מס' צפיות - 592
דירוג ממוצע -
שירה בציבור בקבלת שבת
מאת: נדב לב 21/05/20 (14:34)

קבלת שבת היא אירוע מרגש מאוד ומסורתי מאוד. אם אנחנו רוצים לציין קבלת שבת באופן מודרני יותר וחילוני יותר אנחנו יכולים לארגן אירוע שירה בציבור בקבלת שבת. אירוע מסוג זה יכול להתאים מאוד למי שרוצה לארגן אירוע מגבש לחברים ובני משפחה או לשכנים או לקולגות בעבודה כך שגם יהיה חיבור רוחני ליהדות וגם יהיה חיבור לתרבות יהודית ותרבות ישראלית עכשווית. האירוע עצמו יכול להתקיים בגינה או באולם אירועים קהילתי או בבית פרטי גדול. חשוב לבחור שהשירה תהיה עם הגברה מתאימה ותאפשר לכמה שיותר אנשים לשיר בקול גדול ושמח ביחד לאורך כל הערב והלילה.

 

שירה בציבור בקבלת שבת - למושבים

 

שירה בציבור בקבלת שבת יכולה להתאים מאוד לתוכנית התרבות של מושבים. אם אנחנו רוצים לארגן למושב בו אנחנו חיים פעילות ייחודית ומגבשת מאוד אז הבחירה שהאירוע יהיה של שירה בציבור יכולה לאפשר לנו ליהנות יותר מחי הקהילה שלנו. באירוע עצמו אנחנו יכולים לכלול כיבוד קל או ארוחת שבת של כל המושב ביחד לצד קידוש ושירה בציבור. השירה עצמה יכולה להיות חוויה רוחנית ומהנה מאוד שגורמת להתרוממות רוח ושמחה רבה. השירה בציבור היא פעילות שמתאימה גם למשפחות, גם לאנשים צעירים וגם לרווקים ואנשים בני הגיל השלישי.

שירה בציבור בקבלת שבת – לגיבוש הקהילה

 

 

שירה בציבור בקבלת שבת היא פעילות שיכולה לסייע לנו לגבש את הקהילה בה אנחנו חיים. כאשר אנחנו רוצים לגבש את הקהילה בה אנחנו חיים או עובדים אנחנו צריכים ליצור פעילויות מגבשות לכל חברי הקהילה ביחד. פעילויות אלו יכולות להיות יצירתיות מאוד ומרגשות והן יכולות לכלול מגוון פעילויות בעלות ערך מוסף כמו למשל הדוגמא של קבלת שבת ששרים בה ביחד בציבור. המוזיקה שנשיר בקבלת השבת יכולה להיות בעלת מאפיינים יהודיים או בעלת מאפיינים של ארץ ישראל הישנה והטובה.

 

בסופו של דבר כאשר אנחנו מארגנים אירוע רב משתתפים לכל בני המושב או היישוב בו אנחנו גרים אנחנו צריכים לבחור פעילות שיכולה להתאים לאנשים בני גילאים שונים ורקע שונה. כאשר אנחנו מגדילים את הראש ובוחרים פעילות שפונה גם למסורת וגם למודרניות יכולה לאפשר לנו ליהנות מהפעילות יותר. חשוב מאוד לבחור לשיר בשירה בציבור שירים שמחים שהרבה אנשים מכירים אותם. השירה בציבור יכולה להיות מהנה יותר כאשר זמר מקצועי ולהקה מארגנים אותה בשבילנו ודואגים שתהיה אווירה טובה ומהנה מאוד.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר