מס' צפיות - 806
דירוג ממוצע -
חשיפה: מפלגת גמלאים תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת
מפלגת "סדר חדש" בהנהגת עו"ד, סא"ל במיל' אביטל אופק (55) חרטה על דגלה את צמצום הפערים הקריטיים בין שכבות שונות באוכלוסייה הישראלית.
מאת: מאיר חוטקובסקי 26/07/22 (18:50)

קצבת זקנה וקו העוני

"הפערים בין השכבות השונות בישראל גדלו והגענו למצב שהזקנים מחפשים אוכל בזבל. חברי הכנסת הם שליחים של המפלגות ולא של הציבור". את הדברים אומר אופק לשאלתי מדוע נדרשת בעת הזו מפלגת גמלאים. הוא מוסיף: "הבעיה החמורה ביותר היא קצבאות הזקנה שגורמות למצב של מאות אלפי קשישים לחיות מתחת לקו העוני. חוסנה של מדינת ישראל ייקבע על פי חוזקה של החולייה החלשה ביותר. נכון להיום, מדובר בבעיה החמורה ביותר שחובה להעלות לראש סדר העדיפויות של הממשלה הבאה".

ריצת המפלגה לכנסת, שכבר רשומה אצל רשם המפלגות, מקבלת תמיכה ועידוד מנשיא מועצת הגמלאים צביקה מיכאלי שמגייס את ציבור הגמלאים לעמוד מאחורי המפלגה. עדין לא נקבעה הרשימה לכנסת, ואופק פועל לכלול בה פעילים חברתיים ואולי דמות מוכרת ידועה אחת שתסכים להצטרף לרשימה. אופק מלין על כי צעירים רבים הרואים את הוריהם במצב בלתי נסבל ושוחק כלכלית עוזבים את הארץ. "אנחנו מדינה עם פוטנציאל אדיר שמאבדת את המוכשרים ביותר מבניה שיורדים לחו"ל. בריחת מוחות וחוסר צדק חברתי, יגרום למצב שיהיה קשה להתאושש ממנו".

 

טיפול בקשישים קודם לשינוי שיטת הבחירות

דרכו הפוליטית של אופק החלה ביוזמה לשינוי שיטת הבחירות הנובעת לדבריו מפגמים מובנים בשיטה הקיימת. "פגשתי את נשיא מועצת הגמלאים צביקה מיכאלי והוא שכנע אותי שהטיפול החברתי בקשישים (בגמלאים) ובכלל בחלשים בחברה, קודם לשינוי שיטת הבחירות, שגם תורו יגיע בבוא העת. כרגע מצוקת החלשים ואף מצוקת הדיור בראש מעיניי".

 

הכותב הוא חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר