מס' צפיות - 733
דירוג ממוצע -
יש צורך בתעודת יושר לפוליטיקאים בתפקיד
מאת: zvidoc 02/05/08 (10:21)

זו כבר לא בדיחה וזו אפשרות קיימת, פוליטיקאי לא יכנס לתפקיד בכנסת או בממשלה מבלי להציג תעודת יושר, כל מועמדות תהיה כפופה לחקירה מוקדמת של המועמד/ת ע"י גוף אשר לאחר אישור לא תהיה חקירה על עברו של המועמד בזמן מילוי תפקידו, אלא ביקורת על התקופה עצמה בלבד.

 

זה בעוכרנו הזמן האבוד של ראש ממשלה וכל חבר כנסת או שר בממשלה, בחקירות על חשבון זמן העבודה שלו. ונאמר כי יהיה צורך שוב בבחירות, הרי מובן כי העלות מצד אחד והפסקת ניהול המדינה כל כמה חודשים לא תעזור לנו לחוש ביטחון לא צבאי ולא כלכלי. ולא לדבר על תדמיתנו כאומה.

 

למדינת ישראל אין את הרוח האנרכיסטית של איטליה ולא את התשתית להפעלת מדינה כמו ויש שם. אולם בשנים האחרונות אנו הולכים ודומים יותר ויותר לאיטליה מצד אחד ולרפובליקות בננות מצד שני.

 

היום, הדבר אשר המדינה הכי זקוקה לו זה שלטון אשר גומר את הקדנציה שלו, גם אם לא בחרת בו, ע"מ לנהל מדיניות פוליטית, צבאית חינוכית וכלכלית יש חובה כי המציע את מצאו בבחירות ונבחר על בסיס זה, יוכל לסיים ולחתום על המוגמר.

 

אני לא בוחר של אולמרט ואין לי אפילו סימפטיה אליו ולהרבה מחבריו, אך הוא נבחר בבחירות דמוקרטיות והוא ראש הממשלה של כולנו, לטוב ולרע; וכך גם חברי ממשלתו וחברי הכנסת, זו אמורה להיות דרכה של דמוקרטיה, הדבר היחידי אשר אסור לאפשר, זה חקיקה נגד אותה דרך דמוקרטית, גבר אשר קרה כבר מספר פעמים בשנים האחרונות, (תבוא כתבה לחוד).

 

נחזור רגע למלחמת לבנון השנייה, אמת, היא לא נראתה יפה המערכה הזו, ואיזו כן. אני אישית חושב כי למרות והיו בה "פאשלות" ובכלל לא בטוח כי הייתה אמורה לפרוץ, (הרי היא לא החזירה אף חטוף), אך משוואתית = זמן x נפגעים, היא הייתה רחוקה בהרבה מיום כיפר או מלחמת לבנון הראשונה. אך בא נאמר כי בעקבות המלחמה היו מיד מחליפים את השלטון, הולכים לבחירות תוך ליקוק פצעיה, צבא הדורש שיקום מערכות  ועורף כנ"ל. שום וועדת חקירה לא הייתה עוזרת לנו והיינו רק נכנסים למצוקות חדשות. כאן אני סבור כי ההתעקשות של אולמרט הייתה מוצדקת ולטובת המדינה, צבאה ותושביה, ואפילו איני אוהב אותו.

 

באותה מידה , החלפות שלטון תכופות, מונעות ממדינה לנהל מדיניות, ליישם מטרות להתקדם ולהגן על תושביה. זו אולי תופעה טובה לראות את ניקוי האורוות, מראה עצוב ומכפיש כאשר באופק רואים כבר הכנות של אוליגרך חדש כדוגמת shemuel flato-sharon (לא בטוח כי זה שמו מילדות), לעליה לכנסת כאשר הרקע שלו לא בדיוק ברורים. ובאשר להצעה שלי בראש הדף- הלוואי ולא נזדקק לכך, אין לזה ערך מוסף מוסרי ותדמיתי.

 

לסיכום, אנו זקוקים לשלטון אשר ייתן לנו את הביטחון לסיים את כהונתו ואת מטרותיו, מבלי ויהיה מאוים תדיר ע"י כל מיני חקירות וועדות. אולמרט אמנם לא מספק את הסחורה אך האים יש לנו כח לסבול עוד שינויים בזמן הקרוב?

 

תמונה: יונתן קלינגר לפי רשיון Creative Commons

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אתה יודע..
בעז לביא 06.05.08 (10:35)