מס' צפיות - 803
דירוג ממוצע -
איך מוחאים כף בקונצרט ללא קהל?
התזמורת הקאמרית הישראלית מנפיקה כל חודש קונצרט בשידור חי ללא קהל וכל זה בשנת הקורונה 2020
מאת: מובי דיק 26/12/20 (06:38)

  בפשטות ,בלי זום, און ליין,מנעימה לנו התזמורת הקאמרית הישראלית  סדרת קונצרטים    המתפרס מאז יולי השנה -  והם  10 במספר. התזמורת הזו עם מנהלה המוסיקלי,אריאל צוקרמן, נותנת במה למנצחים צעירים שהוצגו בתוכנית "חממת המנצחים" בספטמבר, לעלות  ולנצח על תזמורת  הבית הותיקה.

    בחודש  זה,בדצמבר קבלנו קונצרט תחת הכותרת "צלילים בהיכל" שבוצעה באבו  גוש. התוכנית כללה קונצרטו לשתי חצוצרות של אנטוניו וויאלדי. יוסף היידן דיברטימנטו לצ'לו ותזמורת לפי עיבודו של גרגורי פיאטגורסקי. צייקובסקי תרם את חלקו באדנטה קנטבילה, כשהסולן  היה צבי פלסר  בצ'לו. אנג'לו קורלי בקונצרטו גרוסו מס. 8 (לחג המולד)

  המנצח  תם  ניר,צעיר, נערי,מנצח בצורה מאוד סולידית   ואם מישהו  היה מעונין   לראות לא את גבו אלא את פניו,יכול היה להתרשם דרך  הצילום  שצורף לתוכניה : הדוק בחליפתו כשעיניו הכחולות מביטות למעלה  כאילו היה נער מקהלה.

   להלן רשימת הקונצרטים שנוגנו החל מחודש יולי שנת הקורונה

גראן  פרטיטה, שירי  יעקב שטיינברג, פניני בארוק, סרנדה פנטזיה, גוונים של דו, שגעון הבארוק, קונצרט קזינו  - קונצרט זה היה  מיוחד במינו כי נוגנו שם   לפי בחירת  קהל המנויים של התזמורת הקטעים  האהובים  עליהם.

ומה   הם   אותם הקטעים ?

"סרבנד " של  בריטן, "מחולות רומניים" של בלה ברטוק, "ולס עצוב " של  סיבליוס, ורוי אנדרסן  כיכב עם  שתי יצירות : "שיר ערש " לחצוצרה  וכלי קשת ו"מכונת הכתיבה" כשהסוליסט  אסף רות בסמוקינג ופרפר מקיש בהתלהבות על מקשי המכונה.

    והתשובה לפתיח כיצד מוחאים כף  לנגנים בקונצרט ללא קהל :  כלי הקשת של המבצעים עושים את המלאכה  ,בעודם מקישים   בקשתותיהם  על כליהם.

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר