מס' צפיות - 302
דירוג ממוצע -
האיום על שידורי התאגיד
צריך לקוות שלא נגיע למצב בו הציבור יצטרך להילחם על תחנת טלוויזיה טובה וראויה שמעניקה תכנים שלא משודרים בערוצים המסחריים.
מאת: רועי אורן 29/11/22 (01:34)

בתחילת השבוע דיווח הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל על כך שהליכוד רוצה לסגור את תאגיד השידור הציבורי.

היות והתאגיד מורכב משלוש מחלקות שונות: חדשות ואקטואליה, דרמות ותעודה, תכני ילדים חשוב להבהיר שהליכוד מדבר על סגירת מחלקת החדשות בטלוויזיה וברדיו שעלולה לשלוח הרבה מאוד אנשים (חלקם חברים טובים שלי) אל לשכת העבודה.

חשוב לציין כי משרד האוצר מתנגד לסגירת התאגיד.

בואו נראה איך הכל התחיל.

                          תקציר הפרקים הקודמים

חוק התאגיד אושר כזכור בממשלת ישראל בשנת 2014.

התחיל לשדר כשנה לאחר מכן אך כבר בשנת 2017 רצה ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו לסגור אותו בטענה שהוא לא משקף את תכני הימין ומדובר בבזבוז כספי ציבור.

מי שהתנגד למהלך אז היה שר האוצר דאז משה כחלון ,והציבור הפגין כנגד מהלך זה מול בית ראש-הממשלה.

כאשר בישיבה שנערכה ביולי 2016 החל דיון סוער שבו הביעו השרים עמדות מנוגדות: כך למשל השרים אקוניס ורגב היו נגד התאגיד ,בעוד השרים בנט וארדן טענו שצריך לאפשר לתאגיד לשדר.

נכון לעכשיו עושה רושם שנתניהו לא מתלהב כרגע לסגור את התאגיד ,וגם המפלגות החרדיות יתקשו לתמוך במהלך זה כי משדרים בתאגיד אנשים דתיים כמו יגאל גואטה, אריה ארליך, יעקב אייכלר ,וכן יהיה להם קשה להסביר לקהל בוחריהם למה פוטרו אנשים אלו.

חברים בליכוד טוענים כי צריך להפריט את התאגיד וגלי צה"ל ,אך לא ידוע לי על מדינה בעולם שסגרה ערוץ ציבורי מסיבה שלא ברורה לציבור.

צריך לקוות שלא נגיע למצב בו הציבור יצטרך להילחם על תחנת טלוויזיה טובה וראויה שמעניקה תכנים שלא משודרים בערוצים המסחריים.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר