מס' צפיות - 1458
דירוג ממוצע -
תוצאות "המפץ הקטן" בטלוויזיה הישראלית
מדובר בדרך ארוכה מאוד עם מכשולים רבים אך אם הערוץ הממוזג יצליח להגדיר את עצמו ולעבוד לפי תכנית מסודרת,הוא יצליח לעמוד בקרב ההישרדות מול חברת "קשת",היות והפערים הם לא כאלו מובהקים כפי שמנסים להציג זאת.
מאת: רועי אורן 17/01/19 (01:11)

ביום רביעי האחרון (19\01\16) התרחש "המפץ הקטן" בטלוויזיה הישראלית כאשר ערוץ עשר ורשת התמזגו כאשר כל אחד מהערוצים מביא איתו נדוניה שונה: "רשת" מביאה עמה את הבידור ותכניות האקטואליה, ואילו ערוץ עשר מביא עמו חברת חדשות חזקה שעושה עבודה חשובה ויסודית .

אם מסתכלים על לוח השידורים של שלושת הערוצים המרכזיים בטלוויזיה הישראלית (שני ערוצים מסחריים,ותאגיד השידור הציבורי) מגלים שלמעשה הם משדרים פחות או יותר אותם תכנים .

כך, למשל, שלושת הערוצים משדרים בשעות הפרה-טיים (בין השעות:20:00-17:00) שלוש תכניות אקטואליה ,תכנית צרכנות\עולמית כאשר רק תכניתו של גיא פינס מנסה לשבור את הפרדיגמה הזאת.

ניתן לראות שלמרות ששלושת הערוצים השיקו "לכאורה" לוח שידורים חדש שאין בו שום יצירתיות,שום ניסיון להתחרות בערוצים אחרים עם כלים שונים ומגוונים שלציבור הישראלי תהיה באמת אפשרות בחירה,ולא לראות למעשה עוד מאותו דבר.

זוהי הסיבה שהמומחים מעריכים ש"קשת" תצא נשכרת מאיחוד זה מאחר והיא תמשיך להשתלט על השוק,בעוד הערוץ הממוזג יהיה הילד החלש והנזוף בשכונה.

למרות שתמיד יש פייבורטים ואנדר-דוגים הניסיון שלי לימד שאפשר לנצח גם גופים או לחלופין אנשים הנחשבים לפייבורטיים מובהקים,צריך להעז ולנסות להפתיע בכלים לא שגרתיים,אך כאשר נלחמים בכלים של היריב הסיכוי לנצח הולך ופוחת.

לא סתם אמרו את המשפט הידוע "המעז מנצח" יש לו משמעות כבירה:אפשר ליצור תחרות גם כשהכלים שלך לכאורה הם חלשים יותר מאשר כליו של היריב, צריך פשוט להעלים את החסרונות ולחזק את היתרונות.

זה מה שעשה ערוץ 10 בשנותיו האחרונות עד שכלו כוחו,וזה מה שיצטרך לעשות הערוץ הממוזג (הדבר נעשה בשני אופנים: קודם כל צריך להגדיר איפה מצוי החוזק, ודבר שני זה ליישם זאת הלכה למעשה).

מדובר בדרך ארוכה מאוד עם מכשולים רבים אך אם הערוץ הממוזג יצליח להגדיר את עצמו ולעבוד לפי תכנית מסודרת,הוא יצליח לעמוד בקרב ההישרדות מול חברת "קשת",היות והפערים הם לא כאלו מובהקים כפי שמנסים להציג זאת.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר