מס' צפיות - 396
דירוג ממוצע -
סדר חדש בתקשורת הישראלית האמנם?
מאז שנכנס לתפקידו טוען שר התקשורת שלמה קרעי כי אין צורך בשידור ציבורי וכי צריך להפריט את מחלקת הדוקו והתרבות של התאגיד ואת תחנת הרדיו הצבאית "גלי צה"ל. לגבי גלי צה"ל אני מסכים אתו שיש להפריט את התחנה ולהפוך אותה לבית-ספר לתקשורת שתאפשר לבוגרי תואר בתקשורת להשתלב בשוק זה שהוא מאוד ריכוזי ולא מקבל לחיקו אנשים חדשים.
מאת: רועי אורן 18/01/23 (14:51)

מאז שנכנס לתפקידו טוען שר התקשורת שלמה קרעי כי אין צורך בשידור ציבורי וכי צריך להפריט את מחלקת הדוקו והתרבות של התאגיד ואת תחנת הרדיו הצבאית "גלי צה"ל.

לגבי גלי צה"ל אני מסכים אתו שיש להפריט את התחנה ולהפוך אותה לבית-ספר לתקשורת שתאפשר לבוגרי תואר בתקשורת להשתלב בשוק זה שהוא מאוד ריכוזי ולא מקבל לחיקו אנשים חדשים.

לגבי התאגיד אני חולק עליו: עלות התאגיד הינה נמוכה מאוד והיא מפרנסת מפיקים רבים ואנשי במה (אם חלק מהפקות המקור ייצאו למיקור חוץ כפי שרוצה השר לא בטוח שיהיו מפיקים שיוכלו לעמוד בדרישות המכרז היות ועלות ההפקה של סדרה ישראלית הינה יקרה מאוד בהשוואה לסדרות שנרכשות מחו"ל).

הסיבה שצריך שידור ציבורי היא שהערוצים המסחריים מסרבים להפיק סדרות ראויות בשל עלות הפקתם הגבוהה, אך האבסורד הוא שהם לא נוטשים את שוק הריאליטי שגם עלות הפקתו יקרה מאוד.

אם השר רוצה למנוע ריכוזיות בשוק התקשורת הוא צריך להורות לערוצים המסחריים להפחית בהפקות הריאלטי ובצמצום הפקת תכניות אקטואליה ולא לקצץ בתקציב התאגיד שמשדר תכניות תעודה וסדרות מצויינות לטובת ערוץ "עכשיו 14" שמשדר תוכניות המיועדות לקהל הומוגני מסוים.

בשבוע הבא ייערך כנס באולם "צוותא" בתל-אביב של איגוד המפיקים במטרה להציל את השידור הציבורי, ואני מקווה שהשר קרעי יכיר בטעותו ולא יגרום כאוס נוסף.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר