוי גישה מחייב שינוי תפיסה
אחד הדברים שמציקים לי במדינה הזאת היא העובדה שלא נותנים הזדמנויות לאנשים להשתלב במקומות שונים. אם בעבר בכל גילדה הייתה חלוקה שווה בין תפקידים ראשוניים שלא הצריכו ניסיון תעסוקתי לבין תפקידים מתקדמים שדורשים איזשהו ניסיון ,היום חלוקה זו אינה קיימת (מה שמקשה על אנשים מסוימים להשתלב בשוק העבודה).
מאת: רועי אורן 29/05/23 (02:08)

אחד הדברים שמציקים לי במדינה הזאת היא העובדה שלא נותנים הזדמנויות לאנשים להשתלב במקומות שונים.

אם בעבר בכל גילדה הייתה חלוקה שווה בין תפקידים ראשוניים שלא הצריכו נסיון תעסוקתי לבין תפקידים מתקדמים שדורשים איזשהו ניסיון ,היום חלוקה זו אינה קיימת (מה שמקשה על אנשים מסוימים להשתלב בשוק העבודה).

בנוסף, העובדה שהשתנתה הגישה לפיה אם יש לך תואר אקדמי לרוב היית מוצא דרך להשתלב בשוק העבודה ,כיום אם אין לך ניסיון תעסקותי אתה מתקשה להגיע לתפקיד התחלתי ראוי שבצדו שכר סביר.

ניסיון זה דבר נרכש ולא מולד ולכן עם שינוי הגישה היה צריך לדאוג לכך שיהיו סדנאות או קורסים שונים שיאפשרו לאדם להשתלב במשלח ידו.

לכן אני משבח את ערוץ "כאן 11" שנתן לחברתי בת ה-24 מאיה ראכלין הזדמנות להגיש תכנית חדשות מרכזית בשעת הפרה-פרה טיים (למרות שהיא הייתה שם רק שנתיים והיא משמשת ככתבת חוץ מצויינת לצד יואב זהבי רומי פרידמן ,בן יניב, מיכל רשף, ועוד).

זה דבר שכמעט ולא קורה בתחנות טלוויזיה (בד"כ נותנים לאדם צעיר להשתפשף כמה שנים בתפקיד מסוים ואז נותנים לו להנחות תכנית בטלוויזיה וברדיו ).

כיום התחרותיות בין גופי התקשורת היא גדולה יותר מבעבר וזוהי הסיבה לכך שהרבה כתבי תקשורת עזבו את התחום או לחילופין ירדו מהארץ.

אחת הכתבות הללו היא חברתי ליה ספילקין שלפני שבועיים זכתה באליפות המדינה עם קבוצת "מ.כ אור יהודה" ,במקום שהקבוצה תקבל תקציבים ותתכונן כמו שצריך לעונה הבאה, החליטה ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט לקצץ בתקציבי הקבוצה והיא בסכנת סגירה.

דבר זה יכול לקרות רק במדינת-ישראל שלא משקיעה בגופים מצליחים אלא עושה הכול לפרק אותם עד היסוד, וזה חבל מאוד.

כתוצאה משיטה קלוקלת זאת מפספסים הרבה אנשים טובים שיכולים לקדם מקומות מסוימים והם ראויים לקבל הזדמנות ולהשלים את מה שצריך.

ברגע שמשנים גישה צריך לתת לאנשים שלא עברו את המסלול המקובל הזדמנות להשלים את מה שחסר ,והנזק לא יהיה כזה גדול.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר