מס' צפיות - 595
דירוג ממוצע -
קיצו של האירווזיון במתכונתו הנוכחית
דפוסי ההצבעה באירוויזיון השנה ובשנים האחרונות ימשיכו להעלות את הסעיף למדינות מערב אירופה שייסדו את התחרות הזו, והן תתחלנה לפרוש מהתחרות או שיקימו לעצמן פורמט חדש כפי שהיה בעבר.
מאת: kalligula 26/05/08 (02:07)

אתמול פירסמתי בבלוג על דפוסי ההצבעה הקבועים באירווזיון, שמעלים הרבה ספקות בקרב המשתתפות הותיקות בתחרות זאת.

 

השנה עשו שינוי שאמור היה לתקן את העיוות הזה, של הצבעות ע"פ מיקום גיאוגרפי והשתייכות היסטורית לגוש מסויים, הכל היה טוב ונכון לכל הקשור לפיצול חצאי הגמר עם חלוקה ע"פ דפוסי הצבעה מסורתיים, ולמנוע מקבוצת מדינות מסויימת יתרון על אחרות.

 

ע"פ כל זאת חזיתי שהמנצחת תהיה מקרב רוסיה, שבדיה או סרביה, אמנם קלעתי באחת ואילו השתיים האחרות לא נכללו בשלושת המקומות הראשונים, סרביה אמנם דיגדגה אבל שבדיה ממש לא.

 

הטעות שלי נבעה מכך ששכחתי שבתחרות עצמה מצביעות כל 43 המדינות המשתתפות ולא רק ה25 שהופיעו בגמר, מה שמעלה את השאלה "מה הואילו חכמים בתקנתם?" כי שוב הוכח שרוסיה וגרורותיה שמשנה לשנה נוספות עוד ועוד זוכות להגמוניה בלתי מעורערת בתחרות זאת, נכון להיום רוסיה, אוקראינה, בלארוס, ג`אורגיה, אזארביג`אן, ארמניה, אם נוסיף להן את שלושת המדינות הבלטיות ליטא, אסטוניה, ולטביה שבהן גר מיעוט רוסי לא קטן יחד עם ישראל מראה על עוצמתן של מדינות אלה בקביעת הזוכה בתחרות זו.

 

כאשר ידוע שהסקנדינבים תמיד שומרים את הנקודות "בבית" מספקות אחת לשנייה את ה8,10,ו12 הנקודות כפי שקורה במדינות הבלקן שהרכיבו פעם את יוגוסלביה והיום הן כבר 8 מדינות שאם נוסיף להן את אלבניה אז הסיפור מכור.

 

לכן בשנים האחרונות הזוכות מגיעות ממדינות מזרח אירופה לטביה, אוקראינה ,רוסיה השנה בשלושת המקומות הראשונים היו מדינות מהגוש הסובייטי רוסיה, אוקראינה וארמניה מה שמוכיח שכל השאר הן רק תפאורה לאותן מדינות.

 

בשל כך צריך להעריך שבעתיים את הופעתו של בועז מעודה וזכייתו במקום ה9 המכובד כאשר הוא אינו זוכה לרוח גבית מגוש מדינות קבוע שיצביע עבורו, ולכן חוץ מסן מרינו המשתתפת הטרייה שנתנה לו 10 נקודות, אף מדינה לא הצביעה עבורו ונתנה לו יותר מ7 נקודות.

 

לדעתי דפוסי ההצבעה השנה ובשנים האחרונות ימשיכו להעלות את הסעיף למדינות מערב אירופה שייסדו את התחרות הזו, והן תתחלנה לפרוש מהתחרות או שיקימו לעצמן פורמט חדש כפי שהיה בעבר, וזה אולי יחזיר מדינות כמו איטליה, לוכסומבורג ומונקו שכבר שנים מעדיפות לא להשתתף במשחק המכור הזה.

 

האם צדקתי? ימים יגידו, זו לפחות הערכתי.

 

לבלוג של kaligula

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מסכימה עם כל מילה שלך!! ל"ת
שירה 27.05.08 (01:51)