מס' צפיות - 677
דירוג ממוצע -
יציבות השלטון
נכון, זה מריח רע כל העבירות והחקירות של אישי ציבור ואולי יש באמת צורך לבדוק בציציותיהם לפני אישור אפשרותם להיבחר. אבל כל עוד זה לא מפריע לניהול המדינה יש לדחות את הטיפול בהן לאחר הקדנציה.
מאת: zvidoc 12/05/08 (09:57)

איני מצביע של אולמרט וגם איני מחבב אותו במיוחד, אך מצב המדינה נכון להיום מדאיג אותי במיוחד. טוב, אז עושים סקרים ולפי התגובות זה עוד כלום, ועושים חדשות ועוד חדשות, אך אף אחד לא מנסה באמת לראות את טובת המדינה- כבר כתבתי על כך- המדינה זקוקה לקדנציות ארוכות, הן מבחינה מדינית ביטחונית והן מבחינה יציבות כלכלית וכאשר בוחרים שלטון , יש לתת לו לפעול.

 

נכון זה מריח רע כל העבירות והחקירות של אישי ציבור ואולי יש באמת צורך לבדוק בציציותיהם לפני אישור אפשרותם להיבחר. אך על עבירות, חמורות ככל ויהיו אשר לא נעשו בזמן הכהונה העכשווית, יש לחקור לגבות את האמת, למנוע התיישנות, אבל כל עוד זה לא מפריע לניהול המדינה יש לדחות את הטיפול בהן לאחר הקדנציה.

 

אפשר בוודאי למצוא "וואריאנטים, כיצד ליישם זאת ועל מי, אך לי ברור, החלפת שלטון כל מספר חודשים, זה מעשה אשר יתרום ליציבותה וביטחונה של המדינה. לא בחרתי באף אחד אשר יושב סביב שולחן ממשלה זו, אך זו היה רצון העם ויש לכבדו.

 

אין הדבר דומה למקרה קצב, אשר, תאורטית הוא עדיין חף, או לחלופין מקרה רמון, אין כאן פגיעה אישית או גופנית בזולת ואם המדינה חיכתה עם נושא זה עד עתה, אזי מידה שווה חייבת להתקיים גם על מקרה זה ולו בראיית טובת המדינה בלבד.

 

גם מלחמת לבנון השנייה עם כל הוועדות והצעקות והכאב והמצוקות, לא יכלו לו, ולדעתי בצדק, מהפך אם יש צורך בו יש לעשות בבחירות המתקיימות במועדן ולא תחת לחץ. אין הרבה מדינות דמוקרטיות אשר כבר ליום המחרת להיבחרם של הנבחרים, יקומו המתנגדים ויכריזו כי יעשו הכל ע"מ להפיל את אלו אשר נחלו להם תבוסה.

 

נהפוך הוא, במדינות בוגרות, מפלגות האופוזיציה יכריזו כי ישתפו פעולה עם רצון העם תוך שמירה כלבית על הנעשה ובייחוד בפעולה פרלמנטארית יוצרת אשר אותה יוכלו להציג לבוחר בפעם הבאה כהישגם באופוזיציה. פטריוטיות של מפלגה, חייבת להתבטא גם כאשר היא "מחוץ" למשחק.

 

אני מאחל למר אולמרט ולאף ניבחר הנמצא בחקירה דבר, רק לשלומה של המדינה הקשה שלנו  אני מאחל עמידה במאמץ.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר