מס' צפיות - 641
דירוג ממוצע -
2018-התחזית התרבותית לעשור הבא- חלק א'
נסיון לנבא את ההצגות ואת מופעי התרבות שילוו אותנו בעשור הבא. נחיה ונראה....
מאת: א.ה 10/05/08 (07:01)

והרי התחזית לעשור הבא * :

 

2009- עליה ניכרת. התעוררות קלה של הגופים התרבותיים שגורמת לבלאגן קטן ומוזר של הצגות ילדים. בין ההצגות: "יובל המבולבל"- שב לילדים עם הרבה מטבוחה, ומופע בידור חדש- ריטה לילדים.

 

2010- שנת דלות תרבותית. שביתה די גדולה של כל המפיקים ל-5 חודשים. בין ההצגות: "מדיטק", "איה פלוטו", "זהבה ושלושת הדובים", "צ`רלי וממלכת השוקולד". מופעי חנוכה: "טיף וטף" - ההמשך? סינדרלה, פסטיגל "היסטריה של היסטוריה".

 

2011-הצגות קניונים הם ה-טרנד .סופר-עליה. דגש על מדינת ישראל ועל אישים. בין ההצגות: מופעי חנוכה-  "איינשטיין"- סיפורו של גאון", "שמוליק וזהרה", "פסטי-גול"(חיי גולדה מאיר).

 

2012- ירידה. כל ההצגות נשמעות דומות או שהן קצרות ולא חינוכיות: "צעאצא"(מופע בסגנון מיומנה), "הילדה המכוערת", "מסטיק הגועל".

 

2013- עליה גדולה. בין ההצגות: "משה רבנו", "פסטיתנ"ך (פסטיגל תנ"כי), "שרה גיבורת ניל"י(הפקת חנוכה). 

      

*בדיוני ופרי עטי, אבל מי יודע, אולי אתם קוראים את הבלוג הזה בשנת, 2013, סתם, דוגמא. אתם קוראים שוב את הכתבה במוזרות מטורללת ואומרים : "וואו.הוא קלע בול", אז אם אתם קוראים את הכתבה הזאת בשנת 2013, ברור שהשתנו דברים.

 

למשל, "קניון" הפך למקום ממשלתי, ורואים שלטי חוצות על בתים, והממשלה השתנתה, והיא לבשה בגד לבן, דף לבן, ובגד חגיגי ומשמח, אושר, ושלג בהרים. שמחה בלתי נגמרת, ושיר אוהב שעדין לא נגמר וממשיך, ודברים שהלב יפתח כדי לומר אותם, בקיצור, כל מילה מיותרת.

 

המשך יבוא...

הכותב הוא המבקר בתיאטרון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר