מס' צפיות - 372
דירוג ממוצע -
כשמשורר (שמעון אדף) כותב רומן בלשי
"קילומטר ויומיים לפני השקיעה" הוא הרומן הבלשי הראשון של שמעון אדף
מאת: מובי דיק 13/07/22 (19:08)

   אדף משורר ומוזיקאי  צרף עוד ועוד תארים כשסיים    את לימודיו  במסגרת תוכנית  הבין תחומית לתלמידים מצטיינים ובהם:מתמתיקה,מדעי המחשב,בלשנות,פילוסופיה,אמנות וספרות, ועל הדרך   קטף   כמה פרסים ספרותיים  , הוא מרצה מבוקש באוניברסיטת בן גוריון.

   ספרו הראשון  טובל באוירה טבעית שלו עצמו. כיליד שדרות  ניגן בלהקת "אצולת הכאב" וכיום הוא תושב תל אביב. אדף הינו האדם הנכון במקום הנכון כי ספרו מסכם    ולו בדרך עקיפה את ילדותו ונעוריו. כותרת ספרו היא שורה מתוך שיר שכתבה  ושרה גיבורת הספר דליה שושן,ילידת  שדרות כמוהו.

   אליש בן זקן בעל חברת חקירות פרטית מקבל במשרדו  את  מפקד אגף התחקירים במשטרת מרחב ירקון ומבקש  את שירותיו לגבי רציחתה או התאבדותה של שושן זמרת  רוק מצליחה ובאותה נשימה וללא קשר ניראה לעין את   חקירת מותו או רציחתו של דר'  מנוחין פילוסוף ידוע לשמצה ומרצה באוניברסיטה.

    נתונים אלה  כאילו נתפרו לתואם שמעון אדף שהוא כאן בחליפת החוקר אליש. אדף  שגם היה עיתונאי במקומון של שדרות יכול  בהחלט להתחקות אחרי הטיפוסים המאוהבים בזמרת שושן, להבין את  הרקע בה יצרו ופעלו שלושת להקות הקצב   החשובות שגידלה שדרות : "שפתיים" "טיפקס" ו"כנסית השכל" וכך  נע גם אליש  בין המשימה המשטרתית לבין תיאור  הרקע האין סופי שדפי הספר מרופדים  בו :רחובותיה של תל  אביב, פינות החמד,הים ובתי הקפה הקטנים. הכרת  הנפשות הפועלות כמו :זמרים,נגנים,מפיקים, הגרופיס של הלהקות ובו זמניתד היכולת לחזור לימי ילדותו כשהוא מטפל בבני משפחתו  בנימים של חן ואהבה, אדף  אף שר לעיר הולדתו : "רק מקומות חסרי אהבה  זוכים לאהבה מוחלטת".

   באשר לפתרון התעלומה היא נדחקת  בשליש האחרון של הספר : ואיך  קשור  דר' מנוחין לשושן   כך עושה   אליש בצורה אנליטית מחפש  קודם כל את האינטרס, מצויד במכשיר הקלטה, תחקירים  קצרים של שכני המתים, ובעיקר הכרת  הפן הפסיכולוגי של אנשים צעירים המונעים מהרצון להתערות בסצנה התרבותית של תל אביב, הבדידות וחוסר  אהבה, כל אלה  מביאים את אליש למסקנה : יד אחת מכוונת  בשתי הזירות, הוא המאסטר קי של שתי הגויות.

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר