מס' צפיות - 1341
דירוג ממוצע -
כישלון עסקת המכירה של אתר החדשות "וואלה" לחברת "רשת"
לטלטלה שעובר לאחרונה שוק התקשורת יש היבט נוסף: מזה כשנה מנסה חברת "בזק" למכור את אתר "וואלה" אך נכון לעכשיו העסקה לא מתקדמת. חשוב לציין בהקשר זה כי עסקה בין אתר "וואלה" לגוף תוכן כלשהו תהיה משתלמת לשני הצדדים,מאחר שאותו גוף ייהנה מהתכנים ש"וואלה" מייצר בשנים האחרונות.
מאת: רועי אורן 04/04/19 (00:29)

לטלטלה שעובר לאחרונה שוק התקשורת יש היבט נוסף: מזה כשנה מנסה חברת "בזק" למכור את אתר "וואלה" אך נכון לעכשיו העסקה לא מתקדמת.

חשוב לציין בהקשר זה כי עסקה בין אתר "וואלה" לגוף תוכן כלשהו תהיה משתלמת לשני הצדדים,מאחר שאותו גוף ייהנה מהתכנים ש"וואלה" מייצר בשנים האחרונות.

כדי להבין למה לא מצליחים למכור את אתר החדשות צריך לחזור מעט לאחור.

                             תקציר הפרקים הקודמים

כזכור, שוק התקשורת עבר לאחרונה טלטלה כבדה אשר באה לידי ביטוי בכך שרשת התמזגה עם ערוץ עשר כאשר חברת "RGE"מנהלת את המיזוג ולא מנכ"ל "רשת".

בעקבות חלקו של אתר "וואלה" המופיע בתיק 4,000 נסתה חברת "בזק" למכור את האתר ,ולשם כך נפגש אילן ישועה עם ארבע חברות גדולות בתחום התקשורת: נציגי החינמון "ישראל היום",חברת "RGE" ,איש העסקים אלי עזור השולט בעיתון "מעריב" ובערוצי הספורט של חברת "צ'רלטון" ,ונציגי "רשת", אך דבר לא יצא מפגישות אלו.

לאחרונה נודע שחברת "רשת" מעוניינת לרכוש את אתר "וואלה" ולאחרונה היא חדשה את במגעים בנושא.

                        הסיבות לחידוש המגעים

                           המצב של אתר "וואלה"

אתר "וואלה" אשר מנוהל בשנים האחרונות על-ידי המנכ"ל אילן ישועה הפסידה בשנה האחרונה 44 מיליון שקלים (סך-הכל היא הפסידה בשלוש השנים האחרונות 93 מיליון שקל).

בנוסף, קריסתו הכלכלית של מנכ"ל בזק שאול אלוביץ' ,והשתרבבות האתר לפרשת תיק 4,000 השפיעו באופן שלילי על הכוונה של אלוביץ להפוך את האתר למעין סוכנות ידיעות קטנות שתרכז את עבודת התאגיד הגדול בזק".

וכן,בחודשים האחרונים עבר האתר תהליך התייעלות שבא לידי ביטוי בכך שפוטרו עובדים רבים, האתר משכיר את האולפנים בתל-אביב לגופי הפקה שונים, והפסיק לצלם קלטות וידאו.

                            המצב של "רשת"

למרות שחברת "רשת" התמזגה עם ערוץ עשר אתר האינטרנט שלהן סובל מנחיתות לעומת אתר "מאקו" הן מבחינת השקעה כספית, והן מבחינת השקעה בתוכן.

ולכן העסקה עם "וואלה" יכולה להחיות את אתר האינטרנט.

נכון לעכשיו לא מעבירים בעלי המניות כסף לאתר ,ולכן החליטה חברת "רשת" להעלות את מחירי הפרסום ב-20% .

נשאלת השאלה: מהם סיכויי היתכנות העסקה?

                          סיכויי היתכנות העסקה

נכון לעכשיו סיכויי העסקה לצאת לפועל הנם נמוכים.

זאת מאחר שללא הכסף של בעלי המניות ,היא לא תצליח לרכוש את אתר החדשות אשר יתן לה פלטפורמה חזקה ,וכן היא תתקשה בעתיד הקרוב להתחרות מול יריבתה הגדולה והעשירה "קשת".

כרגע לא ברור איך תגמר הסאגה הזו,אך אין ספק שצפויות עוד מהמורות עד לחתימת ההסכם המיוחל.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר