מס' צפיות - 847
דירוג ממוצע -
מתכון לפיגועים וחיסולים לכל דורש
תכניתו של אלון בן דוד בערוץ 11 " חיסול ממוקד באיראן"
מאת: מובי דיק 21/12/20 (21:51)

   מה מביא את הצנזור לאפשר כתבות טלויזיוניות  ובעיתונות   וכן שידורי  רדיו, המגלים  אחד  לאחד את שיטות הפיגועים מבית היוצר של המוסד הישראלי. ככל  שרשימת החיסולים מצטמצמת, כך עולים הפירסומים כפורחים,מתעוררים כל פעם מחדש, מטיבים את האגו המוסדי, למען יראו ויראו.

     אלון בו דוד מגייס לעזרתו כמה בכירים  לשעבר  במוסד ובשב"כ לתת אוטנטיות לתוכן :רם בן ברק, מישקה בן דוד, חיים תומר וכן דני יתום ואבי דיכטר מראשי המוסד לשעבר.

    חמשת עשורים של  מדיניות החיסולים מאפשרים לעקוב אחרי  האבולוציה של  האמצעים  הטכניים שנלקחו כאילו  מסרט בדיוני או סרטי ג'ימס בונד. כולם נגישים לכל אחד במנוע החיפוש  העממי ,און ליין של  גוגל.

    לפני  32 שנים  ישראל שלחה ספינות ובהם חיילים  לעבר  טוניס, מבצע היקר ביותר המשלב את כל המחלקות הקשורות בתכנון וביצוע וכל זה כדי לחסל את אבו ג'יהד,  ועל  כך גם מספרים בתוכנית  שניים ממשתתפי המבצע :יפתח עתיר ופנחס בוכריס.

    בשנת  1979 התרחש מבצע לחיסולו של עלי חסן  סלאמה, מי שהיה בנו של חסן סלמה,רב טבחים  עוד טרם הקמת המדינה.

מספר  ד. לוחם  "הייתי  אחראי להביא תמונות מביתו ומסביבתו  וכן לעקוב אחר סדר יומו. במקרה שיחקתי סקווטש במועדון   בעיר בו הוא  חי בטוניס. הוא הגיע והסביר  לי איך לתקן תנועה מסוימת  שטעיתי בה. כך התחילה ההיכרות בינינו  שהובילה לכמה ביקורים  בביתו. אספתי חומר רב שאפשר להוציא לפועל את התוכנית שלנו. מול ביתו החנינו מכונית תופת והפעלנו  את המטען בעזרת רדיו.

    בשנת 1996 בגיל 29 "הלך לעולמו" בעזה יחיא  עייש שכונה "המהנדס", מי  שהיה המתכנן של פיגועי החמס בארץ. אבי  דיכטר הגה את הרעיון לפעול בעזרת פאלפון. צ. מהנדס  השב"כ  : "חפשנו  דגם שיאפשר לנו להכניס לתוכו חומר נפץ. מצאנו   דגם אלפא  של מוטורולה. המכשיר הועבר ע"י סייען לידיו של יחיא ותוך כדי שיחה עם אביו, הוא פוצץ."

    בשנת   1997 : היעד היה  חלאד משעל. הפקודה  היתה מראש הממשלה ,תעשו את זה בצורה שקטה. הבחירה  היתה רעל.

דני יתום ראש המוסד בזמן   האמור מספר "התחלנו לתרגל  על אזרחים  ברחובות תל אביב. עברנו לידם עם פחית של שתיה מוגזת    שהיתה בזמן  החיסול  פחית עם רעל, והתזנו עליהם כאילו  בטעות. התירגולות הלכו והשתפרו. שלחנו אנשים כדי לאסוף מודיעין בעמאן-ירדן שם  חי  משעל. קבעתי שהפעולה תתבצע רק כשהוא יהיה יחיד ברכב. העוקבים לא שמו לב כי יחד אתו ברכב  היו שתי בנותיו הקטנות   שלא  נראו מבחוץ. כשמשעל יצא מהמכונית אחת הילדות רצה אחריו, אבל זה כבר  היה מאוחר. התרסיס פגע באוזנו ולא בעורפו".   מאחר ותפסו את  שני העוקבים וכדי להצילם  מישקה בן דוד שבידו   היה האנטי סם נתן אותו,  וכך  משעל ניצל. כמובן  שזו פעולה שנכשלה. יש גם כשלונות ולא  רק הצלחות".

   בשנת  2010, כבר בקרו  כמה ישראליים  בדובאי, המטרה היתה בכיר בחמס, מחמוד אל מבחוח, חוליה שנכנסה בדרכונים

זרים עשתה את המוטל עליה וחיסלה את  מחמוד  באמצעות  רעל קטלני .  רם בן ברק, לשעבר  משנה לראש  המוסד מבהיר :"הם זוהו ביט אחר ביט בעזרת מצלמות,לא לקחנו בחשבון שלדובאים היה ציוד מתקדם".

    בשנת  2020  היה החיסול  האחרון והחשוב ביותר : מוחסן פחריזאדה אבי תוכנית הגרעין  של איראן . אחרי  שכל הארכיון  של תעשית הגרעין הובאה אחר כבוד לישראל, מגיע תורו של הבכיר ביותר בתעשית הגרעין. אחרי איסוף חומר מודיעני, בשטח

מפוזרים מצלמות  זעירות ,במשאית המכוסה  קרשים   מופעל כלי יריה מדויק, הפגיעה  על  מוחסן    היתה מדויקת מאין כמוהה, הוא נפגע.ואילו אשתו   שישבה   סנטימרים ממנו, יוצאת ללא פגע, כמו"כ  כל המכוניות מסביבו  לא ניזוקות. המבצעים  מסתלקים ללא  השאר   עקבות.

    היום בעולם טכנולוגי הכל מתחדש ומפתיע, האתוס של ישראלי המסתובב  בעולם  עם  אנגלית של יליד נהלל ,עברה ואיננה. שימוש בדרכונים זרים  נשרף מאז מבצע חיסול  מבחוח בדובאי, מאיר דגן  שעמד בראש המוסד  היה מכור  לרכיבת  אופנוע, ולכן  כמה  פיגועים מוצלחים  נעשו  בשיטת  אופנוען המצמיד חומר  נפץ על מכונית נוסעת. היום  הזיהוי הביאומטרי וכן בדיקות

המטושים  בקורונה משאירים את הדי אן.  לכל  גורם המעונין בכך.

    חיים תומר שנשאל  ע"י בן דוד בכתבה האם אפשרי עדיין למרות כל ההתקדמות  הטכנולוגית להצליח במשימות מעין אלה עונה :"היום החיסולים נעשים  כמעט ללא  מגע יד אדם. לישראל יתרון טכנולוגי, נשק הסייבר  בשילוב פעולה עם האמריקאים יכול לעשות פלאים, המוסד  היה יצירתי ומקווה שכך יימשך, ואל תמשוך אותי בלשוני" אמר  ולא יסף.

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר