מס' צפיות - 1102
דירוג ממוצע -
האמ-אמא של פסטיבלי המוסיקה הקלאסית ב-verbier שוויץ
מ-17 ביולי ועד 2 באוגוסט 2020 מתקיים הפסטיבל הקלאסי הנודע ב- verbier
מאת: מובי דיק 02/01/20 (08:20)

   אירופה משופעת  פסטיבלי מוסיקה קלאסית לאורך כל השנה  והמפורסמים  בהם: אוטרכט בהולנד למוסיקה עתיקה, זלצבורג אוסטריה, פסטיבל  האביב בפראג, ופסטיבל האופרה בוורונה-איטליה. אך  בשוויץ דבקים במסורת מינון של מבחר מייצג של כל מלחין ובעיקר  הדגש על  המנצחים והמבצעים הטובים   בעולם הקלאסי. 

  השנה  מככב בגדול  הוא   המקבל נתח גדול  מהיצירות שיושמעו. כמו"כ  ניתנת כאן הזדמנות למבצעים  צעירים להשמיע  ולהראות את כשרונם.

   הפסטיבל ייערך מ-15 ביולי עד 2 באוגוסט והחוברת המפורטת כבר הגיעה אלי. דבר ראשון וטבעי שמיד חפשתי מי מהישראלים נמצא בתוך כל הטוב הזה : יואב לבנון,צעיר,פסנתרן ששמו לא היה ידוע לי עד כה,מנגן את מנדלסון,שומן,שוברט וליסט, פתיח מבטיח

לאמן צעיר. הפתעה: המנצח שלנו  שהחליף את זובין  מהאטה,להב  שני, מנצח ומנגן בפסנתר יחד עם מרטה  ארחריץ' את 

ווגנר במוטיב מתוך זיגפריד, ברהמס,שומן  ושוסטקוביץ.

   בולטים   כאן האמנים המבצעים ילידי המזרח  מלוכסני העיניים    הכובשים  אט אט  את עולם המוסיקה הקלאסית  ושולטים  היטב בכלי המיתר.  רשימת המנצחים בפסטיבל זה הוא מהמרשים   ביותר מ -                            gergiev valery דרך  gianandrea  noseda  ',cabor takacs-  nagy   ו-antonio  pappano . כן  לא מזמן  היינו   רואים את   זובין מאהטה  ברשימה   החשובה   של המנצחים.

   מערכת משומנת של   100 מאסטר קלאס של טובי המאמנים  פרושה על שעות הבוקר ואחרי הצהרים. 32 קונצרטים של שעות הערב ימשכו את הקהל האלגנטי של החליפות והפפיונים ושמלות הערב, האוהב  לראות ולהיראות.

    אם מסעדות נחשבים לפי כוכבי מישלן,כאן  המבצעים נשקלים לפי מחירי  הכרטיסים  הנעים בין 70 ל-200 פרנקים שוויצרים.

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר