מס' צפיות - 523
דירוג ממוצע -
"אופרה זה צווחות" זו דעת הצעירים שאוזניו שומעות את להקות הקצב
על הזמרות המופיעות ב"מיתר אופרה סטודיו", מוסד ותיק שמכשיר זמרים וזמרות בראשית דרכם המקצועית.
מאת: מובי דיק 12/02/22 (07:48)

     ואכן זמרות "מיתר אופרה סטודיו" מקבעות דעה של  מי שלא גדל על  ברכי אופרה.

   אולי היום זמרות אופרה כבר לא שמנות אבל   קולות הסופרן ומצו סופרון  נעשות   למקשה אחת  כפי ששמענו בתוכנית "מצוינות דור העתיד" ביום שישי ה-11 לפברואר.

    האם אנשי  המקצוע טחו מלשמוע, האם הצווחות ידעו פעם  עידון, משחקי טונים עולים ויורדים, מעברים בין  לחישה  לגבוה  ונמוך. לדוגמא, בדואט של סוזאנה  לברברינה באופרה "נישואי פיגרו" של מוצרט  לא שמענו שום הבדל בין  שתי הסולניות,בשתיהן ה"סופרן סוברט" נבלע .

   דוד זבה   המנהל המוסיקלי  ומיכאל אייזנשטט,  ה"אבא" של  "מיתר אופרה סטודיו" לא יודעים שיש כמה  סוגי סופרן שלכל אחד  צבע ואופי משלו  ?, ואם איני טועה  הסטודיו הזה מייצר מזה שנים זמרות וזמרים   שהופיעו לא מעט על במת  פסטיבל אבו גוש.

  נראה   שלזמרות הסופרניות היתה רק כוונה אחת  להגיע לדו הגבוה  תופעה שאולי מושפעת עם הישראליות , אם אתה לא צועק אף אחד לא שומע אותך.

   האם זמרות האופרה  שעדיין נמצאות בכיתה של "מיתר אופרה סטודיו"  יקבלו שיעורי בית לשמוע ולתרגל יותר את רנה  פלמינג, ג'סי  נורמן, צ'צ'יליה  ברטולי או ג'ני טוראל.

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר