מס' צפיות - 348
דירוג ממוצע -
תפיס תהזוגיות של נשים כפי שבאה לידי ביטוי בתרבות
בשבוע שעבר ציינו ברחבי העולם את יום האישה ולמרות שעברו הרבה שנים עושה רושם שמצבם של הנשים הוטב מעט אך עדיין יש דברים שצריך לתקן. למשל, תפיסת הזוגיות של נשים.
מאת: רועי אורן 14/03/23 (01:56)

בשבוע שעבר ציינו ברחבי העולם את יום האישה ולמרות שעברו הרבה שנים עושה רושם שמצבם של הנשים הוטב מעט אך עדיין יש דברים שצריך לתקן.

למשל, תפיסת הזוגיות של נשים.

לפני מספר שבועות צפיתי בסרט "המדריך לסינגלס" שמנסה להראות שלא כולם מעוניינים להיות בזוגיות אלא הן רוצות לקרוע את העיר כפי שלמדנו בסדרות "סקס והעיר הגדולה" ששודרה בשנת 1998 ,והסדרה "בנות" ששודרה בשנת 2001.

               תיאור הסרט "המדריך לסינגלס"

בסרט מנסה אליס (בכיכובה של דקוטה ג'ונסון) לחוות חיי רווקות אחרי שהיא נפרדת מחבר שלה (מה שרוב הבנות מתקשות לעשות), היא נעזרת בחברתה רובין (בכיכובה של רבל וילסון) ובברמן טום שחי בעצמו חיי רווקות סוערים.

ניתן לראות כי גישה זו סותרת את מה שקורה לרוב בפועל: רוב הנשים מעדיפות להיות בזוגיות או לחילופין לרצות למצוא את נסיך החלומות והן מתקשות לתפקד לבד למול הלחצים שמפעילה המשפחה ולפעמים גם החברות הקרובות.

                  תיאור הסדרה סיפור אהבה

אך יש גם גישה אחרת הקרובה למה שציינתי: הסדרה "סיפור אהבה" שעלתה השבוע מראה איך אפשר לתקן זוגיות כושלת כאשר נפגשים עם "אחרים משמעותיים" בחיינו (כלומר, אנשים שהשפיעו על חיינו בנקודת זמן כזו או אחרת).

כך למשל, בעונה הראשונה של הסדרה, נפגשת דארבי עם אנשים שהיא יצאה אתם מהראשון עד האחרון כדי לנסות לענות על השאלה:למה היא לא מצליחה לתחזק זוגיות, ועד כמה זה קשור לכך שהיא גדלה למעשה בלי אבא (הוריה התגרשו כשדארבי הייתה בת ארבע).

חשוב לציין שאין כאן שיטה נכונה או מוצלחת וכל אחת יכולה לבחור במה שמתאים לה, אני סבור שרוב הנשים תבחרנה באפשרות השנייה כי הן חונכו להאמין שכל בחורה צריכה לשאוף להקים משפחה ורק לאחר מכן לפתח קריירה.

חבל שתפיסה מיושנת זו קיימת במאה ה-21.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר