מס' צפיות - 1042
דירוג ממוצע -
מדוע זכה הסרט "פרזיטים" ב-4 פרסי אוסקר ?
על הסרט הדרום קוריאני "פרזיטים"
מאת: מובי דיק 07/03/20 (15:52)

  היתכן שלוועדה הקובעת את הפרסים לא היה  נהיר כי לקוריאנים יש הומור שחור חוצה גבולות. וכן,   מסתבר שיש להם מזה הרבה.

    הבמאי בונג ג'וו הו והצוות שלו   עשו היסטוריה: 4 פרסי אוסקר ביניהם התסריט והסרט הבינלאומי הטובים ביותר וכן זוכה  ראשון בקטגוריה   שאינו  בשפה  האנגלית.

הנפשות הפועלות: משפחה דרום קוראינית, אבא אמא בן ובת מתגוררים  בדירת מרתף   באחד מהכפרים . זה הצד העני  והמסכן.

 בצד  השני: משפחה ,אב, אם בן ובת מתגוררים בבנין מעשה  תכנונו של אחד מהאדריכלים  הידועים. זה הצד העשיר שבסרט

   פתח  תקווה נפער כשההבן קי-וו  מהצד העני מקבל משרה ללמד אנגלית את בת  העשירים  למשפחת פארק. במשך  תקופה קצרה הם מתאהבים.  כשקי-וו  שומע כי הילד של העשירים  בן ה-10הינו עם בעיות קשב וריכוז, הוא מספר לאם המשפחה  כי הוא מכיר מישהי שלמדה באמריקה  מומחית בתראפיה דרך אמנות, שיטה  שבהחלט  תתאים לבן. הבת ,אחותו של  קי-וו  קי-קוז'ג  מגיעה  לבית  ומתחילה  בלימוד  הבן. עכשיו נשאר להכניס  למשפחת  פארק ,את האב  קים והאם צ'אנג-סוק.  

קי-קוז'ג  טווה תוכנית איך  להחליף את  נהג המשפחה. וזה קל, באחת  מהנסיעות היא  שולפת את תחתוניה  ומשאירה אותם  על רצפת המכונית. הבעל העשיר  כמובן  מפטר את הנהג. עכשיו  האב קים הוא  המוביל   ועוזר בכל דבר, מתחבב ביותר על  

על בני המשפחה. נשארה רק העוזרת  על  כנה.   מאחר וידוע כי היא אלרגית לאפרסקים   הם מפזרים בסביבתה  נוזלים ואבקה 

שמקורם באפרסקים. היא מתחילה להשתגע בעויתות שונות ומשונות. כך יצאה לפועל  גם תוכניתם  האחרונה,    להכניס את  אם   המשפחה העניה , צ'אנג סוק    במקום העוזרת. . עכשיו הם מסודרים, עושים קופה יפה  מ-ארבעת משכורתם. אלא  שלא לעולם חוסן. 

  בלילה חורפי וסוער כשכל משפחת פארק    נעדרת מהבית בהיותם  אמורים  לעשות פיקניק, חוגגים הארבעה מול   מסך הטלויזיה, במשקה  ואוכל. דפיקות חזקות בדלת  הכניסה   לא משאירה להם  שום התחמקות, בפתח  עומדת  העוזרת  מתחננת ושיתנו לה להכנס כי היא שכחה משהו מאוד  חשוב  במטבח. בלית ברירה הם מכניסים אותה, אלא שהיא לא מתעכבת במטבח ובריצה יורדת מטה מטה,,למסדרונות פתלתלים העושים   דרכם  לתוך  מבוך נסתר ,עיר  סמויה  בונקרית,שאף אחד מהיושבים למעלה לא ידע אודותיו. 

    העוזרת מגיעה   לבעלה  שכמעט נפח נשמתו מחוסר שתיה  ואוכל. 4 שנים  גיונג-סי  חי  שם בלי לראות  אור יום, מסתתר  מנושיו ומשטרה וכמובן  מבעלי  הוילה. הארבעה  שנכנסים  אחריה, מתעמתים איתה ועם בעלה, הם   מונצחים בפלפון  של העוזרת  המאיימת לגלות את  מעשיהם, מאבקים   אלימים  וסיטואציות מצחיקות , משאירים את העוזרת  הרוגה למטה, הבעל נסוג   ומחכה   לנקמה. בינתיים חזרה המשפחה מהפיקניק  שלא צלח. 

    המצב כאילו חזר לקדמותו, ואב  משפחת   פארק מחליט לערוך מסיבת גן לרגל יום הולדת.  הבעל שהשתחרר מכבלי

הסלוטופ  שכרכו  סביב גופו, חוטף סכין   ארוכה במטבח ויוצא  החוצה   לגן, כשהוא   שטוף דם   ונקמה,  רוצח את   הבעל העשיר, הבת  קי-גונ'ג,  והוא עצמו נרצח. קים האבא,בלית ברירה  בורח למרתף הסודי.   אין לו כמובן עכשיו שום  תוכנית

אלא   לאותת באורות  מורס  אולי הבן  קי-וו   משקיף כל לילה  על  הוילה ויבוא  להציל אתו.

בקיצור מסקנה  : תלמד מורס  בנעוריך כשאתה  חבר בצופים.

                     אל תעשה תוכניות כי תמיד הן  משתבשות.

                     

                     ותסמוך על כך    שאולי לאחרים יש  חוש ריח   המחשיד מתחזים או  פרזיטים   כי זה מה שקרה  במקרה  של המשפחה  העניה, שלכולם  היה  אותו הריח  הזול של הסבון ושמפו     מה שהעלה חשד אצל הילד בן ה-10 ואב משפחת פארק. 

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר