מס' צפיות - 734
דירוג ממוצע -
הטלוויזיה הקהילתית: הסוף
ראשי עמותות של קבוצות הטלוויזיה הקהילתית, בסיועה של אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית, פנו לשר התקשורת ולשר האוצר בדרישה לכבד את החוק ולהעביר את כספי התמיכה של שנת 2021 לעמותות כמובטח.
מאת: מאיר חוטקובסקי 07/12/21 (17:10)

נחישותו הבלתי מובנת של שר התקשורת יועז הנדל נגד השידורים הקהילתיים, עשויה להוביל לסגירתם לאחר פעילות של למעלה מ-25 שנים בתמיכת משרד התקשורת. שר התקשורת פועל בניגוד לחוק במניעת העברת התמיכה, לאחר שהמשרד עצמו פנה לעמותות להגיש את בקשתן בתחילת שנת 2021.

הסאגה של סגירת השידורים הקהילתיים נמשכת כבר שנים רבות, וקרוב לוודאי שגורמים בעלי הון ואינטרסנטים פועלים בכיוון סגירת הערוץ הקהילתי. יוחאי רוטנברג, יו"ר אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית, פועל מזה שנים רבות להמשך קיומו של הערוץ הקהילתי (ערוץ 98 בכבלים ובלוויין) ומלווה את העמותות הפעילות. 

בעבר הצליח במאבקו לשרידות הערוץ אך הפעם הוא אינו אופטימי. בשבוע שעבר התפרסמה באתר משרד התקשורת הודעה מטעמו של השר הנדל כי יופסקו לחלוטין התמיכות בעמותות השידור הקהילתי.

 

רוטנברג: "אשר יגורנו בא. השר יועז הנדל שמציג את עצמו כאדם חברתי ותומך בפריפריה, פוגע בחוסר תום לב בעשרות עמותות מתנדבים בטלוויזיה הקהילתית, המייצגות את הפריפריה החברתית בישראל. הפסקת התמיכות היא בבחינת מכת מוות לשידור הקהילתי".

 

במידה ופנייתן של העמותות המשדרות לשרי התקשורת והאוצר לביטול רוע הגזירה לא תענה, ישקלו הגופים המשדרים בסיוע אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית לפנות לבג"צ על אי כיבוד הסכם התמיכות של משרד התקשורת לשנת 2021 (כפי שבא לידי ביטוי בחוק התקשורת התשמ"ב-1982 בעניין המועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין), ופיצוי הקבוצות המשדרות שהוציאו כספים על סמך קול הקורא של משרד התקשורת למתן תמיכות.

הכותב חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות בישראל

 

הכותב הוא חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר