מס' צפיות - 841
דירוג ממוצע -
"מפניו כל נהריה רעדה" , סדרת ה"שוטרים" בטיוי מול דוקו "השוטרים הנוקמים".
"השוטרים" סדרת פשע שכבשה את ישראל גם בגלל התוית "מבוסס על סדרת אירועים אמיתית".
מאת: מובי דיק 12/03/21 (11:56)

   אנחנו כמעט התרגלנו לראות  תוכניות   פשע תוצרת עצמית  עשויות בצורה מצוינת, עם קסט שחקנים מעולה, ובעיקר בגלל שהן  משלנו  עם  שוטרים כמו שהיינו רוצים שיהיו במשטרה,     בעלי יושרה, נקיי כפיים ועושים את מלאכתם נאמנה..

   כך  נהנינו  מאיזי  בכר ששלום אסייג שיחק  ב"מנייכ"  ומוריס כהן כאברהם  אברהם  ב"תיק נעדר". הם התוכניות שהתמקדו בצורה כללית  בנעשה מאחורי הקלעים של  משטרת ישראל. 

   ב,שוטרים" חווינו  סדרה אחרת, המבוססת על אירועים  שהיו  במציאות ולבטח היה חשוב לקבל פרקים עשויים היטב

וצמודי  ריאלייה.

    בשנת 2006 קרה דבר בישראל, 5 שוטרים  החליטו לאמץ את שיטות העולם התחתון ולהחזיר מלחמה לכנופית מיכאל  מור  ששלטה בנהריה. מור נולד בנהריה בשם מיכאל מורזיגרישווילי, הופך להיות קליבר בסצנת הפשע בישראל יחד עם : הרצל אביטן, שמעיה אנג'ל,זאב רוזנשטיין, עמיר מולנר והאחים רוני ויוסי הררי. לדעת גורמים מוסמכים  מור  המסוכן שביניהם.

    המשטרה היתה  משותקת. אלירן  טל,עיתונאי שסיקר  את האירועים באותה תקופה  מספר: "התושבים פחדו ולא רצו לשתף פעולה עם המשטרה וכך בעצם הפכו להיות למשתפי פעולה עם  הפושעים".

    5 שוטרים מתחנת נהריה :יניב אשר,יוסי לוי,רמי מוסא, אלדד חדד ועוד שוטר שיהפוך להיות עד מדינה החליטו  שאחרי  שנשלחו לעבר ביתם  אזהרות בצורת  חזיזים ורימונים,כך  לא יכול הענין להימשך, מה   עוד  שהעיר כולה  היתה תחת טרור של הפחדות, פרוטקשיין  וסתימת פיות.  שוטרים אלה מתחילים לשחק לפי  החוקים של העולם התחתון, שבעצם אין חוקים  ותוך

סכון עצמי  שלהם, של   עבודתם ושל משפחותיהם, הם מאמצים את  האימרה התלמודית "הבא  להרגך השכם להרגו".

 

   למעשה  הם מסמנים דרך הנחת רימון על אדן  חלונו של מור  והנחת מטען תחת מכוניתו  שהגיע  הזמן שהוא  "הצ'ציני " "הכריש מגעתון"  יתחיל לחשוש לחייו.

    מתחילה רכבת מפקחים, אנשי מודיעין  ומפקדי על להגיע לנהריה לנסות לפתור מי עומד מאחורי ההפחדות  האלה. כמובן שאף אחד לא העלה על דעתו  ששוטרים יכולים לקחת את החוק לידיהם. שבבי רמזים  שזו עבודה פנימית, מפעילים את כל הטריקים  שחוקרים   פועלים לגבי חשודים. אלא שהפעם השוטרים המקומיים  מחוסנים  ע"י  הידע הזה בעצמם, הם נזהרים מאוד  משתילת  האזנות בביתם, חקירת  השוטר הטוב והרע, והם בעיקר שותקים כשהם נוסעים  ברכב משטרתי.

   בסופו של דבר הם  עומדים למשפט, הגינוי שהם מקבלים  מגיע  מכל   מקום, אבל הם יודעים  שצדק איתם. נשפטים לשנת מאסר   המוחלף  אחר  כך  לחצי שנה..

   כל זה קרה במציאות אבל   בסדרת "השוטרים" בעלת  8  הפרקים שיצרו   יובל יפת ורותם שמיר  הסוף  די תמוה וגם לא ברור מספיק.  "השוטרים" מספקת לצופים לחזות  בקסט של שחקנים בראשם  צחי הלוי  ועוד  שנבחרו   בהיותם דומים לשוטרים  מהמציאות.

  הסדרה "השוטרים"  מצולמת  בצבע  לעומת  פרק  הדוקו "השוטרים הנוקמים " בשחור לבן, שצולמה בשנים בו קרה  המקרה.  אוטונטיות  הדוקו  שהובא  ע"י  הבמאית  ענת   סטלינסקי, מקרין  על ההבדלים  הזעירים שחסך בעצם מיוצרי  "השוטרים"    תחקירי עומק , כך  ב "העתק הדבק"   מדוקו "השוטרים הנוקמים"  אנחנו יכולים      להתרשם מהדמויות  האפורות של  שוטרי השטח   האנטי   גיבורים  מול  השחקנים בעלי ההילה  הטלויזיונית.

מי  שיצא נשכר מכל    העלאת   העבר הוא מיכאל  מור שכיום הוא נמצא בבית כלא על  מעשה שלא שייך  לאירוע המדובר כאן..

  מור מתגאה שחוץ מזה   ששמו חזר לכותרות, הוא  בשורה אחת עם זאב רוזנשטיין  ואף הגיע לכדי דיבור עם  פושע  דרומי,דומרני.  ואיזה  רשמים יש לו   מהסדרה "השוטרים" שחזה בה  מכלאו ? 

   "נו,   שלומי  יפרח המשחק אותי בסדרה  בשם מאור עזרא  אמנם  דומה לי   פיזית אבל יש לו הרבה מה ללמוד ואינו עוצמתי כמוני".

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר