מס' צפיות - 463
דירוג ממוצע -
ראש ממשלה בע"מ ותעשיית השנור
מאחר ואין לי מושג בפרטי הפרשיה המיוחסת לראש הממשלה הנוכחי, אני מעלה כאן תיאור דמיוני שאין בינו לבין המציאות דבר וחצי דבר. להלן מתוך סיפור דמיוני על ראש עיר עלום, השולט בבירה עלומה אי שם במזרח בתיכון.
מאת: רפי גליק 14/05/08 (01:42)

ראשי ממשלות בישראל, מאז הקדנציה השניה של יצחק רבין, סובבו עצמם במקורבים שהועסקו בעבודות מטעם והפכו לנציגים בלתי רשמיים של השלטון. כך לאט לאט ובטוח הטשטשו ההבדלים בין משרתי המדינה למשרתי הראש. ליד יצחק רבין פעל חותנו ,ליד בנימין נתניהו בלט עורך דינו ושותפו למשרד, ברק נעזר בגיסו לשעבר, אריאל שרון בבנו ואולמרט מפליא לעשות עם חבריו.

 

עמרי שרון רכש השכלה משפטית רחבה במהלך משפטו הפלילי שהסתיים בהרשעה. יתר המקורבים הם עורכי דין. אולמרט הפנה אצבע מאשימה למקורבו עו"ד מסר: "אין בליבי ספק כי עו"ד מסר ניהל את הכספים בהתאם למגבלות החוק". אז איך זה קורה שחלק מהמקורבים, שהם גם משפטנים, הופכים עם הזמן מנציגי החוק למעורבים בחקירות.

 

מאחר ואין לי מושג בפרטי הפרשיה המיוחסת לראש הממשלה הנוכחי, אני מעלה כאן תיאור דמיוני שאין בינו לבין המציאות דבר וחצי דבר. להלן מתוך סיפור דמיוני על ראש עיר עלום, השולט בבירה עלומה אי שם במזרח בתיכון.

 

יום אחד מחליט ראש העיר להקים קרן לרווחת תושבי העיר ואוצרותיה. ראש העיר מכיר ומודע לרגישות של בני שם לעיר בירתם הנצחית והעלומה ולנכונותם לעזור בבניתה. כי כמו שנאמר אם אשכחך,...תשכח ימני ולשוני תדבק לחיכי.

 

עשרות מתווכים מתעשיית השנור בגולה היהודית הגדולה נזעקו ועלו לרגל לעזרת בירתם העלומה. לכולם היתה הצעה צנועה: הבה נעשה כעצת בניזרי ואף נגדיל ונרומם: " בניזרי נהג, על פי כתב האישום, לומר לידידו כי "עשר כדי שתתעשר". האם עשר הפך רביע ,זאת לא נדע, אבל מתווך השנור עבד במרץ והעביר לראש את מעטפות המזומן .

 

אבל המזומנים הם צרה צרורה  וצריך להופכם למטבע עובר לסוחר. התייעץ הראש עם חבריו הרבים והתחמנים, אשר העלו מספר רעיונות יצירתיים וביניהם נושאי תרבות ואמנות. אפשר למשל לסחור ביצירות אמנות, המחיר גמיש וניתן להתאמה ותרבות היא נושא חשוב בעיר העלומה והרי אין כאן עבודה זרה, כי לא יעשו כל פסל או ומסכה. גם תערוכות, כנסים , מסיבות וארועים אירגנו החברים, כי תרבות ואמנות הן ערך חשוב לכל שועי עולם וגם יכולות לעזור לקידומה ושגשוגה של העיר העלומה.

 

ואז לפתע פתאום החלו נביאי הזעם מהמבקר, הפרקליטות והמשטרה להתעניין במסלול הנפתל של מעטפות המרשרשין. ואולי היה גם ביש מזל ואחת מהמעטפות נחשפה לעין בלתי מזוינת, כפי שאירע למזוודת הדולרים, ששימשה את מצעד החיים של נוער ישראל.

 

מענין שבארה"ב טרם נחקרו המועמדים לנשיאות על ידי ה FBI. כנראה שמדובר במדינה לא מתוקנת או שהם הצליחו להשתיק את העיתונות העוינת.

 

עוד פעם העיתונות אצלנו מבליטה את השלילה. ממש לא יפה. וגם לא נותנים לעיר העלומה לפרוח ולשגשג. 

 

פורסם בבלוג של רפי גליק

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר