מס' צפיות - 461
דירוג ממוצע -
הנושא: צדק
סוגית הצדק והשחיתות בקשר בין הון לשלטון ומערכת המשפט באה לידי ביטוי בסרטו המצוין "שעתו האחרונה של מר קול" אותו ביים והפיק דורון ערן. לשחקן היחיד בסרט, אוהד שחר, הוענקה תעודת הוקרה על פועלו למען התרבות האמנותית בארץ.
מאת: מאיר חוטקובסקי 13/12/21 (10:06)

בהקרנת הסרט החגיגית שהתקיימה בסינמטק בתל אביב ביום 7.12.2021, נכח קבל רב שמילא את האולם למרות התפשטות האומיקרון, הזן החדש של הקורונה.

*זה סרט שעוסק במלחמה במונופולים. במקרה זה בחברת תרופות", אומר דורון ערן הבמאי והמפיק של הסרט. "זה סיפור על עורך דין שהוא לוחם צדק והולך נגד כל הסיכויים מול שופט מושחת, ובסופו של דבר גם מנצח. הסרט מבוסס על פי מחזה של יהושע סובול עטור פרסים באירופה ובארץ".

יהושע סובול שכתב את המחזה בשנת 2007, עצוב לו על התגברות השחיתות הפורחת בארץ. "כשכתבתי את המחזה מאד קיוויתי כי עם השנים נהיה במקום אחר. אני חושב שחומרת השחיתות גברה לא רק בישראל אלא בעולם כולו. הממון משחית ומעוור ישרים". סובול מבקש במחזה לעורר שאלות אצל הצופים. "מה קרה פה? למה שופט הושחת? מה עיוור את עיניו? מה גנב את דעתו?"

הסרט עשוי באופן שמרתק את הקהל בעצם הנושא שהוא אקטואלי גם היום, ובעיקר בגלל משחקו היוצא מהכלל של אוהד שחר גיבור הסרט "זהו נושא מאד חם גם היום למרות שהטקסט הזה נכתב לפני שנים. אני לא איש קונספירציות אבל אין ספק שיש פה סוגיה מאד רצינית שהיא צפה ועולה ויש לה חשיבות". שחר אינו מאמין כי הסרט עשוי לשנות התנהגויות מושחתות באופן גורף של הציבור, אך מאמין שיש חלחול במודעות של הציבור לנושא. "עצם הצפייה בסרט יש לה איזו שהיא השפעה בציבור למכת שחיתות בתי המשפט, שחיתות חברות גדולות, שחיתות של פוליטיקאים ונבחרי ציבור ועוד".

בסיום הקרנת הסרט נערך טכס קצר בו הודה ערן הבמאי והמפיק לכל יוצרי הסרט, והוענקה תעודת הוקרה לשחקן אוהד שחר על ידי האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית. יו"ר האיגוד, עליזה ז'זק: אנחנו שמחים להעניק תעודת הוקרה לאוהד, התעודה ניתנת לך על פועלך רב השנים בתרבות הרב תחומית בתיאטרון, בקולנוע, ובטלוויזיה במשחק ובדיבוב. יישר כוח".

 

הכותב הוא חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ברוך בואך
מובי דיק 16.12.21 (05:55)