מס' צפיות - 698
דירוג ממוצע -
סיבוב הפרסה של שר התקשורת
באופן לא מפתיע משך משרד התקשורת את החלטתו שלא להעביר את התמיכות לשידור הקהילתי לשנת 2021.
מאת: מאיר חוטקובסקי 12/01/22 (18:38)

שר התקשורת ד"ר יועז הנדל שם לו למטרה לחסל את השידור הקהילתי באופן חד צדדי ומבלי לנמק. מזה שבועות שהאגודה הישראלית לשידור קהילתי וקבוצות הטלוויזיה הקהילתיות המשדרות מכל רחבי הארץ בערוץ 98, מנסות למנוע את רוע הגזירה. כשכלו כל הקיצין והשר בניגוד לחוק עמד בסירובו לאי העברת התמיכות לגופים המשדרים, הוגשה עתירה לבג"צ נגד משרד התקשורת. עוד טרם נערך הדיון בבית המשפט שנקבע ל-6.1.2022 חזר בו השר מסירובו, והתמיכות יועברו כמתבקש.

לדעת גורמים משפטיים נכון עשה השר בשינוי החלטתו, כי אחרת היה נאלץ להעביר את התמיכות בעל כורחו על פי פסק דין של הבג"צ. לדעת הגורמים לא נתן השר תקופת מעבר של התארגנות לגופים המשדרים למצוא חלופות לתמיכות שמזה למעלה מ-20 שנים מועברות לגופים המשדרים על פי חוק באמצעות המועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין.

תשובת משרד התקשורת לבג"צ:

"המשיבים יבקשו לעדכן כי אחר שקילת הדברים ולאור העובדה שתקציב המדינה אושר בכנסת רק ביום 4.11.2021, ובהתאם לכך רק בשלהי חודש נובמבר פורסמה לציבור הודעת משרד התקשורת על ביטול התמיכות לשנת 2021 למוסדות ציבור המקיימים שידורים קהילתיים בשידורי הטלוויזיה בכבלים ובלווין, החליט השר לדחות את החלטתו על ביטול התמיכות האמורות, כך שביטול התמיכות יכנס לתוקפו רק ביחס לשנת 2022 ואילך".

תגובת האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית:

שר התקשורת ביטל החלטתו לדחות את התמיכות של שנת 2021. הוא לא היה עושה זאת אילולא הפניה לבג"צ של האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית והטלוויזיה החברית ועוד מספר ארגונים נתמכים. טוב מורא הבג"צ על השלטון".

הכותב הוא חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר