מס' צפיות - 860
דירוג ממוצע -
ביקורת על ''המוסיקה של רוג'רס והמרשטיין" - משכן האופרה
האולם היה מלא וזה מוכיח שיש הרבה אוהבי סוג כזה של מוסיקה. נהנתי גם אני.
מאת: elybikoret 22/05/08 (17:07)

האופרה בסידרותיה השונות משתדלת לענין קהלים שונים ולכך שכל אחד ימצא משהו לטעמו משפע הסדרות שמאורגנות על ידה במשכן. כזו היא גם "הסידרה הקלאסית הקלה" הפופולרית שבמסגרתה תזמורת הסימפונית  ירושליים נתנה קונצרט בשם "המוסיקה של רוג'רס והמרשטיין" בו הושמעו שירים מתוך מחזות הזמר צלילי המוסיקה, המלך ואני, דרום פסיפיק, אוקלהומה, קרוסל וספינת השעשועים.  

 

מנצחת על הקונצרט היתה האורחת מארה"ב אליזבט שולץ מנהלת המוסיקלית של תז' מרילנד. הופיעו כסולנים רייצ'ל יורק, גארי מאוור ומרק קודיש המופיעים במחזות זמר שונים בברודווי. הם השמיעו בחן רב ובהנחיה בין השירים להיטים מוכרים מהמחזות שהזכרתי.

 

המנצחת התחילה את הקונצרט ברגל שמאל בניצוח קצת מבלבל בתנועותיה והתזמורת לא היתה אחידה בנגינתה אך בהמשך הכל השתפר והתזמורת ליותה את שלושת הזמרים היטב, בקצב הנכון ובתאום טוב בינה לבינם. כנראה שהנגנים היו צריכים כמה דקות זמן כדי להתרגל לניצוח הלא ברור.  

 

הזמרים ששרו עם מגבירי קול הזכירו לקהל שירים שנכתבו לפני שנים רבות. חלק מהשירים הושרו בזמנו ע"י פול רובסון, ג'ולי אנדריוס ומפורסמים אחרים אך קשה היה להשוות למרות ששירתם של האורחים היתה בהחלט סבירה ועל רמה.  

 

הערה טכנית: היתה תוכניה שנמכרה ב10 שקל ובה הוזכרו המחזות זמר מהם יושרו שירים אך בשום מקום לא היה רשום סדר השירים. אמנם הזמרים הודיעו מפעם לפעם מה עומדים לשיר וזאת  באנגלית בלבד אך היו הרבה קטעים לא מוכרים שהקהל צריך היה לנחש מהיכן הם או לשאול את שכנו בכיסא. רצוי להבא שאם מוכרים תכניה שתהיה בה אינפורמציה מלאה, תכנית הערב בצורה מפורטת וזאת במיוחד אם הערב מורכב מקטעים קטעים.  

 

לראות או לא לראות: האולם היה מלא וזה מוכיח שיש הרבה אוהבי סוג כזה של מוסיקה. נהנתי גם אני.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר