מס' צפיות - 1661
דירוג ממוצע -
כוכב נולד 6 הפרקים החדשים - ממשיכים לעקוב
העונה השישית של "כוכב נולד" הולכת עד כה על בטוח : כל החברה' כאן עם כל השטיקים הידועים, כנ"ל המון בית-ישראל חסרי המודעות העצמית. הכישרון ? בינתיים לא משהו...
מאת: הלל אקוטונס 05/06/08 (15:29)

צריך להודות : לרדת על "כוכב נולד" זה לא כזה גליק גדול. כבר עשו זאת רבים וטובים ממני ובאינטנסיביות מעוררת הערכה (או סלידה; תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה). גם מאמרים מנומקים שפורסמו בתקשורת ערב התכנית הראשונה של העונה הנוכחית 'ושבישרו' על קצה הקרוב, סביר שגם הם לא חידשו ולא שינו הרבה. החופרים נובחים ושיירת "טדי" עוברת.

 

איך נקרא אחד מתקליטיו המפורסמים של אלביס פרסלי זצ"ל ? "500 מיליון מעריצים לא טועים"... אז אמנם לגרסת "איידול" הישראלית יש הרבה פחות, אבל העיקרון זהה. עוד תראו כמה מסמסים יסמסו משכורותיהם ומשכורות-הוריהם לדעת במהלך העונה.

 

ברם-אולם, שני הפרקים החדשים ששודרו עד כה, אגב - במסגרת מה שמסתמן כ"אובר-דוז כוכב נולד", אבל לגמרי! - הוכיחו בעיקר קיבעון מחשבתי של היוצרים, שמרנות עריכתית ובאופן גורף - רצון עז ללכת על בטוח, בלי סיכונים מיותרים ובלי 'נפילות' שתצטרך להסביר אח"כ, בנוסח - "מסלול לבני הארבעים פלוס", שנמוג שבועיים אחרי שהוכרז קיומו.

הנה כמה נקודות לתשומת לב המעריצים:  

  

1. פאנל השופטים נותר כמעט ללא שינוי וגם סדר הישיבה. מרגול משמאל לאוחובסקי, כנראה בציפייה דרוכה לסצינות חילופי 'נוגרות' ביניהם. אני מניתי כבר שלוש - וטרם הסתיים הפרק השני. צדי בפינה הנגדית הרחוקה, מן הסתם כדי שלא יגרום נזק לסביבתו או לעצמו, ברגע שדעתו -רחמנא ליצלן- אינה מתקבלת. קם כבר 4-5 פעמים כולו אש וגיצים, ברוב המקרים עקב תסמונת ממנה הוא 'סובל' ושמה - "מקסימיליאניס-בלומינטיס"; זו 'מחלה' שאיננה מסוכנת, אך היא נחשפת בכל פעם שמופיע מועמד עם רקע מוסיקאלי פורמאלי, כולל 4 שנות סולפג' ("תורת-התווים" בצרפתית) מינימום בקונסרבטוריון של פריז, ויכולת לנגן על 3-4 כלים מקבוצות שונות...

 

צביקה פיק קצת נוכח-נפקד השנה, כנראה קיבל כמה ימי חופש כדי להמשיך לצלם את התיעודית המטורללת "המאסטרו" וצביקה הדר מנווט את הכל בסחבקיות המוכרת : כולם אחוקים פה ומוכרחים להיות שמח. אין לי בעיה עם זה, אני מכיר את האיש יותר מעשרים שנה, אבל היי: אם מישהו נתן הופעה מזעזעת לגמרי, לא יקרה כלום אם הוא לא יצא מחויך מהאודישאן. קח בחשבון: הוא עוד עלול לשאוב אופטימיות מיותרת ולחזור בעונה הבאה! לא הספיק לך/לכם המטורף הזה שבא לכפכף את כולם בתכנית השנייה ??? 

 

 צביקה הדר - יהיה מרוצה (יובל חיימוביץ')

 

התוספת הרעננה (?) העונה היא ההיא שמבקרת מוסיקה ב"העיר" ומשתתפת בעריכת התכניות בערוץ 24. וזה שאינני זוכר את שמה, זה לא סימן טוב. לא התחברתי אליה, מה לומר. גם גילתה נפיחות מוגזמת לדעתי ("זה היה מעולה, אבל צפוי"... מה ?!) וגם הגזימה לגמרי עם הבנצוק הזה, ההוא שאמנם נראה כנראה סבבה בעיניים נשיות, אבל חירב עד היסוד שיר גדול של שלום חנוך. הרעיפה עליו שבחים כאילו גורל המדינה תלוי בכניסתו של הבחור ל"נבחרת" וכאילו שהיא ממש אובייקטיבית. זה, יקירתי, היה אולי לא צפוי, אבל רחוק מלהיות מעולה...

 

2. כמות האנשים עם חוסר בגן 'המודעות העצמית' והחיים בקירבנו, היא פשוט מבהילה. ואני משוכנע שאת הממש מוקצנים חתכו לנו בעריכה. מילא בגרסה האמריקנית, 300 מיליון פלוס תושבים, תמיד יימצאו עשרת הדבילים התורנים שיספקו לקהל הצופים את האתנחתא הקומית, אך כמה כאלה אפשר למצוא במדינה של 7 מיליון תושבים "גג", כולל כולם ?! מדהים. 

  

המצעד של אלה הוא סטריאוטיפי לחלוטין : ההוא שבא עם אבא שלו, התאומים ששרים בכיף תוך-כדי עבודה על משאית כבדה, ההיא שמבקשת מים + ניסיון נוסף, זו שמכונה גם "המתרצת"... היה גם אחד קצת נשי (לא שיש לי בעיה עם זה, חלילה, תפאדל !), שהסביר ש"נתפס לו שריר הסרעפת" ! כן כן ! יקירי, אילו היה נתפס לך שריר הסרעפת, היית מתקשה לנשום (ספר הלימוד "הגוף ותפקודו", פרק "מערכת הנשימה", עמוד 77)... 

 

3. הנבחרת המסתמנת -גם היא סטריאוטיפית, כמובן- לא נראית משהו עד כה. לא נפלתי מאף אחד - לא בכאריזמה ולא בביצועים. הנה הוכחה להסכמה גם מצד השופטים : השתמשו רק פעם אחת במושג הציפי-פינסי "סטאר קואליטי" (מרגול). וזה אומר דרשני.

 

יש לנו בינתיים ג'קו חדש ומשופר-מראה (בנצוק), מרינה חדשה (החמוד ההוא שבא לשיר עם חבורת 'הווקאליזה' שלו. איזה חנון מקסים !), אחד שנראה כמו מעודה, אחד שנשמע כמו סקעת ואפילו אחד שהולך על הקו הרגיש/מלנכולי/יוצר עצמי בנוסח נדב קדמון. אפשר לראות ולשמוע אותו במסעדת 24 שעות בסגנון תימני בבאר-שבע. תמצאו לבד - הם לא צריכים פרסומת.

 

לסיכום, הרייטינג ימשיך לעלות ככל שהעונה תתקדם, טמירה תהיה מרוצה, צביקה גם וערוץ 2 בטוח. ערך-מוסף כנראה לא נקבל, את רוב הנבחרים אף אחד לא יזכור שנייה אחרי נשירתם מהתחרות, אבל מי אמר שצריך ? קיץ ישראלי, חם, לח, עזוב אותנו...

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מה שהכי מרגיז אותי זה....
רועי ג. 05.06.08 (21:24)
2.
לא הייתה ולא תהיה
05.06.08 (22:24)