מס' צפיות - 499
דירוג ממוצע -
"אין לי בעיה להיחשף,בבוקר ,למשל ,אני רוקדת על עמוד"אומרת בקריצה אורנה בנאי
אורנה בנאי כפי שלא הכרנו ב"פגישה עם רוני קובן"
מאת: מובי דיק 19/12/21 (12:41)

    מי שכיכבה ב"ארץ נהדרת" "מצב האומה" "אימא'לה" ובנתה דמויות בלתי נשכחות כ-לימור, אורטל ומורטל, משיבה בכנות ובאומץ על שאלותיו של רוני קובן.  רוני : האם היית מוותרת על כל  תפקידיך  כדי להתפרסם על  שער "ווג", תשובתה ממצה את כל  חייה :"אז בזמנו כשהייתי  בשפל, כן, עכשיו   היום, אני אומרת חד משמעית,  לא הייתי מוותרת".

  אורנה בנאי  נולדה  למשפחת  בנאי  הידועה בזמריה ואמניה  החל מיוסי בנאי דרך גברי אהוד,אביתר,יובל ומאיר . קובן " אורחת כמוך עוד לא היתה לי, מי שהיא בניגוד לאמנים אחרים אומרת את הדברים ישירות לפרצוף, מוערבת  חברתית דרך הפגנות ותקשורת" 

בד  בבד  במוחצנות שלה, היא הסתירה  שני סודות פרטיים. בנאי "כולם למעשה  מסתירים דברים, אבל אני רק תנו לי לתקוף,לצעוק, הכוונה   למה שמתרחש בארץ. אנשים חזקים פוחדים לצאת עם אמירות כנגד המערכת, אבל   אני  כאורנה  מאמינה שיש לי הכוח לשנות ולהשפיע. הייתי בהפגנות אין ספור, נגד  היותנו   בני ערובה בידיו של  ראש הממשלה  לשעבר ביבי, אני   זועקת מדם לבי, אבל אף  אחד לא מצטרף אלי. כמובן   שצעדים אלה פגעו בפרנסה שלי, ביטלו לי תוכניות, התעלמו ממני ".

    יש להבין כי בנאי בדרכה שלה, בהומור  הציני המופנה   כלפיה   עצמה, מפרקת  ושוטחת  את האישיות שלה החל מהילדות ,בלי פחד בלי להסתיר מאומה בצל המראיין הכי  נפלא רוני קובן. "הייתי ילדת פרא,גדלתי יחפה,בלי בטחון עצמי,חשבתי שאני קוף ".

   יחד  עם  ההתבטלות העצמית  נוספת לה עוד מדרגה נמוכה  להתמודד . מתברר  שיש  לה משיכה למין הנשי. כבר בגיל  16 היא נאבקת בידיעה זו, סגורה בעצמה מבלי לדעת  מה עושים. "האדם הראשון שספרתי לו על כך  היה מאיר אחי. אבל הוא אמר לי שזו סטיה  וזה מגעיל אותו. גם ההורים הגיבו  קשה ואמרו : אחרי שנמות תוכלי לצאת מהארון, ואת בכלל  תידוני לחיים קשים. האמנתי שהכל לטובתי. היום כשאני  משוחחת עם בני נוער אני   מעבירה להם  שכל מי שמרפה את  ידיהם זה  כי אינם רואים את טובת הילד. אצל הורי זה נבע מבורות. היום בגילאי ה-90 הם מחבקים  ומקבלים  את בנות  הזוג שלי"

  " בגיל  24 יצאתי עם נשים  בסתר התביישתי   חיכיתי שזה יעבור לי. שנים הייתי שבורה בגוף ובנפש" קובן "ממה נבע לדעתך היחס הזה  של הוריך  כשהיית  בשלבים של הסתרה. בנאי :"אני חושבת שלמרות שהמשפחה שלנו  משדרת החוצה  חיות ושמחה, הורי בעצם  קצת מלנכולים. אבי  פסימי מטבעו ואמי היתה למשל שרה לנו שירי ערש עצובים כמו :"עמוק עמוק  היין במרתף". ואבא היה מצטרף  "לחגיגה" הנ"ל ופוסק את פסוקו. בתלמוד נאמר :כי טוב לו  לאדם    שלא נולד.

הייתי מפלרטטת עם ההרס העצמי שלי. פחדתי שלא  אצא מזה,כמובן שמחשבות  אובדניות היו תמיד על סדר היום.  החברות שלי  עטפו ועזרו לי, כמו"כ הכדורים, אז החרדה שוככת ואפשר לנשום."

   הסוד השני הוא בן  כעשרים  שנה.. שלא נחשף  ,היו לחשושים, אבל היום היא  מספרת בלי להסמיק "באחת התוכניות  עם ארז  ב"רק בישראל"  הופיע  אהר'לה ברנע. הדמות שלו הכתה אותי בסנוורים, התאהבתי בו במקום, הייתי בבלבלה, אבל אחרי הצילומים התקשרתי אליו. היום בני הוא  בן 17, ולנו אין שום קשר  לברנע".

   לסיום הראיון  שואל קובן שאלה   אינטימית בחשש  שאולי  בנאי לא  תרצה לענות :"בנות הזוג שלך  שיצאת אתן עד היום

הן צעירות ממך  בכ-20 שנה ". בנאי :"כן, פתאום זה  קורה, נפתחו הערוצים ואין לי שום שיקול לגבי זה. כמובן שיש פחד שהן תעזובנה מי  בתורה, אבל אני אוהבת  ריגושים,לחיות חזק, דרישותי מהחיים הן גבוהות ובנות הזוג כל אחת  ממלאה בתוכי את  החסר שהיה תמיד".

    אורנה  בנאי ניראת  היום מלאת מרץ,דיבורה  ישיר משובץ בהמון  אירוניה  כלפי עצמה  במיוחד, אבל מעיניה ניבט העצב התמידי  החוזר משירם של  מרדכי זעירא ויעקב אורלנד "עמוק עמוק העצב בעיניים..."

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר